Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő, hogy spóroltatok?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő, hogy spóroltatok? Tippeket várok

Figyelt kérdés
Párommal szeretnénk esküvőt 2 éven belül.Most csak ő dolgozik,de hamarosan én is fogok.Én a minimálbért fogom kapni,ő pedig 90 e körül kap.Nem is lenne rossz,de ebből albérlet,rezsi,étel és egyéb kiadások. Hogy spóroltatok az esküvőre,hogy oldottátok meg? Mi is szeretnénk,de azért azt sem lehet hogy emiatt nem eszünk vagy nem veszünk ruhát(ami azért évszak váltáskor pl elkerülhetetlen).Szóval van kiadás is bőven,emellett hogy tudok spórolni? Többen mondták hogy szedjünk össze 3-400 ezret és a többi úgyis bejön az esküvőn.Nem tdom ez jó ötlet e.
2010. júl. 24. 18:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
82%

Az esküvőhöz elég a két tanú,nem kerül pénzbe.

A lakodalom függ attól,hogy hány vendéget akarsz etetni-itatni,hol rendezed,milyen extra dolgokat akarsz.

Lehet párszázezer vagy akár két millió is. Igen ritka,ha az esküvőn kap valaki annyi pénzt,amennyit ráköltött. Az is előfordult már,hogy még az ifjúpárnak kellett kölcsönt felvenni,mert nem jött vissza a lagzi költsége.

Mi nem tartottunk lagzit,mert felesleges pénzkidobásbnak tartottuk. Nem ettől jó a házasságunk.

2010. júl. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mi szeretnénk lagzit,mindenképpen. Így beszéltük meg,és a családunkban is mindig így volt. Szóval erről nem mondunk le. max 100 fős lenne a lagzi.nem akarok mindenből xtrát,de foggalmam sincs hogy spórolhatok és egyáltalán min.
2010. júl. 24. 19:12
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Pl. ki lehet addig bírni új ruhák, stb. nélkül vagy csak tényleg azt megvéve, amit muszáj.

Milyen lagzit akartok? Mi pl. szinte biztos, hogy a szüleimnél fogunk lagzit tartani, nagy a ház és az udvar is, azt terveztük, hogy lesznek előre elkészített hidegtálak és ott majd egy nagy, 30 literes bográcsban fogunk főzni. A hidegtálakat a nagynéném fogja megcsinálni előző nap, mert nagyon ügyes, sütünk egy nagy rakás sütit előtte, max. a torta lesz cukrászdai. A szomszédoktól kérünk asztalokat, székeket, veszünk egyforma terítőket meg egy csomó poharat, tányért. A vidékiek elférnek aludni a házban. Elképzelhető, hogy felveszünk egy-két embert, hogy tálaljon, pakoljon, de még így is olcsóbb lesz. Vannak zenész barátaim, ők fogják a zenét szolgáltatni. Gondold végig, hol tudsz az esküvőn spórolni, ki miben tud segíteni. Pont nagynéném pl. a sógorától azt kapta nászajándékba, hogy megvarrta a menyecskeruháját és gyönyörű volt :) Nem mellesleg olcsó :)

2010. júl. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
82%
Bocs az OFFért,de én pl azért nem szeretném otthon tartani,mert akkor szüleimnek-nekem előtte-utána takarítás.Közben mosogatás,felszolgálás.Ha még az ennivalót is mi csináljuk:főzés.Így nehéz tényleg élvezni a napot.És mi van,ha esik?A sátor nem olcsó.Nyomorgunk a házban?Persze ezek is elsülhetnek jól....csak egy észrevétel-kérdés.Én nem merek belevágni,lehet mégis kellene?
2010. júl. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
Minimálbérből és havi 90-ből sehogy sem fogsz tudni összerakni egy 100 fős lagzit sajnos - hacsak nincs más segitség. 2 éven át a napi sprólolásba meg bele is lehet őrülni.
2010. júl. 24. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
segítség nincs.párom szüleinél 3 gyerek,az enyémeknél 2(az egyik még csak 3 éves) szóval nem igazán kaphatunk tőlük segítséget,mivel nekik is élni kell valamiből(nem mellesleg ők sem keresnek sokat...) Lottón meg sajnos nem nyertünk...
2010. júl. 25. 01:05
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Választási lehetőségek:

1. lejjebb adni a lagzis igényekből

2. még néhány évig (több mint kettő!)gyűjtögetni a lagzira

3. kölcsön (aztán évekig nyöghetitek a nem kis összegű részleteket)

2010. júl. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Fél nap emléke korántsem "ér" annyit, hogy évekig tartó, komoly lemondások árán valósuljon meg.


Mi utólag nagyon megbántuk, hogy inkább nem a babára költöttük a lakodalom árát.

A szép esküvő elvitte a pénzt és így nagyon szűk keretek maradtak kelengyére.

2010. júl. 26. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

A mi esküvőnkön nagyon sok volt a baráti segítség: a tortát és a hajamat ajándékba kaptuk,a sátrat,amiben tartottuk,szintén egy baráttól kaptuk.A sörpadokat a barátoktól kaptuk kölcsön.A sütiket a család és a barátok sütötték meg.A menyasszonyi ruhámat egy licitálós oldalon vettem meg, a menyecske ruhámat kölcsön kaptuk az egyik barátnőmtől.A díszítést sem kell az anyagok árában túlzásba vinni és saját kezűleg is lehet lufikaput készíteni,nem megvenni 30.000+Áfáért,az asztaldíszeket is saját kezűleg készítettük el .Az tény,hogy az esküvő napjára mindenki nagyon kifáradt,de annál jobb volt ránézni mindenre,amit mi csináltunk.

Viszont ha otthon tartod,akkor értekezni kell vendéglátóssal az italok mennyiségéről és minőségéről,mert mi egy kicsit túl vásároltuk magunkat és olyan helyről vettük az italt,ahová nem lehet visszavinni,ami megmaradt(ez volt az olcsóbb)

Mielőtt elfelejtem:a meghívókat saját magunk terveztük és készítettük el és szerintem senki nem mondja meg róla,hogy nem szakember csinálta.


És végül egy negatívum:körülbelül 2 hétig takarítottam a buli után,mert a rendetlenség iszonyat nagy volt.

Én csak buzdítani tudlak arra,hogy szépen fokozatosan fektessetek bele a dolgokba és akkor nem gyűjtögeted a pénzt,amihez úgyis hozzá fogsz nyúlni,hanem mindig valami kisebb nagyobb dolgot megveszel és elrakod,aztán arra már nem kell költeni.Hidd el,ha minden ,,kisebb"kiadás csak 5-10.000 Ft,az a végére sok pénz lesz.

Bocsi,hogy ilyen hosszúra sikerült.További jó tervezgetést és sok boldogságot!

2010. júl. 28. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálnuk a baba miatt várunk az esküvővel mert:

1, a pénz inkább babára költöttük

2, pocaklakóval fáradtabb lettem volna, jobba megviselt volna a stressz

3, az alakom egy hét alatt is sokat változott s nem lehetett volna győzni a sok ruhaigazítást

Így várunk míg baba 1.5 éves lesz jövőre s addig kigondoljuk szépen. Mivel gyesen vagyok nálunk se könnyű de mi inkább a nászútra gyűjtünk mint az esküvőre mert csak a tanúk s a picink lesz ott s egy szimpla vacsora.

Szinte mindent meglehet oldani ha leadsz kb 20-30 főre.

pl:

helyszín- egy szép kert sátoral

ruha - kölcsön, vatera, barátnőé

haj,smink,köröm - barátnő, magadnak, anyu megcsinálja

virág, díszités- lehet lampion, vagy az asztalra üvegpohárban vízbe egy -egy rózsafej/ úszógyertya = szép, egyszerű s olcsóbb mint a virágtömeg

élet: lehet állo fogadás s othon készített pl saláták

2010. júl. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!