Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tényleg ennyire fontos az esküvő?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg ennyire fontos az esküvő?

Figyelt kérdés

Hidd el, én is máshogy akarok gondolkodni erről, 19 éves lány vagyok,és midig is imádtam álmodozni az esküvőről, a biztos jövőről. De a mai világban ez már csak mesének tűnik, habbal... sorra válnak el,a "míg a halál el nem választ" helyett míg a bíróság el nem választot kéne mondani.

Ez olyan (ahh) rossz érzés,nem?


Már többször feltettem magamnak a kérdést, hogy az esküvő tényleg ennyire fontos lenne? Lehet papír nélkül is végigélni egy boldog életet életem párjával?


Mert tényleg szép, gyönyörű lenne a házas élet...de ma mindenhol csak a válásról lehet hallani...én sose akarom ezt átélni :( és nagyon sajnálom, akinek már át kellett :(


2010. júl. 13. 11:29
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
100%

Én azért írtam,hogy szerintem hülyeség ez a fél év után eljegyzés,mert annyi idő alatt nem lehet kiismerni egy embert,itt nem feltétlenül csak a negatív tulajdonságokra célzok(persze azokkal sem árt tisztában lenni)hanem általánosságban.Biztos néhány embernek így is összejön,de a nagy többségnek nem-és sokszor nem is egymással van problémájuk,hanem azzal,hogy rájönnek: "élni akarok még","bulizni akarok" stb.Tényleg az a baj,hogy sokan szerelem nélkül,fellángolásból vágnak bele ebbe a dologba,nem nézve azt,hogy igazából ez milyen kötelességekkel jár.És tényleg,nem tudom minek kell sietni,akik igazán szeretik egymást,azok együtt maradnak évek után is,nem kell azonnal házasságba rohanni,mert az nem tesz semmit hozzá a dolgokhoz.

21/L

2010. júl. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:
100%
Engem a párom 3 év után jegyzett el, utána hozzáköltöztem. Ennek már 6 éve. Nagyon jól megvagyunk és most jutottunk el arra szintre hogy össze kellene házasodni. Ennyi idő bőven elég arra talán túl sok is,hogy kiismerjük egymást. Én nem szeretnék nagy esküvőt személyes és anyagi okok miatt is én inkább kis esküvőt( vagy csak két tanúval)szeretnék. Elsősorban a gyermekvállalást helyezem előtérbe mivel már 29 éves vagyok és persze mert már mindketten szeretnénk babát.
2010. júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
84%
A másikat nem kiismerni kell, hanem megismerni és elfogadni. Hatalmas különbség.
2010. júl. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 Victory82 válasza:
100%
Szia!Mi 10 és fél éve vagyunk együtt a párommal,még nem házasodtunk össze.6 éve volt az eljegyzésünk is,abban az évben költöztünk össze.Mindig halogatjuk az esküvőt,pedig van egy 2 és fél éves kisfiunk is!Mindig másra kell a pénz,csinosítgatjuk a házunkat,stb.Így is nagyon boldogok vagyunk,mi hárman,egyszer majd lesz esküvő!Én hiszek a házasságban,mert jó példa van előttem,a szüleimnek idén lesz a 30.házassági évfordulójuk és a mai napig kézen fogva járnak!Olyan aranyosak:)Mi nagyon boldogok vagyunk papír nélkül is,szeretjük,ismerjük egymást és csak ez számít szerintem!28 éves anyuka
2010. júl. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%

A szétválás valóban egyformán fájdalmas akár van papír,akár nincs.

Én nagyon sokáig úgy gondolkoztam,hogy felesleges összeházasodni,hisz az csak egy papír.Már rég tudtam,hogy a jelenlegi párommal akarom leélni az életem,de a házasságot még mindig feleslegesnek tartottam.-Minek az?Nem egy papírtól lesz boldog az ember.Nagyon jól élünk anélkül is.-Aztán egyszer csak,elkezdett bennem érlelődni a gondolat,hogy én teljesen eggyé akarok válni vele,én xné akarok lenni.Én akarom azt a bizonyos "pontot" a kapcsolatunkra...

tehát valóban meg kell érni a házasságra,de nem csak agyilag,hanem érzelmileg.És nem a lila ködben kell házasodni,mert mi van mikor az már feloszlik?Majd kiderül?Legfeljebb elválunk?Igen,legfeljebb elválnak.

Az pedig hogy húsz év után válik el valaki?Arról nem tehet.Azt nem tudhatjuk mit hoz a jövő.Az ember öregszik,változik a természete,idővel új közeg,új társaság jön,az is változtathat az emberen.És nem biztos hogy tehet róla az illető.Mármint nem biztos hogy rosz társaságba kerül,lehet hogy épp csak akkor találkozik olyan emberekkel akikkel felfedezi és engedi kibontakozni a valódi természetét.Egy nagyon mélyen megbúvó természetét,Amit addig nem mert vagy nem volt lehetősége felszínre engedni.

2010. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező! Szerintem embere válogatja, nem lehet általánosítani. Régen sokan boldogtalanul voltak együtt egy életen át, de nem váltak mert nem volt illendő. Hány szívszakasztó életeken át tartó titkos szeretői kapcsolatról hallottunk már? Az jobb? Akkor mindenki házas volt, hiszen olyan nem volt, hogy valaki nem kel el, leglábbis ritka volt, és szégyen. És a házaspárok különböző tagjai lehettek egymás szerelmei ha otthon nem klappolt a dolog. Fú de gáz. Akkor már inkább váljanak el a mai házaspárok szerintem.

Persze én nem akarnék válni, én is egy életre mentem férjhez, remélem így is marad. De a magánéletünkre mindig nagyon oda kell figyelni. Szerintem az a legfontosabb, a család, az számít.

2010. júl. 13. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Az en eszrevetelem hogy nagyon sok lany azert akar ferjhez menni hogy legyen eskuvoje es szep mennyaszzonyi ruhaja.

Sajnos ez lehet az egyik oka annak hogy sok a fiatal 25 eves elvalt.

Es sajnos a mai vilagban az is nagy problema hogy az emberek nem figyelnek egymasra es ez a parkapcsolatokon is meg latszik. Mi parommal most honap vegen kotjuk ossze az eletunket es minden felesleges cecot kizartunk.

lehet hogy sokaknak furcsa de meg eljegyzes sem volt.

Mar reg ota beszeltunk rola hogy osszekotjuk eletunket es most dontottunk ugy hogy meglepjuk. Semmi felhajtas csak szulok nagyszulok testverek es keresztszulok lesznek az esemenyen.

Es a nagy menyasszonyi felhajtas is ki marad.

Az szerintem "termeszetes" hogy felsz mert tenleg sok a negativ pelda de meg 19 evesen ne is a hazassag legyen az elso hiszen nagyon sok dolgot kell meg megelned.

Most meg a tanulas kell hogy az elso helyen alljon.

Es az eletedben is most kezdodott el hogy komolyabb parkapcsolatod legyen.

Ne negativ peldaktol rettegve iranyitsd az eleted mert az nem vezet jora.

Lehet hogy par ev mulva majd maskepp allsz ehez a kerdeshez.

2010. júl. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!