Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi a véleményetek erről a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményetek erről a szituról? Hogyan kéne csinálnunk? (eljegyzés, külföld, szüleink stb. )

Figyelt kérdés

Párommal 4 éve vagyunk együtt, 22 évesek vagyunk. Én idén végzek alapképzésen, neki még ezen kívül 3 éve van az orvosin. Érettségi óta együtt élünk, a kapcsolatunk stabil, szeretjük egymást. Azt beszéltük, hogy ha végzek az alapképzésen, és kapok munkát, abból nagyjából tudunk majd félretenni, és 1-2 éven belül össze is házasodunk. Most is dolgozunk mind a ketten, de nem szakmában, és félretenni így nem tudunk.

Viszont Magyarországon nincsen olyan mesterképzés, ami nekem régóta az álmom. Kinéztem egy külföldi egyetemet, ösztöndíjjal és munkával anyagilag is simán ki tudnám hozni, ráadásul rég megbeszéltük, hogy nem Magyarországon szeretnénk családot alapítani. Párom maximálisan támogat az első perctől kezdve, hogy felhoztam a témát.

Felvetettem, hogy ő is jöhetne velem, amire viszont tökre meglepett a válasza. Mivel hárman vannak tesók, a szülei jelentős támogatásokat kapnak havonta a három tanuló gyerekre (a húga és az öccse még általános iskolások). Ezért nem akar kijönni 24 éves koráig, hogy ne szúrjon ki a szüleivel (külön megkérték erre még régebben, mint kiderült).


Patt helyzetben érzem magam, mert mikor kitaláltam ezt a külfölfösdit, abban a tudatban voltam, hogy passzol az eddigi elképzeléseinkhez. Viszont így az a két év, amíg elvégzem a sulit, meg még plusz egy év, neki fixen Magyarország.


Szerintetek hogy kéne csinálni? Én nem akarok 2 vagy több évig távkapcsolatot, de nyilván az is érthető, hogy a szülei miatt nem akar eljönni itthonról.

Ötletek?


2015. jan. 10. 21:00
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Most vagy félreértettelek, vagy nem tudom. Jól értem? Te egy-két évvel korábban akarsz menni, minthogy ő is tudna? És? Miért nem helyezkedsz el addig a szakmádban itthon. Pénzt is gyűjthetsz, és 1-2 év után ugyanúgy mehetsz mesterre, csak már a pároddal együtt. Vagy lehet tényleg én nem értek valamit.
2015. jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
alapképzéssel lóf**szt se tudnék itthon kedzeni.
2015. jan. 14. 09:46
 13/14 anonim ***** válasza:

"pont hogy kint tök átlagos h valaki dolgozik suli mellett, már csak a támogatás miatt is, szóval nem értem ezért miért maradnék ki bármiből is"


Nyilván semmi sem megoldhatatlan, nem akartalak lebeszélni semmiről, ne haragudj, ha nagyon negatívan jött át a hozzászólásom! Én csak arra próbáltam rávilágítani, hogy informálódj mindenféléről, mert külföldön más mint otthon. Vedd figyelembe, hogy Németországról beszéltem, és az is igaz, hogy itt is sokan dolgoznak az iskola mellett, de nagyon nehéz és ahhoz hogy jó jegyekkel végezz, 200%-ot kell adj és lehet, hogy nem marad sok szabadidőd utazgatásra a párodhoz és fordítva, szaktól függően! Németországban egyébként a szociálisan gyengék diákhitelt is kaphatnak, aminek asszem csak a felét kell visszafizetni, lehet van a hollandoknál is ilyesmi, nyilván nem kell a teljes összeget felvenni, de mosogatósként nem leszel agyonfizetve, úgyhogy lehet hogy minden euró kelleni fog. Még egyszer: én segíteni akartam, bocs ha károgásként jött át a véleményem (a bocsánatkérés azért, mert károgásból gondolom hallasz eleget, mint ahogyan nekem is volt szerencsém), csak olyan dolgokra próbáltam rávilágítani, amikre esetleg nem gondolsz. Pl. No.-ban majdnem senkinek nem fizetnek 450 eurónál többet a gasztronómiában, mert ennyi adó- és járulékmentes (nyilván nem a jobb helyeken, de oda meg nehezebb bekerülni). Ha pincérkedsz, ez elég, mert kiegészíted a jattból. Szóval mielőtt belevágsz, nézz utánna, aminek csak tudsz, mert egyszerű nem lesz, de minden dologért küzdeni kell, ami ér vmit. Próbálj meg ottani magyarokkal kapcsolatot felvenni és tanácsot kérni!


Egy kalappal!

2015. jan. 14. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

köszi utolsó, tényleg jól esik hogy valaki komolyan segítés céljából válaszol :)

[link]

ez a link ahhoz a támogatáshoz, amit fel lehet venni. és ez a szak tényleg az, amit kb. 10 éves korom óta csinálni szeretnék, Magyarországon viszont még csak rebesgetik, hogy indítanak majd a jövőben.

2015. jan. 14. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!