Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mennyit illik adni ilyen esetben?
Dilemmában vagyok. Az egyik ismerősöm, nagyon luxus helyen luxus esküvőt szervez, mert a párja családjának a kapcsolati rendszere "megköveteli". Az ismerősöm családja anyagilag viszont nem áll olyan jól, mint mi, mi viszont nem állunk olyan jól, mint a pár ismerősi köre.
Általában azt mondják, hogy annyit illik adni, ami fedezi a saját fogyasztásodat. Ez áll arra az esetre is, ha kaviárt szolgálnak fel rákkal (nyilván âtvitt értelemben, de a helyszín bérlés több millió)?
Kicsit visszásnak érzem azt is, hogy idén az esküvők közül nekik kétszer annyit adok, mint másoknak és azt is, hogy bár jobb anyagi helyzetben vagyok, mint az ismerősök, nem fedezem a saját fogyasztásom.
Egyetértek az egyessel. Nyilván, ha valaki megteheti és jó szívvel adja, akkor persze, lehet a fogyasztást "állni", de mivel szó szerint mindent a pár választ ki, a helyszínt, az ételeket, a tortát, az italcsomagokat a saját ízlése szerint és talán az ételallergiákat figyelembe veszik, nem gondolom, hogy ennek kötelezőnek kéne lennie. Lehet jönni az étteremmel, hogy ott is fizetek, meg koncerten, de ott azt rendelek, ami belefér a pénztárcámba és szeretek és elfogyasztok. Mondom úgy, hogy én is most szervezek esküvőt...
Szóval ők döntöttek a rongyrázás mellett. Valószínűleg a pénzük is megvan rá, ha a kapcsolati rendszer megköveteli, és nem azon fog múlni, hogy esznek-e hó végén, hogy a vendégek mennyi nászajándékot adnak.
A szervező pár ízlése és költség kerete nem befolyásolja a vendég anyagi helyzetét. Aki meghív, az tudja, mennyit engedhetsz meg, ezért nem lehet elvárás a nagy összegű ajándék. Ha mégis "megköveteli" a meghívás, még mindig mondhatsz nemet rá.
Röviden, annyit adj, amennyit a körülmények ismerete nélkül adnál és érezd jól magad.
Függ attól is, milyen fokú a kapcsolat köztetek. Ha a gyerekem vagy testvérem gyereke házasodik, értelemszerűen többet adok, mintha egy távolabbi rokonom. Ha tanúnak kérnének föl, még akkor adnék többet.
Itt meg csak ismerősről van szó, nem is rokonról, és gondolom nem is vagytok tanúnak felkérve. Nem kell nagy ügyet csinálni belőle. Ajándékozzanak bőkezűen a keresztszülők, testvérek, közeli rokonok.
En sem adok tobbet annal,mint amennyire futja. Kezdve azzal,hogy nem midnegy hogy pl utaznom kell xy eskuvojere vagy helyben van,hogy kellett-e elotte uj ruhat venni,keszulni barmi massal anyagilag. Egyik baratnom eskuvojen meg egyetemista voltam neki is luxus eskuvoje volt oda 20e tudtam szanni ,de emlkszem mar az is huzos volt,plusz utazni is kellett bar “csak” vonattal.
Egy masik baratnomnel mar ugyan dolgoztam feallasban,de o pl munkanapra tette igy szanit is ki keleltt venni,plusz neki kb ilyen otthon a hatso kertben rendezett picike volt,oda pl taxival kellett menni ami 10-10e volt odavissza,plusz a munkanap kiesese ,valamint neki az sem volt mindegy mit veszek fel milyen ruhaban megyek igy egy uj ruhat is rendeltem stb alig maradt valami oenzem igy 10et adtam neki ciki nem ciki.de ok tenyleg nulla ftot koltottek az eskuvore es nm is volt olyan igazi csak a legszukebb csalad a kertben.
#5 Igaziból ki tudnám fizetni a fejenként 40-60 ezres vacsit, nem annyira arról van szó, hogy mennyi pénzem van. Hanem arról, hogy a másik rokonnak/barátoknak sose adtunk fejenként 40-60 ezret és visszásnak érzem, hogy az egyikük esküvőjéhez ennyivel járulok hozzá, mert drága esküvőt szervez.
Ugyanakkor a másik irányból az is visszás, hogy az egyiküknek fizetem a teljes vacsi árát és még marad is, a másikuknak meg a vacsorát sem fizetem ki.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!