Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Túl lehet ezt élni? Együtt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Túl lehet ezt élni? Együtt vagy külön ezekután?

Figyelt kérdés
Párommal 4 és fél éve járunk. Eljegyzett engem májusban, úgy adódott, hogy idén meg tudjuk tartani az esküvőt. Nagyon örültem neki, megbeszéltük, hogy ok, legyen. Időközben kiderült, párom még nem áll készen a házasságra, és miután megszerveztünk mindent, lemondtuk. Azt mondta szeret, de most még nem is éltünk együtt külön lakásba, jó lett volna kipróbálnunk magunkat. nagyon szeret, tudom, későn érő típus, be is vallotta, sajnálja is, ám én csalódtam. Pedig én sem vettem észre, hogy neki gyors, túlságosan el voltam foglalva a szervezéssel, ő meg úgy volt vele, hogy szeret, akkor meg minek szólna bele, úgyis képes lesz az esküvőre meg minden. Nem így lett, és azt akarta, ne úgy házasodjunk, hogy negatív érzésekkel kezdjük. Inkább elhalasztaná, mint szakítana, de most csalódtam, mert nem lesz fehér ruhám, és a szüleim ezekután megutálták őt, és azt követelik, azonnal menjek haza. Eddig az ő szüleinél éltünk egy szobában, szóval önállóság noku.És most a páromat is gyűlölik. Elrontottuk nagyon ezt.
2010. júl. 19. 08:38
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
64%
Én is elzavarnám azt a fiút, aki a lányomat palira vette és megszégyenítette. Mert ezt nem lehet másként értékelni. Remélem tanultál az esetből.
2010. júl. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%
Hát nem tudom,d e ha gy működik, h. egész nap együtt vagytok, akkor annál már nem lesz nagyban más szülök nélkül is, bár nekünk eléggé megnehezítik az életet,de nem igaz az, h. nem éltek együtt, sőt sokan vannak akik egész életükben rászorulnak arra h. szülőkkel lakjanak, a szüleim is 7 éves koromig szülök mellett laktak + tesóm és én.Én a mai napig együtt vannak, igaz már szülők nélkül.Szóval ne keseredj el, most még jobb h. most derült ki, lehet ő sem gondolta át rendesen csak a hév vezérelte.Az én párom is néha úgy érzi ezt akarja néha meg mást.Inkább pihenjetek, gyűjtsetek saját lakásra vagy menjetek egy olcsó albérletre.Nem tom mennyi idősek lehettek,de ha még van idő akkor várjatok pár hónapot és akkor majd meglátjátok.Inkább örülj neki h. szeret és kedves veled és vigyázz rád+őszinte és megbízik benned.Persze rosszul esik, nekem is rosszul esett amikor a párom 1szer bejelentette h. na most akar gyereket, aztán másnap meggondolta magát, nem lettem terhes,de most várunk.nem hagyom el emiatt,de tény h. rosszul esett.De megértem h. ha ő nincs rá felkészülve akkor nem eröltethetem(mi nem vagyunk házasok és szülökkel lakunk)25/l
2010. júl. 19. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
77%
Pont egy éve hivatalosak voltunk az uncsim esküvőjére(ő a srác). Már meg volt minden véve, varratva, lefoglalva, megrendelve amikoris előtte 2HÉTTEL a lány meggondolta magát és lefújták. Mindenki ott filózott meg aggódott hogy szakítás lesz-e belőle pedig lakást is most vettek. Az uncsim hagyott neki pár hetet hogy átgondolják a dolgokat. Kibékültek, összeköltöztek és rá pár 7re megtartották az esküvőt de csak a szűk család:szülők tesók. Kiderült, hogy ő csak kis esküvőt akart,ezért mondta le,mert a szülei miatt sok mindenkit meg kellett plusszba hívni és besokallt.. Hát igen nekünk is elég zokon esett,hisz a mi részünkről csak kb 3-4 család lett volna,a srácnak a szülei is kiakadtak meg a lány szülei is, sokáig nm is jött hozzájuk.. De azóta eltelt egy év és már minden ok közöttük. Bár azért az a kis tüske szerintem a rokonoknál,szülőknél sokáig megmarad,ezen ne csodálkozz.De mindenki úgy tesz már mintha smi nem történt volna. Nem emlegetjük fel a dolgot.Nektek is kell egy kis idő. Minden csoda 3 napig tart. Látod mással is megesik. A te párod is biztos csak megijjedt. Minden rendbe jön majd.
2010. júl. 19. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Köszönjük a hozzászólásokat. 26 éves vagyok, vőlegényem 25. Későn érő típus. Ez tuti.
2010. júl. 19. 09:44
 15/20 anonim ***** válasza:
62%
Belegondoltam mi lenne ha velem csinálta volna ezt a párom..nálunk ő az aki nagyon akarta az esküvőt, de nekem sem volt ellenemre..lassan a szervezés végére érünk, mi mindent együtt szervezünk..nem úgy mint nálatok te..kár volt belőle a párodat kihagyni..na a lényeg..ha úgy jártam volna mint te..úgy elhajtanám mint annak a rendje..felnőtt ember létére össze vissza dönt a saját és más sorsáról..nincs ennek az embernek egy önálló gondolata?? Mi a fenének kérte meg a kezed, és miért adott lovat alád, hogy esküvő lesz stb ha igazából nem is akarja...ha nem vagyok valamiben biztos akkor nem ültetem fel a másikat főleg ha szeretem..nálam eljátszotta volna a bizalmát egy életre..vegyünk egy példát..legközelebb majd azt mondja neked, hogy legyen egy közös babátok..jujj de jóó ..te örülsz és próbálkoztok..amikor a kezedben a pozitív teszt vagy az uh-s kép a babáról akkor boldogan ugrassz a nyakába, hogy drágám apuci leszel..mire ő meglepett de örül..eltelik pár nap vagy hét és akkor előáll azzal a történettel, hogy ő még erre nem elég érett..nem tudna még felelősség teljes apa lenni..na akkor kapnál infartust az tuti..mit tennél?? Lenne belőled egy egyedülálló anyuka..tehát gondolkozz el ezen és nyugodtan olvasd fel a párodnak is amit írtam..szóval tőlem nem kapna több esélyt az biztos..
2010. júl. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
27%
A házasodáshoz kb semmi köze a szüleiteknek, ez kettőtökről szól. Másrészt meg képzeld el, milyen lenne, ha emiatt ott hagynád, te hogy éreznéd magad. Nem megcsalás, nem verés, nem rossz szokásai, nem összeférhetetlenség miatt, hanem mert őszinte volt veled és elmondta, h ő még nem lépne előre ekkorát a kapcsolatban, csak egy kisebbet. Ha azt nézed, h a házasság csak formalitás; egy összeköltözés külön lakásba, a közös élet gyakorlatilag házasság fehér ruha nélkül. Btw, ez igazán hülyepi.csás hozzáállás, h "szeret engem, jól megvagyunk, ám én csalódtam, MERT NEM LESZ FEHÉR RUHÁM" - hallod én egy ilyen mondat után úgy vágnálak ki, mint proverbiális macskát az illemhelyre. Ha ilyesmi miatt szakítasz a vőlegényeddel, kb az életben nem találsz magadnak pasit ennyi ésszel.
2010. júl. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
54%
a mai harmincas férfiaknál is előfordul ilyen, még csak 25, úgyhogy még későn érőnek sem mondhatnám, megingott, nem benned, magában és ezt VÁLLALTA.....ez a felnőttes gondolkodás véleményem szerint, lehet valami apróság is a kiváltója....adj neki esélyt, h kimutassa h szeret, hidd el ennél nagyobb dolgokat is meg kell oldani egy házasság során, nincs veszve semmi
2010. júl. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Csak eggyütt továbbra is.

Az eljegyzés és a feleségül kérés két külön fogalom.Az eljegyzés egy gesztus,amivel kimutatja,hogy veled tervezi az életét.Az esküvő az után jön,miután megkérte a kezed. Ezt mindketten így gondoltátok mikor eljegyzett?Nem lehet,hogy ő is a szeretetét mutatta ki az eljegyzésével,te pedig rögtön azt hitted hogy már a kezed kérte meg?

Egyébként egy előző kérdésedben írtad kommentként hogy el nem tudnád kébzelni,hogy ne lásd a mosolyát,ne legyen veled ezután...Akkor most min gondolkozol?Sőt,még azt is írtad akkor,hogy te teljesen megérted,nem haragszol rá,és nem azt bánnád,hogy nem lesz fehér ruhád.Akkor most hogy van ez?

Azért akarnád otthagyni mert becsületesen,bátran elmondta az érzéseit?Egy kapcsolat arról szól,hogy megbeszéljük a dolgokat,és közösen megoldjuk.Márpedig ezt meglehet.Mégpedig így ahogy ti tettétek,csaképpen nem olyan folytatással hogy te ezért elhagyod.

Egyébként abban az előző kérdésedben már "megbeszéltük" egyszer,hogy attól hogy nem lesz esküvő még lehet ugyan így folytatni mindent mint eddig.Hisz azt írtad,hogy szeretitek egymást,ezzel nincs gond.

2010. júl. 19. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Mindenféle lelkiállapotom szerint kaptam most megerősítést. Nekem csak az fáj, hogy minden szép volt, és egy-kettőre vége lett az álomnak. Most meg itt állunk, támogató szüleim szeretete nélkül. Talán túl ideális volt, és nekem úgy nagyon tetszett, és most anyámék hülyének néznek, és talán igazuk is van, de ha szeretem, akkor összeköltözünk, és megbocsájtjuk magunknak az elhamarkodott döntést.
2010. júl. 20. 09:21
 20/20 A kérdező kommentje:
Ja amúgy más lányba szeretett bele, csak gondolta előbb még kínoz ezekkel egy kicsit. Ezért nem volt neki megfelelő az esküvő. :(
2010. júl. 30. 17:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!