Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Hogy működik ez gyűrű téma?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy működik ez gyűrű téma? Minden lent

Figyelt kérdés
Amikor megkéri a szerelmed a kezed,akkor kapsz tőle egy gyűrűt. Aztán ha rendeztek eljegyzést,akkor már mindkettőtöknek van egy arany gyűrűje? és mi kerül az ujjakra a házasság napján? azt a házasságkötő teremben húzzák egymás ujjára vagy pedig a templomin? mindent tudni akarok :) :) :)

2014. okt. 13. 09:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
En kaptam egy gyurut eljegyzeskent, aztan egyutt megvettük a karikakat, amiket a hazassagkoteskor húztunk csak fel, addig pihentek az dobozban.
2014. okt. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
32%

A lánykéréshez adott gyűrű nem eljegyzés, hanem amerikai szokás csak.

A lánykéréshez nem kell semmi, csak megkérdezni a lányt, hogy hozzád megy-e? Ha igent mond, akkor megveszitek a jegygyűrűket, eljegyzéskor a bal kezetekre húzzátok, esküvőkor a jobb kézre kerül át. Kaphat a lány a jegygyűrű mellé kísérő gyűrűt.

Csak ma divat a kísérő gyűrűt lánykéréskor adni, és azt hinni, hogy ez az eljegyzés.

2014. okt. 13. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
A családi eljegyzési ünnepen karikagyűrűt húznak föl a balkéz ujjaikra. Házasságkötéskor a templomban is és anyakönyvvezetőnél is a jobbkezükön az ujjaikra. A kísérő gyűrű amerikai szokás, tény, azt a személyes eljegyzéskor szokás átadni, lehetőleg kerülve a nagy felhajtást. Van aki menyasszonyként a kisérőgyűrűt és a a karikagyűrűt is a bal kezén hordja.
2014. okt. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%

2-es!

Nem amerikai sokas, ok is mar csak atvettek.

[link]

2014. okt. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

A leánykérő és eljegyzési gyűrű egy és ugyanaz.

Egy jellemzően egy diszkrét köves gyűrű (vagy kinek-kinek igénye és ízlése szerint)

Ezzel kérjük meg a választott kezét, ha rendeztek eljegyzési ebédet/vacsorát ott jelképesen ugyanezt a gyűrűt kapod meg, vagy ha az eljegyzésre már készen vannak a karikagyűrűk, akkor azt húzzátok fel mindketten (európai szokás szerint) a bal gyűrűsujjra, majd a házasságkötéskor átkerül a jobbra.

A leánykéréskor kapott köves gyűrű a házasságkötéskor kísérőgyűrűvé válik, hordhatod a jobb ujjadon a karika mellett, vagy a balon szólóban.

2014. okt. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
67%
Anyámat, nagyanyámat is így jegyeztek el es egyertelmuen nem majmoltak Amerikát, lévén anyám 70 eves, nagyanyám meg 93..,. Nyilvan nem kotelezo az eljegyzési gyűrű, de szep. Mellesleg el jegyezni gyűrűvel szokás, amire a kedves okoskodók gondoltak, az lánykérés.m
2014. okt. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én egy köves gyűrűt kaptam a vőlegényemtől, a karikagyűrűket pedig mostanában fogjuk megvenni. Mindenképpen együtt szeretnénk kiválasztani. Nálunk volt eljegyzési vacsora, de karikagyűrű nélkül. Senki nem szólt ezért, vagy kérte számon, hogy mégis hol van. Sőt, már hivatalosan bejelentkeztünk a hivatalba házasságkötésre, de még mindig nincsen gyűrűnk..szerintem ezek a dolgok nem számítanak. :)
2014. okt. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 kovpet ***** válasza:
100%
Ez mind szokás kérdése. A házasságnak nem feltétele semmilyen eljegyzés, gyűrű vagy templomi ceremónia, ezek mind a házasulandó felek döntése alapján vannak vagy nincsenek.
2014. okt. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Lánykéréshez nem kell gyűrű, hanem csak egy kérdés és egy igen. :)) De igazából házasságkötéshez sem kötelező.

Nálunk úgy szokás, hogy a lánykéréskor nincs semmi, hanem utána együtt a pár megveszi a karikagyűrűket, amiket felhúznak bal kézre. Ugyanez a gyűrű átkerül jobb kézre az esküvőn.

Ma nagy divat a letérdelős, meglepetés, kövesgyűrűs lánykérés, ami nekem személy szerint nem tetszik, mert a nő kap egy ajándékot, aztán kész, pedig az eljegyzés már a komoly elhatározás és összetartozás jele, és ha már szeretnénk ezt látható szimbólumokkal megmutatni, akkor kifejezőbb a párban vásárolt karikagyűrű, amit mindkét fél hord. Ráadásul a karikagyűrű egy elég egyértelmű jel, míg kövesgyűrűből nekem is van már vagy öt, pedig nem vagyok menyasszony...

2014. okt. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
22%

6-os! Nagyon rosszul emlékszel, vagy anyukád nem magyar településen élt. Én 80 éves vagyok, sok felé jártam az országban, de a lányt soha nem köves gyűrűvel kérték meg, legfeljebb egy szák virággal, minden felhajtás nélkül. Az az eljegyzéskor csak kísérőgyűrű volt (ha elég jómódú volt a vőlegény), de ez nem volt kötelező.

A lánykéréshez gyűrű, extra helyszín, letérdelés csak a mai sznoboknál lett trendi.

2014. okt. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!