Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő, hogy spóroltatok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő, hogy spóroltatok? Tippeket várok

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk esküvőt 2 éven belül.Most csak ő dolgozik,de hamarosan én is fogok.Én a minimálbért fogom kapni,ő pedig 90 e körül kap.Nem is lenne rossz,de ebből albérlet,rezsi,étel és egyéb kiadások. Hogy spóroltatok az esküvőre,hogy oldottátok meg? Mi is szeretnénk,de azért azt sem lehet hogy emiatt nem eszünk vagy nem veszünk ruhát(ami azért évszak váltáskor pl elkerülhetetlen).Szóval van kiadás is bőven,emellett hogy tudok spórolni? Többen mondták hogy szedjünk össze 3-400 ezret és a többi úgyis bejön az esküvőn.Nem tdom ez jó ötlet e.
2010. júl. 24. 18:42
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Erre nem lehet konkrét tippeket adni. Ha pénzt akartok keríteni, két lehetőség van: másodállás vagy hitel. A semmiből nem lehte spórolni.

Esetleg, ha ruhát kell venni, akkor turkálóból (lényegesen olcsóbb), nem PICK szalámit venni, hanem a legolcsóbbat, internetet kiköttetni, leszokni a telefonon csevegésről-kizárólag "kényszerhelyzetben" telefonálni, rövidebb távon busz/kocsi helyett séta illetve bicikli . . .

Ilyesmiken lehet esetleg spórolni, ha már egyébként nem így csináljátok.

2010. júl. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem 100 fős lagzi minimum 1,5 millióba kerül, és szerintem nem jön annyi vissza, így a 2-300 ezer nem lesz elég. Ha nincs rá pénzetek, szerintem ne tartsatok ilyen nagy lagzit, vagy várjatok vele, amíg összejön legalább 5-600 ezer. Nagyon sok kiadás már a lagzi előtt jön, azt is ki kell fizetni valamiből. Egyébként sok mindenen lehet spórolni, a neten nagyon szép ruhák vannak, olcsóbban, mintha bérelnéd, és szebbek is sokszor. A cipőt én kölcsönkértem, egy alkalomért nem vettem, a díszítést is át lehet gondolni, és ésszel rendelni virágot. A fotóson, kaján, zenén viszont nem éri meg spórolni.
2010. júl. 30. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Mi két okból tartottunk 30 fős esküvőt.

1. nem akartunk nagy felhajtást,nem vagyunk bulizósak

2. nem akartunk milliókat költeni.

tehát harmincan voltunk egy étterembe, a kaja 120 ezer volt, a torta 10, a virág 15, a ruhám bérlése 70,menyecske ruha nem volt.Cipő fehérnemű 5000 kínaiból.Fodrász 2 ezer,smink szintén 2 ezer,műköröm baráti ajándék.Az egész esküvő egy egy hetes wellness szállodában eltöltött héttel együtt félmillióba került.Ugyanennyit kaptunk az esküvőre, ígynullával száltunk ki.

Én csak azt tudom javasolni, hogy adjátok leljebb a létszámot.Hitelt ne vegyetek fel.

2010. júl. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Semmiképpen sem veszek fel hitelt,ezt eldöntöttem.Faragok amiből lehet.
2010. júl. 30. 14:31
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz egyszerű.Nálunk jött a baba,anyukám megkérdezte,hogy házasságban fog felnőni?Persze!-mondta a párom-ez volt az eljegyzés.Anyukáink élnek csak,ők voltak a tanuk,a nagylányom szavalt,és az egész násznép /mi 5-en/ szépen megebdelt egy étterem csendes szegletében.A ruhám turiból volt.A család fotókat kapott és egy kis trónörököst 6 hónap múlva-senki sem lenne boldogabb,ha 1 milliót költünk!És mit ne mondjak,nászajándékot így is kaptunk.
2010. júl. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mi kiszámoltuk mennyit tudunk félre tenni és annyit minden hónapban elteszünk. Mondjuk nekünk hamarosan lesz a nagy nap, szóval mi már tudjuk mi mennyibe kerül, és úgy tervezzük hogy mindenre meglegyen a pénz. Anyagi korlátjainkat nézve választottunk helyszínt, menüt, ruhát, szóval mindent. Szép legyen de ne rokkanjunk bele egy napba. A "bevételt" tekintve, akit meghívsz vacsorára annak illik annyit adni mint amennyit megeszik. Legalábbis ezt mondják. Magyarul ha egy menü plusz ital 10e fejenként akkor elvileg ennyit kéne adni. De persze nem mindenki engedheti meg magának vagy nem olyan közeli hogy úgy érezze egyáltalán kell komolyabb ajándékot adni. Mi ezt úgy oldjuk meg hogy barátok és család minden mennyiségben jön a ceremóniára. A családot és a tényleg közeli barátokat meg meghívtuk a vacsorára is. Mi így spóroltunk. Mindenből a legjobbat megfizethető áron. Például nem 100e-t kölcsönzöm a ruhát hanem megvettük 45e-t. Jól körbe kell nézni.
2010. júl. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100főőő ? Még dolgozzatok pár évet le mieött lagzi lesz,Augusztusba lesz a mienk,és ruha,diszités,kaja,pia ... 270.000,- tartunk :)
2010. júl. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Nálunk mindkét részről nagy a család,és mi kezdetektől tartjuk a kapcsolatot,szóval a 100 főből nem tudnék sokat faragni,de ahogy írtátok a ruhán,díszítésen pl. igen.
2010. júl. 30. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!