Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Jó lenne, ha az egyházi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó lenne, ha az egyházi esküvőt is elismerné az állam hivatalosnak?

Figyelt kérdés
tehát aki szeretne egyházi esküvőt, annak csak azt kéne kötnie. pl nem bonyolítaná meg a válást, főleg a katolikus vallásúaknál? tudom, nem a válásért házasodunk, csak érdekel. de 2 éven belül tervezzük az eskövőt a párommal és ezért gondolkodtam el ezen.
2010. okt. 2. 11:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Ezen már én is gondolkoztam, összeházasodni is egyszerűbb lenne nem csak elválni. Gondolj bele nem kéne külön polgári esküvőre is menni, hanem csak bevonulsz esküvőiruhába a templomba és kész.
2010. okt. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
65%

Én személy szerint nem akartam soha templomi esküvőt,mert ez nem más,mint magamutogatás..Ha valaki tényleg vallásos,ha valaki tényleg hisz az istenben,és rendszeresen jár templomba annak elismerem a templomi esküvőjét..Akkor látom az értelmét..De ha csak csak " JAj de jó lesz templomi esküvőm is" de soha be nem tette a lábát a templomba,nem gyakorolja a vallást,és kényszerből megy el az esküvő előtti hittanra..annak minek? Az nem őszinte..

A polgári esküvő is van olyan szép...

Így nem támogatom az ötletet..A templomi esküvő maradjon annak ami volt. Isten házában kötött esküvőt az egyház fogadja el..A polgárit meg az állam..

2010. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
83%
Hehhe, ez vicces. Az egyházi esküvő szerény véleményem szerint azért kéne, hogy legyen, hogy amit Isten összekötött, ember szét ne válassza. Érdekes az érvelésed.:)
2010. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
11:42-es én vagyok az első válaszoló. Én vallásos vagyok és voltam elsőáldozó valamint bérmálkozó is. Viszont úgy tudom, hogy aki ezeket nem tette meg annak nem is lehet templomi esküvője. Szóval eleve nem megy egy vallástalan ember templomiesküvőre.
2010. okt. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Nem. Mivel vallásszabadság van, így a muzulmán hitű férfi simán lehetne többnejű itt is hivatalosan....
2010. okt. 2. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
59%
11:50- van olyan, hogy jegyesoktatás, pont azért, mert nem vallásos emberek is szeretnének templomban esküdni-bár nem értem miért.
2010. okt. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Az a problema hogy van egy csomo kis egyhaz. Joreszuk szekta. Allami anyakonyvezesi feladatokat, amikkel utana komoly jogi lehetosegek jarnak, kiadnatok ezek kezebe?

Mert en pl a nagyobb egyhazakban megbiznek meg hogy nem elne vissza vele, de mi van ha egy kis szekta bead egy papirt hogy X es Y osszehazasodtak, mostantol vagyonkozosseg van, ahol X a szekta feje, Y meg az agymosott aldozat aki nem onkent tette a nyilatkozatot.

Tovabba: vannak allami szabalyok, pl hogy egy ferj, egy feleseg. Mi vn azzal ahol 4 feleseg engedelyezett? Azt nem ismerhetne el az allam, de akkor meg sirnanak hogy diszkriminacio...

2010. okt. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
igen, ezen én is gondolkodtam. rengeteg vallás van és sok csak vallásnak mondott szekta. olyan törvényt úgysem hoznának, ami diszkriminálja a különféle vallásokat, viszont így rengeteg lenne a visszaélés. én is szkeptikus vagyok az ötletet illetően.
2010. okt. 2. 12:01
 9/18 anonim ***** válasza:
Az egyház és az állam szét van választva ezért az egyház nem vehet át állami feladatot pld anyakönyvezés.
2010. okt. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"összeházasodni is egyszerűbb lenne nem csak elválni"


Egy fenét lenne egyszerűbb! A vagyonmegosztást gyerekelhelyezést ugyan ki a jófene csinálná?

2010. okt. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!