Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi a templomi fogadalomtétel?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a templomi fogadalomtétel? (református)

Figyelt kérdés
2010. aug. 18. 09:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez lesz a konfirmálás én is csináltam ki kellett állni a gyülekezet elé és egy kérdésre válaszolni amit előtte sokat gyakoroltunk.Nem egy nagy cucc.
2010. aug. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Alapból a konfirmáció, de az esküvőn is fogadalmat tesznek a párok. Ja, látom az esküvő kategória is be van jelölve. Röviden kb annyi, hogy a lelkész elmond egy fogadalmi szöveget, amit először a férfi, aztán a nő utánamond.
2010. aug. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Református házassági eskü:



Én N.N. | esküszöm az élő Istenre, | aki Atya, Fiú, Szentlélek, | teljes Szentháromság, | egy, örök Isten, | hogy N.N.- t, | akinek most | Isten színe előtt | kezét fogom, | szeretem. | Szeretetből veszem el őt, | Isten törvénye szerint, | feleségül. | Hozzá hű leszek, | vele megelégszem, | vele szentül élek,| vele tűrők, | vele szenvedek, | és őt | sem egészségében, | sem betegségében, | sem boldog, | sem boldogtalan állapotában, | holtomiglan vagy holtáiglan, | hűtlenül el nem hagyom, | hanem egész életemben | hűséges gondviselője leszek. | Isten engem úgy segítsen (segéljen). | Ámen.



(A vőlegény a teljes nevét mondja és a menyasszony teljes lánynevét említi.)



Remélem erre voltál kíváncsi. Olyan szép. A legszebb a reformátusok esküszövege. Most eszembe juttattad a mi esküvőnket.

Sok boldogságot!

2010. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

szerintem meg az esketéskor kell elmondani. Legalábbis nekünk így volt, igaz ugyan, hogy több, mint 8 éve, de ez volt:

Én X.Y. esküszöm az élő Istenre, aki Atya,Fuú és Szentlélek, teljes Szentháromság, egy, örök ISten, hogy ....-t, akinek most Isten színe előtt kezét fogom, szeretem. Szeretetből veszem el őt, Isten törvénye szerint, feleségül. Hozzá hű leszek, vele megelégszem, vele szentük élek, vele tűrök, vele szenvedek és őt sem egsézségben, sem betegségben, sem boldog, sem boldogtalan állapotában, holtomig, vagy holtáig, hitetlenül el nem hagyom, hanem teljes életemben hűséges gondviselője leszek. Isten engem úgy segítsen. Ámen.


Az enyém ettől kicsit eltért értelemszerűen: én hozzámegyek feleségül, és hűségeges segítő társa leszek, nem pedig gondviselője.

2010. aug. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

igen!a kérdés nem volt pontos, én az esküvői fogadalomtételt kerestem!

köszönöm!

2010. aug. 18. 10:12
 6/6 anonim ***** válasza:
Na ezt megtanítom a román vőlegényemnek!
2012. márc. 11. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!