Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerintetek tartsunk templomi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek tartsunk templomi esküvőt?

Figyelt kérdés

Mindketten bérmálkoztunk, ám igazából nem állnak közel hozzánk a katolikus egyház tanai.

Isten létezésében hiszünk csak a Bibliában nem, meg pl nem vagyunk szüzek, nem járunk misére.

Viszont azt szeretnénk, ha "isten és ember elött is" megesküdnénk, de én egy kicsit képmutatásnak érezném.

Az én családomban csak anyukám vallásos, nálunk nem volt senkinek templomi esküvője, ám a páromnál mindenkinek volt(jo nagy család).

De az is pénzbe kerül, meg ott van a jegyesoktatás...mi külföldön élünk nem lenne rá időnk.

Mit gondoltok?


2010. júl. 14. 18:28
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%

Én is külföldön élek, de az tuti, hogy otthon lesz az esküvônk, egy nyugodt, szép helyen a szabadban, fák alatt.

Szerintem ez olyan megindító és természetes, hogy az ég alatt mondod ki az igent.

2010. júl. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor legyen, ha mindketten meggyőződésből akarjátok. Csak szokásból, meg csak a szülők kedvéért ne!!!
2010. júl. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Ne a szülők és a család kedvében járjatok,hanem egymás kedvében.Kérdezd meg a férjed,hogy ő szeretné-e,és hogy a jegyesoktatás neki nem lenne megterhelő meg a plusz pénzkiadás..mondjuk szerintem felesleges..de ha már megbérmálkoztál..akkor meg miért ne?:O:S
2010. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

az esküvő nekünk is otthon lesz(a polgári), de csak pár hetet töltünk otthon!

az én szüleim nem szólnak bele,ám a párom családja enm nézné jo szemmel.engem nem érdekel, de neki mégiscsak a családja.

Ő szeretne, de az elmult 2 évben be enm tette a lábát templomba.

2010. júl. 14. 18:46
 5/21 anonim válasza:
55%

végre egy normális pár!!!!!!!!

Esetleg gondolkodjatok el róla, hogy más, szabadabb szemléletű egyháznál tartsátok meg az esküvőt, ne a szigorú katolikus elvárások szerint.

Nagyon becsülendő, ha nem csak a habosbabos esküvőért akartok templomban esküdni.

2010. júl. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:
79%

Igazából minden azon a templomon múlik, ahol tartani szeretnétek. Itt Kecskeméten nekünk annak idején 4000 ft volt, tehát nem egy tetemes összeg. A templomot ha más esküvő is van az nap, akkor a templom szokta feldíszíteni. Nekünk annak idején másik esküvő nem volt aznap, de mi is csak a padok végét díszítettük egy-egy szál virággal, nomeg az oltárra szoktak virágot vinni. A jegyesoktatás is megbeszélés kérdése, mert az esküvő előtt pár nappal is el lehet menni a pappal beszélgetni párszor. Minden csak azon múlik, hogy az adott templom mennyire rugalmas. Persze lehet külső helyszínen is tartani, ott persze a kiszállás költségét fizetni kell.

Igazán mi sem vagyunk vallásosak a férjemmel, de az az igazság, hogy a templomi szertartás sokkal ünnepélyesebb, és maradandóbb élmény volt mindkettőnknek, mint a 20 perc alatt pezsgőstől ledarált városházi szöveg. Szerintem ne hagyjátok ki.

2010. júl. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

18:52, köszönöm:)

a habosbabos rész nem érdekel igazán, a lagzi biztos szuper lesz, mert jo a társaság, de valami "égit" szeretnék a szertartásba, ezért gondoltam a templomra.

más egyház? ezt kifejtenéd?

2010. júl. 14. 18:57
 8/21 anonim ***** válasza:
szerintem tartsatok templomit is. Én is hasonló helyzetben vagyok.. külföldön élünk...a párom családja nápolyi. Én egyáltalán nem vagyok vallásos, de ők...hát na!!! Tragédia lenne, ha majd egyszer nem esküdnénk templomban....nekem nem fontos...de nekik nagyon...tehát tuti, hogy meg fogom tenni. Ennyit simán megér, hogy jól induljon a kapcsolatom a családjával...ne én legyek az egyetlen "pogány".
2010. júl. 14. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

a párom falujában lévő kis templomba lenne, ahogy a párom családja, ugy szerintem a falu, és az egyházközösség is elég konzervatív.

a pénz akkor nem olyan lényeges ezek szerint.

igen, én is az ünnepélyességre vágyom, de nem tudom, menniyre tudnék a pappal beszélgetni, ott nem ciki, h már két éve együtt élünk(és én még csak 20 vagyok)?

de lehet ez buta kérdés volt, bevallom soha nem voltam még esküvőn!

2010. júl. 14. 19:01
 10/21 A kérdező kommentje:
ja, és a díszítés nem igazán fontos, sajnálom azt a sok virágot egy napra, tehát nem lesz csak egy szolid csokrom.
2010. júl. 14. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!