Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek tartsunk templomi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tartsunk templomi esküvőt?

Figyelt kérdés

Mindketten bérmálkoztunk, ám igazából nem állnak közel hozzánk a katolikus egyház tanai.

Isten létezésében hiszünk csak a Bibliában nem, meg pl nem vagyunk szüzek, nem járunk misére.

Viszont azt szeretnénk, ha "isten és ember elött is" megesküdnénk, de én egy kicsit képmutatásnak érezném.

Az én családomban csak anyukám vallásos, nálunk nem volt senkinek templomi esküvője, ám a páromnál mindenkinek volt(jo nagy család).

De az is pénzbe kerül, meg ott van a jegyesoktatás...mi külföldön élünk nem lenne rá időnk.

Mit gondoltok?


2010. júl. 14. 18:28
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szerintem az egyik előző válaszoló a "más egyház" alatt arra gondolt, hogy pl. ne római katolikus egyházban esküdjetek hanem reformátusban (ez csak példa!).


A kérdésedből (és a mellékelt magyarázatból) nekem az tűnik ki, hogy kellene, de Te nagyon nem akarod. Az a legjobb megoldás, ha ezt a pároddal beszéled meg.

Az ne befolyásoljon, hogy kinek a családjában voltak templomi esküvők, meg mit mond a rokonság, hiszen ez a TI napotok lesz, nem az övék.

2010. júl. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

18:34-el egyetértek! Az esküvő szövegében is benne van, "reméljük, hitbeli meggyőződésetek hozott ide". Egy pár esküvőt elorgonáltam, szinte kívülről fújom az egészet.

Itt esküt tesztek nemcsak, hogy együtt maradtok egészen, míg a halál el nem választ benneteket, hanem arra is, hogy gyermekeiteket az egyház tanítása szerint nevelitek.

Tehát komoly dolgok történnek, nem véletlenül szentség a házasság. Amúgy bérmálás nem kell hozzá, elég, hogy meg legyetek keresztelve, sőt az is elég, ha az egyik fél van megkeresztelve, ha a másik nincs, a házasságkötést a megyéspüspök úgy is engedélyezi.

2010. júl. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

"kedves orgonás",nem is tudtam, h ilyen van a szövegben.

én a gyermekeimnek is majd azt szeretném tanítani, h isten van, és ök majd eldönthetik, h azt melyik egyháznál szeretnék megtalálni.

igazából nem érdekel mások véleménye, nyilván ez a mi dolgunk, de a párom azt mondta, döntsem el, ö is kissé tanácstalan.

Köszönöm a válaszokat, megérdeklösöm a templomban,h is megy ez, aztán eldöntjük.

2010. júl. 14. 19:40
 14/21 anonim válasza:
igen, a református egyházra gondoltam pl. Vagy az evangélikusra.
2010. júl. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy a kis falu szeretné, ha más felekezetnél esküdnétek. Főleg, ha szigorú, régies szemléletűek... akkor csak az ő felekezetük az igaz hit, a többi tévelygés.

Amúgy nem hiszem, hogy túl sok templom lenne arrafelé.

A többivel nagyjából egyetértek.

2010. júl. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Ha úgy érzitek,hogy Isten előtt is össze szeretnétek házasodni,akkor tarrtsatok.Nem a vallás előtt tesztek házassági fogadalmat,hanem Isten előtt.A későbbi gyereknevelést úgy is meg lehet oldani,hogy a fogadalom szerint katolikus szemléletben neveled,de mikor már kicsit nagyobbacska,akkor megismerteted vele a többi vallást is.

Mi sem járunk templomba,már régóta eggyütt élünk,ezeket direkt el is mondtuk a plébánosnak,és nem volt gond.De ahogy itt olvasgatom a kérdéseket és válaszokat,plébános és plébános között is nagy külömbség van.

nekünk a jegyesoktatás heti egy alkalom volt,tehát öt hét,de ha olyan plébánost fogtok ki,akkor valószínűleg ezt is meg lehet vele beszélni,hogy sűrítsétek össze.

2010. júl. 15. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

*Szerintem ez olyan megindító és természetes, hogy az ég alatt mondod ki az igent.


Legfőképpen akkor megindító, ha ömlik az eső...


Kérdező, nekem májusban volt az esküvőm, amit az orgonista írt, nekünk nem volt benne a szövegben. Pedig katolikus esküvő volt.

Ha a párod akarja a templomi esküvőt, ne foszd meg tőle. Még megkereszteletlen is esküdhet katolikus templomban, mert a megkeresztelt párjának "jár" az isteni áldás. Lehet kígyót-békát kiabálni rá, hogy képmutató, de azt még senki nem tudta megmagyarázni nekem, hogy mi a teendő, ha van egy pogány és egy hívő fél. Vallásszabadság van, tehát a pogányt nem lehet kényszeríteni (de a párkapcsolat sem arról szól, hogy ráerőszakolom a vallásomat valakire), az emberek nem vallás szerint ismerkednek és választanak párt (legritkábban szokás azzal odamenni valakihez a dizsiben, hogy szia, katolikus esküvő mehez?), viszont a hivő fél nem zárható ki az áldásból. Az ellentétet valahogy fel kell oldani.

2010. júl. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Ja, és a lakodalom költségéhez képest a templomi esküvő ára elenyésző.
2010. júl. 15. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

mi sem vagyunk vallásosak a férjemmel.én hiszem hogy van valaki,vagy valami ami mindennél hatalmasabb,de nem nem vagyok templomba járós típus.(persze ha ugy van elmegyek minden cécó nélkül,ha kell).nekünk most volt május elsején az esküvőnk.el nem tudtam volna képzelni,hogy ne legyen egyházi.igy ahogy te írtad:"isten és ember elött" akartam örök hűséget fogadni életem szerelmének.ez igy volt természetes.nekünk nem kellett jegyesoktatásra járni,mert szűk volt az időnk(1,5 hónappal elötte döntöttünk hogy egybekelünk).szerintem beszéltek a pappal és elmondjátok hogy mi a helyzet,hogy ti csak pár hétig vagytok itthon,biztos segítő kész lesz és max csak 1-2 alkalommal kell bemennetek,hogy elmondja mi a szertartás menete.nekünk nem került pénzbe az egyházi,mondjuk a polgári sem.az esperes úr nem fogadta el a pénzt(igaz nálunk a tanuk fizették ezeket a költségeket).

a polgáriról annyit.hogy csodás volt a mienk.ahogy az első írta,kinn az ég alatt.gyönyörű májusi nap volt,se túl meleg,se túl hideg.pont megfelelő.én csak ajánlani tudom a kinti szertartást.

sok boldogságot

2010. júl. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

most olvastam végig a válaszaidat.mi a párommal 6 éve élünk együtt és van egy majdnem 1 éves kisfiunk is.ja és 23 éves vagyok.ezekkel egyeltalán nem foglalkozott az esperes mikor mentünk vele beszélni,h adjon össze minket.nem kérdezte meg h mennyi ideje vagyunk együtt.azt tudta h van egy fiunk mert ő keresztelte.de nem foglalkozott vele h nem vagyunk szüzek.ma már nem olyan korlátolt az egyház sem.

utolsó voltam

mé1x sok boldogságot

2010. júl. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!