Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Dátum és esküvő - minden?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Dátum és esküvő - minden?

Figyelt kérdés

Ti mikorra tennétek az esküvő dátumát,

Megismerkedés napjára (chat-en történt Ősz első hónapja)

vagy a személyes első találkozás - első csók napjára (Valentin nap elötti nap)?

:)


Mi alapján dönthetnénk ezt el?


illetve szűk családi körrel hogy lehetne a legjobban kihozni az esküvőt?

Polgári esküvő lenne és igazából szabadtéri valamit szeretnénk utána, de mindkét dátumnál hideg van..

Éttermet nem igazán szeretnénk, mert nincs több súlyos 100ezrünk rá..


Táncolós lagzit nem szeretnénk..


Ruhailag is érdeklődnék, hogy mit merre hol és milyet érdemes nézni?

Elég húsos lettem szülés után és épp a kövin vagyunk, tehát minden drasztikus dolog kizárva (persze próbáltam , csak idegi alapon tudok.. :(, de most nem is ez a téma)..

Kb minden segítség , ötlet jól jön.

olyan 20 - 30 fő lenne a szűk kör.


2010. okt. 3. 16:38
 1/10 anonim ***** válasza:
55%

Háát ha mindenképpen szabadtéri dolgot szeretnétek, akkor inkább tegyétek nyárra az esküvőt.

Lagzi helyett pedig tarthatnátok egy állófogadást, az egész biztosan sokkal olcsóbb, nem kell hozzá sok nagy asztal meg satöbbi.

Vagy valamelyik szülőnél egy vacsi, nálunk 30 ember simán elfér az udvarban, ha nálatok van ennyi hely, akkor ez is jó lehet és garantáltan ez a legolcsóbb.

2010. okt. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha a családban van valakinek szépen gondozott kertje biztosan kölcsönadja egy napra :D

állófogadást javaslok én is, azt hamarabb le lehet zavarni. svédasztal, kis szendvicsek, saláták, pezsgő, könnyű fehérborok, üdítők, esetleg martini.


nem szeretnék hülyeséget mondani, de csak ha kajára és piára kell költeni, akkor az megvan 100ból. remélhetőleg. ja, és nem szabad sehol mondani, h. esküvő, mert feldobják az árakat az egekbe. azt kell mondani, h szülinap, vagy házassági évforduló :D


ruhából valami egyszerűbb, az alakodat jótékonyan takarót javaslok, nem muszáj menyasszonyi, elég ha benézel valami moletti szalonba, vannak nagyon szép pezsgőszínű, vagy más világos színű alkalmi ruhák.


szimpatikus, hogy nem szeretnél magamutogatós lagzit. sok boldogságot!

2010. okt. 3. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Hű, hát először is grat!:D

Másodszor, nálunk ugyan még nem aktuális a dolog, de mi is beszélgettünk róla, hogy arra a napra tesszük majd a lagzit, amikor összejöttünk, ez nálunk márciusban van. de ugyebár esküvő leginkább szombaton van, arra meg, hogy szombatra essen az a dátum, amikor összejöttünk, sokat kéne várni:D szóval én mindig május végi-júniusi esküvőt képzelek el. és ha ti szabadtérit akartok, akkor szerintem is valahogy nyár elejére kellene raknotok.


Mi nem rég voltunk az egyik Trófea étteremben, nem tudom, hogy ismered-e. Ha Bp-iek vagytok, vagy a közelben laktok, akkor mindenféleképpen megérné szerintem átgondolni a lehetőséget, hogy ott tartsatok vacsit a családnak/barátoknak. azt hiszem 5000/fő és ebben a kaja és a pia (bor, sör) is benne van. ennél olcsóbban akkor se nagyon jönnétek ki (mindennel együtt), ha otthon főznétek szerintem.

2010. okt. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én nem tenném ilyen "jeles" napra, hanem inkább nyárra.

És egy sima szertartás+kaja. Nekünk is ez volt, tök jó volt, elmentünk egy étterembe és ott kajáltunk, kb. 20-an voltunk, család+tanú.

2010. okt. 4. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát mi is szeretnénk lassan, bár ennyire előre még nem járunk. ha 2011-ben lenne, mindegy, de ha 2012-re csúsznánk, pont szombatra esne az 5. évfordulónk:) és ráadásul június, úgyhogy szeretném is, hogy jövőre legyen, meg nem is:P
2010. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
előző voltam:) épp csak a kérdésre nem válaszoltam:) én inkább ősz
2010. okt. 4. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én úgy vagyok ezzel az egész esküvővel,h az a papír már sokat nem oszt v szoroz a dolgokon,a pénz meg létfenntartó így aztán tuti,h nem házasodnék úgy össze,h azt kell néznem,h vajon ez a nem tom mi még belefér-e.életed nagy napja,ilyenkor sztem nem kell kuporgatni.

bocsi,h ünneprontó voltam,csak ismerek ilyet,akik összeházasodtak és a saját szüleik sem vtak ott az esküvőn a pénz hiányában.

am sztem 100ezerből simán kijön 20 főnek egy vacsi :)

sok boldogságot

2010. okt. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nahát:D én is február 13-án jöttem össze a párommal és a 4. évfordulón volt az esküvő idén...nagyon jó volt a hatalmas hó igen hangulatos volt

és szintén kis esküvő:) (19 fő)

mi egy éttermi vacsit csináltunk majd hazamentünk szüleim házába és "fogadás" szerű volt hideg tálakkal

hát nekem nagyestélyi ruhám volt (bodró-fekte) nem kifejezett menyasszonyi ruha

ja és nekünk is csak polgári volt

2010. okt. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
előző vagyok: azt elfelejtettem hogy viszont a szombat miatt volt nekünk mindenképp idén (mi mindenképp aznap akartuk de a rokonok miatt a szombat a praktikus) legközelebb jó pár év múlva lesz szombat febr. 13
2010. okt. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az esetedben nem mindegy,hogy mikor fogsz szülni! Ahhoz igazítanám a dátumot és persze jó lenne ha szombatra esne.Ha már van egy babátok,akkor gondolom nem a mostani baba miatt kell sürgősen házasodni.Én biztosan nem állnék nagy pocakkal oltárhoz.Megvárnám,hogy meg legyen a baba,megerősödjünk és valóban önfeledt legyen az esküvő,ahol nem kell figyelnem arra,hogy kíméljem magam.A dátum szempontjából mindegy,hogy melyik.Az ősz szeszélyes,így a szabadtéri kockázatos,mert eshet.Sátor esetleg megoldható.A február pedig a hó miatt lehet nehézkes.Voltam téli esküvőn,katasztrófális volt,több balesettel a csúszos utak miatt.

Az étterem sem sokkal drágább,mintha te magadnak kellene mindent beszereznek otthonról.A tárolás is nehézkes,főleg,ha valamit hűteni is kell.Az állófogadás jó dolog,de akkor van csak igazán hangulata,ha vannak pincérek,akik segítenek a vendégeknek,körbekínálják az italokat stb.Számold ki,hogy mennyi nyersanyag kell a svéd asztalhoz,ezeket mikor és ki fogja elkészíteni és szervírozni stb. Ezt vesd össze az étterem ajánlatával és azzal,hogy nem maradnak másnapra romok,csak hazamentek és mindenki pihenhet.

2010. okt. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!