Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jó lenne, ha az egyházi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó lenne, ha az egyházi esküvőt is elismerné az állam hivatalosnak?

Figyelt kérdés
tehát aki szeretne egyházi esküvőt, annak csak azt kéne kötnie. pl nem bonyolítaná meg a válást, főleg a katolikus vallásúaknál? tudom, nem a válásért házasodunk, csak érdekel. de 2 éven belül tervezzük az eskövőt a párommal és ezért gondolkodtam el ezen.
2010. okt. 2. 11:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jó lenne. De tényleg, ha valaki egyházi esküvőt szeretne, akkor minek kell még az anyakönyvvezető előtt is összeházasodni? Olyan feleslegesnek tartom. Nem lenne sokkal egyszerűbb mindenkinek, ha csak az egyik, vagy a másik helyre kéne mennie, attól függetlenül, hogy milyen esküvőt szeretne?

A válásról meg annyit, hogy ettől függetlenül az állam elváltakként kezelhetné azokat, akik elválnak, akármilyen esküvőjük is volt, más kérdés, hogy az egyház szemében házasok maradnak.

Szerintem ez egész annyira egyszerű lenne, csak fel kéne jogosítani rá a papokat, lelkészeket, hogy ők is "hivatalosan" is összeadhassák az embereket. Én úgy tudom, hogy sok országban ezt meg is tehetik.

2010. okt. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Ja, még valami. Szerintem az nem diszkriminatív, ha az állam bizonyos egyházak esküvőjét nem ismeri el hivatalosnak. Csak meg kéne húzni a pontos szabályokat, hogy milyen feltételeknek kell megfelelni és kész. Amerikában is vannak olyan egyházak, amiknél az esküvőt nem ismerik el hivatalosnak, mégsem sír senki, hogy ez nem igazság.
2010. okt. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

az egyház szemében nincs válás, így a gyermekelhelyezéssel és a vagyonmegosztással nem lenne gond, hiszen nem is lehetne elválni...

egyházi esküvőhöz elég, ha csak az egyik fél vette fel a szentségeket, a másiknak meg sem kell keresztelkednie...


A kérdésre válaszolva, én örülnék neki. Bár már túl vagyunk a megházasodáson, egy darabig vártunk, hátha, mert az lőző Fidesz-kormány idején megkezdődtek erről a tárgyalások, csak azóta nagyon sok idő telt el. Így volt egyházi esküvőnk anno, nagy, családi esemény a jó Isten színe előtt és most, hogy nem lehetett törvnyesíttetni és babát várunk, megvolt a polgári is a helyzet jogi rendezése miatt, két tanúval hétköznap reggel.

Szeritnem a vallásos emberek örülnének neki. Nem csak azért, mert kevesebb a cécó, hanem mert az egy gesztus lenne az állam részéről a hívek felé, hogy "benneteket és a ti hiteteket is elismerjük"...

2010. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"egyházi esküvőhöz elég, ha csak az egyik fél vette fel a szentségeket, a másiknak meg sem kell keresztelkednie..."

Ezt a marhaságot honnan vetted????

2010. okt. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"Szerintem az nem diszkriminatív, ha az állam bizonyos egyházak esküvőjét nem ismeri el hivatalosnak. "

Nem hát, mert ugye az nem korlátozza a személyiségi jogokat, abból is egészen pontosan a vallásszabadságot, ugye???

Egy mohamedánnak pont olyan fontos a hite, mint egy kereszténynek vagy egy mormonnak. Milyen jogon korlátoznád hogy ez érvényes az állam felé, amaz meg nem????

Aki vallásos, annak nem jelent nehézséget egy templomi esküvő - aki meg nem, annak felesleges is résztvenni benne.

2010. okt. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Neked mondd már meg hogy hogy volt templomi esküvőd, ha nem volt még polgári? Max hűségesküt tehettél, nem házasságit....
2010. okt. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"egyházi esküvőhöz elég, ha csak az egyik fél vette fel a szentségeket, a másiknak meg sem kell keresztelkednie..."

Ezt a marhaságot honnan vetted????


A paptól, akinél házasodtunk. Jegyesoktatáson rákérdezett valaki és azt mondta, ez a hivatalos álláspont.


(mondjuk mi hívők vagyunk és gyakoroljuk a vallást, tehát nekünk mindegy, de sokan voltak ott így)

Egyébként logikus. Mélyen hívő ember tegyük fel elvesz egy meg nem kereszteltet, akkor is jár neki a Jóisten előtti esküvő.

2010. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nevetséges. Mármint az, hogy valaki csak a külsőség miatt akar egyházi esküvőt...
2010. okt. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!