Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A menyasszony küszöbön való...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A menyasszony küszöbön való átemelésének, azaz ennek a babonának mi az eredeti oka?

Figyelt kérdés

Olvastam olyat, hogy így cselezik ki a küszöb alatt lakó szellemeket, akik azt hiszik, mintha csak egy ember lépett volna be a házba, így a menyasszony biztonságban lesz. A másik, hogy ha a menyasszony megbotlik a küszöbben, az balszerencsét jelent. Ezt elkerülendő emelik át rajta. Ebben az esetben viszont nincs szó szellemekről. Vagy hasonló, hogyha bal lábbal lépi át a küszöböt, az is szerencsétlenséget hoz.

Ezek közül melyik az eredeti ok?


Tudom, hogy hülyeség, de ti hogyan tudjátok?



2020. júl. 4. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Nem egészen.


Ez horror filmhez hasonló, biztos láttál már ilyet. Eredeti felállás szerint a küszöbön az ajtónál sót szórnak végig , és akkor a gonosz nem tud áthatolni bejutni a házba.


És ha át akarod vinni de falba ütközöl akkor a mennyasszony egy sátáni ivadék egy gonosz lélek. És jobb ha nem viszed be a házadba.


Ez egy régi népi hagyomány. Először Olaszországban volt.

2020. júl. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Ja és gondolom azért volt először Olaszországban és után más országokban világszerte, mert ugye ott a Vatikán, az nagy egyház, a sok sok szent ember.
2020. júl. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Azért van, hogy legalább az esküvőig ne hízzon meg annyira, mert gáz ha a fickó nem tudja átemelni a küszöbön.
2020. júl. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
44%

3.


Továbbá nagyon erősen elterjedt a "fel tudjon emelni" fétis a nőknél, így ezt is gyorsan leellenőrizheti. Ha nem jött be, akkor lehet rögtön válni is :D

2020. júl. 4. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

[link]


Miért viszik a menyasszonyt

ölben mikor belépnek az ajtón?

Kétféle magyarázat van arra, hogy miért veszi ölbe a vőlegény a menyasszonyt, amikor először lépnek át otthonuk ajtaján. Az egyik magyarázat az, hogy a vőlegény így próbálja megvédeni a menyasszonyt a gonosz lelkektől, amik a hihedelem szerint a küszöb alatt várakozva lapulnak.


Egy másik magyarázat a rómaiak korából származik, amely szerint MINDIG a férfiak nyitják ki az ajtót a hölgyek előtt. Ma ez természetes dolognak tűnhet, viszont ez igenis fontos jelentőséggel bírt. Nagy szerencsétlenségnek számított, ha a menyasszony megbotlott, vagy elesett az ajtóban, miközben belépett az új házba. És ha ez megtörtént, az a házasság bukását jövendőlte meg. Ezért, a balszerencse megelőzése érdekében, a vőlegény ölbevette a menyasszonyt és átvitte a küszöbön, biztosítva arról, hogy nem fog megbotlani. Ha a vőlegény botlott meg, abban az esetben semmilyen balsors nem kísérte életüket (habár nem tudjuk, hogy ez mennyire jelentett bármilyen jó kimenetelt; minden esetre, semmiképp sem szeretnénk annak a menyasszonynak a helyében lenni, akire rázuhant a vőlegény).



---

Szóval ha jól értem, akkor ezek szerint a második esetben (küszöbben való megbotlás elkerülése) nincs szó konkrétan szellemekről?

2020. júl. 15. 22:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Jól érted. És én csak erről a variációról hallottam, amiről én arra következtetnék, hogy ez jobban elterjedt hiedelem - viszont hogy melyik a régebbi, az nem következik belőle. De ha tényleg érdekel a téma, akkor ne itt kérdezősködj (úgyis mindenki mást fog mondani, ráadásul nulla bizonyítékkal), hanem olvass utána a témának valami komolyabb, megbízhatóbb könyvekben.
2020. júl. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!