Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért mennek férjhez mostanában ilyen hamar az emberek?
Két kezemen nem tudom megszámolni hány velem egykorú ismerőst jegyeztek el/jegyezte el a barátnőjét. 20 éves vagyok, 1 éve érettségiztem, most egyetemre járok, nekem is 2.5 éve párom van, akivel hosszútávra tervezünk, de egyelőre még nem tudnám elképzelni, hogy megházasodjak. Nyilván semmi bajom az ilyennel, sőt, egy nagyon szép döntésnek tartom, de annyira furcsának érzem ezt, néhány éve nem is láttam ilyet, most meg szinte havonta hallom ezeket a híreket.
Nem igazán tudom megmagyarázni miért idegen számomra ez a fiatalon házasság, de anyukám is mondta például, hogy ők sokkal felnőttesebbek voltak ennyi idősen, sokkal jobban boldogultak az életben. Sok kortársam nem is néz ki 20 évesnek és annyira furcsának tűnik számomra, hogy 15-16 évesnek tűnő “gyerekek” pózolnak esküvői fotókon. Lehet bennem van a hiba, de én úgy szeretnék férjhez menni, hogy a saját pénzünkből van egy lakásunk, akár albérlet, van munkánk, nagyjából stabil életünk és mi is be tudjunk kicsit szállni az esküvőbe.
Legutóbb olyat is hallottam, hogy az egyik pár egy vallási gyülekezet miatt házasodott meg 19 évesen, sőt az egyetemen az egyik csoporttársam is a gyülekezetben ismerte meg a férjét, 1 év múlva házasok voltak, most terhes is a lány, szóval otthagyta az egyetemet. Szerintetek mennyire lesznek tartósak ezek a házasságok, illetve mennyire “fellángolások” ezek? Ti támogatnátok az ilyen fiatal gyerekeiteket? Mit gondoltok a “fiatalok” (19-20 évesek) házasságáról? Bennetek okoz valamilyen fajta benyomást, ha megláttok egy ilyen esküvői képet?
(Mégegyszer mondom, nem undorodom és határodom el az ilyesfajta házasságoktól, csak érdekel, hogy ez csak számomra furcsa, vagy másoknak is. Szép estét!)
Hát figyelj, simán válnak el emberek 20 év házasság után is 50 évesen, szóval ez önmagában nem garantálja, hogy rövid távú lesz a dolog, de azt sem, hogy hosszú távon működni fog. Akinek vallási motivációja van, ott talán több esélyt adnék egyébként a tartósságra, nekem is több ismerősöm találkozott vallási gyülekezetben a párjával még 19-20-21 évesen, akivel aztán szüzen vonultak az oltár elé, és már 10-15 éve boldog (legalábbis kívülről nézve) házasságban élnek, gyerekekkel meg mindennel. Igazából nem ez határozza meg egy kapcsolat sikerességét, hanem az elhatározás, a kitartás, a hajlandóság, hogy dolgozzanak a kapcsolaton, ami technikailag ugyanúgy meglehet valakiben 14-16 évesen is, mint 34-36 évesen.
Az más kérdés, hogy manapság az említett korosztályt kevéssé veszi komolyan a társadalom, a felnőtté válás annyira nagyon kitolódott már, olyan későn lesz ma valakiből tényleg teljes értékű felnőtt (önellátó, szüleitől külön élő, saját keresetű), hogy sokszor bár kora alapján simán felnőttnek számíthat, valójában az élethelyzete, tapasztalatai megmaradnak egy kései kamasz szintén. Legalábbis nekem nagyon úgy tűnik, hogy kora huszonévesek véleménye, gondolatai elég sok témában, esetben nem igazán vannak komolyan véve, csakúgy, mint egy 15 évesnek, és emiatt az ilyen jellegű döntéseik sem igazán örvendenek nagy sikernek. De ez persze csak a szubjektív véleményem.
Ez a gyerek kérdés megint más.
Mindenki kijelenti, hogy 25-28-30 éves koráig szeretne gyereket.
És ha nem talál hozzá megfelelő társat akivel ez összejöhet? Akkor mit fog tenni ? Megelégszik egy kevésbé jóval, beletörődik a sorsába, csak azért, hogy legyen gyereke?
Szép nagyon szép, hogy eltervezik az emberek , hogy x éves korukig házat gyereket esküvőt akarnak....de basszus ahhoz kéne egy társ is nem? :)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!