Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Bulizni az esküvő előtt?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bulizni az esküvő előtt? Ennek mi értelme? Vagy ez is egy szokás?

Figyelt kérdés
Külföldön nőttem fel, 24 éves koromban voltam először itthon lagziban és sokkolt is a dolog, nálunk nagyon nem ilyen volt, de amúgy tetszett összeségében. Viszont hiába olvasgatok utána a szokásokat még mindig nem értem teljesen. Tudom, hogy van lány meg legénybúcsú, az értelmét is tudom (azt hiszem😅). Most viszont június elején megyünk egy lagziba, a párom barátjáéknak lesz és a menyasszony meghívott a lánybúcsúra, ezt eddig értem is. Most viszont úgy áll a dolog, hogy a vőlegénynek nem lesz legénybúcsúja, de hogy ne maradjon ki, így együtt lesz egy ilyen baráti összejövetel grillezés, iszogatás meg ilyenek. Ez is egy szokás? Erről semmit se találtam. A lagzin is ott lesz mindenki, aki ezen a bulin, szóval igazából egy buli, mint a kerti partik, de akkor miért úgy beszélnek róla, mintha lánybúcsú lenne? Hisz a lánybúcsún csak lányok vannak nem? Nem teljesen tiszta számomra, hogy miért ünneplik meg így előtte egy héttel, miközben úgy tudom a lagzi is azért van, hogy együtt ünnepeljetek.Ide is illik vinni valami ajándékot, mint a lánybúcsúra? Meg külön az esküvőre is? Komolyan már elveszek ebben, hogy mit hogyan szokás.
2022. ápr. 1. 08:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Környezetemben nem szokás közös bulit tartani esküvő előtt, így ez valami új lehet. Legénybúcsú és lánybúcsú viszont volt több is, ott csak lány avagy legény résztvevők voltak.
2022. ápr. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, szerintem semmi többet nem kell vinned, mint amit egy bármilyen vendégségbe szokás vinni. Általában az a szokás, hogy a lánybúcsún a menyasszony nem fizet, hanem a csajok állják az ő dolgait. De ennyi. Mivel ez rendhagyó, így nyilván ez nem így lesz.

Amúgy valószínűleg annyi történt, hogy a srácnak valamiért nem lehet legénybúcsúja (pl. nincs elég barátja), ezért ahelyett, hogy a pár külön bulizna, együtt teszik. Vagy lehet, annyira egy a baráti társaság.

Illetve, egy esküvői buli azért más, mint egy összejövetel. Pl. az esküvőn ott vannak a szülők is, nagyszülők, minden vendéget kicsit körbe kell járni. Nem lehetsz egész idő alatt a barátaiddal. És valószínűleg azért nevezik lánybúcsúnak, mert egy könnyebb, nincs arra külön szó, ha a pár együtt bulizik ilyenkor. Így meg mindenki tudja, miért rendezik.

2022. ápr. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Így már értem, csak összezavart, hogy lánybúcsúnak hívják. Mondjuk a jegyespár egyik tagja is határontúli magyar, így lehet ezért fura így most ez.
2022. ápr. 1. 10:00
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk közösen volt tartva a leány/legénybúcsú amolyan vetélkedő formájában... Szóval technikailag az esküvő előtt is buliztunk.
2022. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Melyik országban éltél?


Egyébként Magyarországon nagyon nehéz dolga van annak, aki egy konkrét, mindenkire ráhúzható viselkedést próbál felkutatni. Ez egy olyan hely, ahol a 10 (most már csak 9) millió főt számláló társadalom egyszerre akar elveknek, erkölcsi alapvetéseknek és hagyományoknak megfelelni, egyszerre akarja megúszni a történelmét, elhárítva mindenfajta felelősséget, egyszerre akar ügyeskedni és túlélni, és persze mindenkinél mindent jobban tudni. Ebből fakadóan a viselkedésünkben is egyszerre érhető tetten a nyugati szabadelvűség, a skandináv (már-már OCD-s) szabálykövetési hajlam, és a balkáni, vagy akár a fejlődő (=fejletlen) világra jellemző, egyszerre feudális, autoriter és bele.szarok beállítottság. Tudod, amikor dudát nyomogatva úgy hajtasz át egyik sávból a másikba, hogy közben átmész két biciklisen meg egy szökőkúton.


Na de miért mondom mindezt? Ez a furcsa, meghatározatlan létállapot az élet minden területét átitatja, beleértve a házasodási szokásokat. PERSZE, nagy vonalakban megvannak azok a szokások, amiket úgy általában mindenki ismer (legénybúcsú, anyakönyvvezető), de ahogy minden családban más a paprikás krumpli íze (illetve annak elkészítési körülménye), úgy nincsenek - most jön a lényeg - olyan egységes viselkedési normák, amire azt lehet mondani, hogy NA AZ A MAGYAR SZOKÁS.

Szóval érted, nincs olyan, hogy "a magyarok mindig áthívják a haverokat és grilleznek meg sört isznak legénybúcsún"

(Persze a globalizációnak köszönhetően már szerte a világon elmosódnak a szokások, ez a néplélek magyarázat biztos másokra is ráhúzható)

2022. ápr. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, soha nem hallottam még ilyen összevont leány-legénybúcsúról esküvő előtt egy héttel...

Én úgy mennék, ahogy egy átlag házibuliba: vinnék valami finom italt, üdítőt, rágcsát.

2022. ápr. 1. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A lány- és legénybúcsú nem magyar találmány.

Amúgy én voltam ilyen esküvő előtti bulin, egy héttel az esküvő előtt volt tartva, de a résztvevők nem azok voltak, akik a lagzin. Az előbulin tágabb baráti kör volt jelen, családtagok nem. A hivatalos lagzin pedig a család és szűk baráti kör.

2022. ápr. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én se hallottam még ilyenről, de ettől függetlenül mi is rég megbeszéltük a párommal hogy ilyesmit akarunk majd.
2022. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!