Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 29 éves vagyok és meg szeretné...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

29 éves vagyok és meg szeretném kérni a barátnőm kezét! Ő az aranyra allergiás, akkor fehérarany gyűrűt sem vehetek neki? Utánanéztem, és állítólag már nem nikkellel "fehérítik" az aranyat, mert ugye az okozza az allergiát!

Figyelt kérdés
Tudni szeretném, hogy van-e valakinek valamilyen tapasztalata?
2009. dec. 10. 00:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A platinára biztosan nem lenne allergiás! :) De viccet félretéve, nem értek hozzá, de szerintem a fehérarany is okozhat allergiát annak aki a simára is az. De csak tipp.
2009. dec. 10. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak az aranyra allergiás vagy minden fémre? Ezüstből is nagyon szép gyűrűk vannak.
2009. dec. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Csak az aranyra, mást visel! De ezért mondtam, h utánanéztem, h már nem nikkelel oldják meg a fehérítést! Persze ennek az ékszerboltban is utánakérdezek, csak több szem többet lát alapon kiváncsi lennék véleményekre!
2009. dec. 10. 02:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ékszerboltokban érdeklődj! Nagyon szép ékszereket készítenek orvosi acélból, titánból és más, antiallergén fémötvözetekből.Ránézésre nem lehet megkülönböztetni a fehéraranytól, az ára is kb. annyi.

Azért kérdezd meg a barátnődet, mert az aranyallergia rendkívül ritka. Nekem is fémallergiám van, de aranyat (sárgát és fehéret is) tudok viselni.

A fehéraranyat egyébként paláádiummal és ezüsttel ötvözik. A külső réteg ródium, tehát nikkelt ma már nem használnak.

A sárga arany tisztább, kevésbé allergén.

Egy jobb ékszerüzletben fognak tudni segíteni, tanácsot adni.

2009. dec. 10. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

No, ezt nem értem. Én is allergiás vagyok, de arany-allergiáról még nem is hallottam.

Én fémallergiás vagyok, a nikkelt pl. nem bírom, az ezüstöt se, de az arany nemesfém, mint a platina, ezért arra nem tudom, hogyan lehet allergiásnak lenni... Nem véletlenül használnak a testbe ültetésre nemesfémeket, hiszen arra nem lehet allergiásnak lenni, ez a lényege. Tényleg sose hallottam.

Ha csak a nikkelre allergiás, akkor sárga aranyat tudna viselni, de ezek szerint itt nem erről van szó.

2009. dec. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is allergiás vagyok minden fémre, de az aranyra és a platinára nem. (és a titánra)

Nem lehet, hogy valami bóvli, keverék aranyat hordott a barátnőd és azért gondolja, hogy allergiás rá?

Az orvosi implantátumok egy részét is azért csinálják aranyból, mert arra nem reagál a szervezet.

Szerintem próbálja ki!

2009. dec. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én is fémallergiás vagyok, aranyra is. szóval van ilyen. az aranyban is vannak ötvöző anyagok, azokra allergiás az ember. szóval az aranyban mindig van ötvöző fém. de nagyon szép gyűrűket csinálnak platinából, de szerintem a fehérarany is jó.
2009. dec. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2009. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Biztos hogy aranyra allergiás? Még én sem hallottam ilyet. Én a bizsukat, ezüstöt nem bírom, de az aranytól nincs semmi bajom.
2009. dec. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!