Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Járt-e valaki úgy jegygyűrű...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Járt-e valaki úgy jegygyűrű polírozásnál, hogy össze lett karcolva s nem látszik a gyűrű mintája?

Figyelt kérdés

Azért lennék erre kíváncsi, mert párom munkatársa ékszerész végzettségű, s párom olcsóbban meg akarta úszni a fényesítését a gyűrűnek. S mikor kész lett, hazahozta. Az tény, hogy fényesebb, de olyan mintha a minták közötti mattos rész karcos lenne, s a minta ezáltal épphogy látszik. Engem nagyon zavar. Más is járt így?

Vagy ez természetes, hogy ilyen, mert a csaj nem mondta, hogy ha fényesítjük lesznek hátrányai.


2010. okt. 3. 12:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
32%
lehet direkt volt mert a csajnak párod tetszik.
2010. okt. 3. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát a csaj elég idős hozzá, s gyereke is van, bár férje nem hiszem. De páromnak szerencsére nem jönnek be a 8-10 évvel idősebb nők, s munkahelyén ellenzik. Nekem nincs munkám, próbálkoztam párom m.helyén s elutasítottak, hogy ott párkapcsolatnak nem örülnek, s ez végett rúgtak is ki emberkéket. Ja, amúgy meg csináltattam nála gyűrűt, vagyis amit még akkor kaptam a páromtól, mikor összejöttünk, s annak semmi baja, s azt se olyan régen csinálta meg, nagyobbított rajta, s az viszont jól sikerült.

Elvittem ékszerboltba megnézetni, de ott is azt mondták, hogy Ők se tudták volna szebben csak egy-két fokkal jobban megcsinálni, mert elég bablás művelet. Meg annyit tettek hozzá, hogy mivel előtte már két évig hordtuk, az idő megette, s lehet a polírozás előtt azért nem látszott, mert már elvesztette a fényét, s most hogy fényes lett, kijöttek rajta azok a karcok, amelyek idő után ott lettek, de nem látszódtak.

Ez volt a magyarázat, s hogy ők se sokkal szebbre tudták volna megcsinálni, csak finomabban, mert lehet a csaj felcserélt valami műveletet.

És te jártál így?

Vagy van itt olyan, aki hasonló cipőben járt vagy olyan akinek jól sikerült, s olyan lett mint újkorában?

Az eljegyzésem 2008-ban volt, s esküvőm most lesz. Elvesztette a természetes fényét, s azért akartuk fényesíteni esküvőre. Ékszerboltba annyit mondtak, hogy a nem mintás részt mattosíthatják, de vagy szebb lesz vagy fent áll az esélye, hogy belemennének a mintába, s nem merték bevállalni.

2010. okt. 3. 12:51
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk azt mondták az ékszerészek, amikor jegygyűrűt vettünk, hogy csak a minta nélkülit lehet polírozni.
2010. okt. 3. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Utolsó. Ezt jó tudni, nekünk semmit nem mondtak. Sőt a párom kollégája ezt meg se említette, hogy ezzel fog járni, mivel mintás.

S Ti a pároddal már políroztattátok? Ha igen, milyen lett? Vannak benne karcok? Vagy csak a mintásnál jár így az ember?

2010. okt. 5. 10:17
 5/11 anonim ***** válasza:

nekem egy bnőm járt úígy, ezért mi a sima inta nélküli gyűrű mellett döntöttünk, mert szépen csak azt lehet polírozni.

a bnőméknek is ez volt a válasz, hogy a mintát nem állalják be, azt nem tudják szépre megcsinálni. de már polír előtt szóltak nekik, mégis bevállalták.

egyébként eg gyűrű sem lesz olyan, mint új korában, hiába polírozzák fel.

2010. okt. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát én nem vállaltam volna be, ha szóltak volna előtte, hogy mintásat nem lehet. Ahol utolag rákérdeztünk mondták, hogy ha a fénye ismét idővel eltűnik, olyan lesz, mint a polírozás előtt, amikor leadtuk. Ez igaz?

Bnődnek milyen lett a gyűrűje idő után? Remélem nem marad ilyen csúnya. Már ha ránézek undorodom tőle :(

Nagyon zavar.

2010. okt. 7. 16:35
 7/11 A kérdező kommentje:
Ja, nekünk csak az esküvőre akartuk, hogy szép fényes legyen. Helyette egy ocsmány gyűrűnk lett.
2010. okt. 7. 16:36
 8/11 anonim ***** válasza:
idővel megint eltűnik a polír fénye és olyan lesz, mint amilyen polír előtt volt. sajnos sosem lesznek már olyanok, mint új korukban. akkor nem lesz olyan gáz a minta, mert hozzámattul, karcolódik megint a sima rész és nem tűnik majd fel, hogy most karcos a minta.
2010. okt. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
A sima rész lett karcos. Polírozás előtt szép sima volt, most meg beleolvadt a mintába a sima rész, ahogy felkarcolódott. A minta az nem lett karcos, az olyan maradt csak egybe olvadt a sima résszel, amin karcok lettek.
2010. okt. 8. 12:11
 10/11 anonim ***** válasza:
értem. ahogy leírod, szerintem a két év során annyi karc lett a sima részen, amit csak mélyen tudott polírozni. azért lett ilyen. sajnálom, inkább neki se állt volna!
2010. okt. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!