Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mikor a srác megkéri a lány kezét akkor melyik kezére kell húznia a gyűrűt és ha ez megtörtént utána a lánynak is kell vennie gyűrűt vagy nem?
Alapvetően van karikagyűrű vőlegénynek és menyasszonynak egyaránt, illetve kísérőgyűrű csak a menyasszonynak, ez általában köves.
Ha előre meg van beszélve a leánykérés és az esküvő, akkor sok pár csak karikagyűrűt vesz, ezt eljegyzéskor húzzák egymás ujjára, bal gyűrűs ujjra, majd az esküvőn ugyanezt húzzák fel, de akkor már átkerül a jobb kézre.
A testvéreméknél így volt, ők korábban nem is húzták fel, csak a családi összejövetelen, az volt a hivatalos eljegyzés.
Nálunk a (filmekből jobban ismert) verzió volt, a párom meglepetésszerűen kérte meg a kezem, köves kísérőgyűrűt húzott a bal kezem gyűrűs ujjára, ez volt tulajdonképpen az eljegyzés, később ültük meg a családdal, akkor már nem volt külön gyűrűhúzogatás, csak ittunk az egészségünkre és megünnepeltük az eljegyzés tényét. Az esküvőnk szeptemberben lesz, előtte vesszük meg a karikagyűrűt, azt már közösen és az esküvőn húzzúk fel jobb kézre.
Tehát nekem ekkora már két gyűrűm lesz, mindkét kezemen egy-egy, a páromnak csak az esküvőtől lesz jobb kézen.
Ehhez a pecsétgyűrűs dologhoz nem tudok mit hozzáfűzni, én nem ismerem azt a megoldást, hogy a fiúnak is kell külön gyűrű a karikagyűrűn kívül.
Ennek kicsit olyan szaga van számomra, hogy azért kell valamit mindenképpen húzni a pasi ujjára, hogy meg legyen jelölve, ő már nem szabad préda. Tudom, biztos nem ez a lényege, csak én gondolom így. Meg azt is vallom, hogy nem ezen múlik, karikagyűrűvel is félre lehet lépni...
Ha olyan sokára tervezi egy pár az esküvőt, akkor célszerűbbnek látszik inkább megvenni a karikagyűrűket és felhúzni azt balkézre. Vagy várni az egésszel addig, amíg elérkezettnek látjátok az időt a házassághoz és előtte fél évvel, évvel eljegyezni egymást.
Tudom, sok minden kell az esküvőhöz, de én akkor sem vagyok az évekig jegyben járás híve, meg egy idő után a párnak is kellemetlen. Legalábbis a testvéreméknél így volt: már hét éve felhúzták a gyűrűt azzal a szándékkal, hogy három-négy év múlva megházasodnak, de végül minden előre került, legyen először ház, kocsi, meg gyerek, nem akartak feleslegesen 1-2 millát kidobni az ablakon.
Tudod mi a vége? Mára már mindketten lemondtak az egészről, a sógornőm csalódott, a bátyám bánja, hogy nem házasodtak össze inkább szük családi körben és mindketten azt vallják, hogy jobb lenne inkább élettársként élni simán, mint éveken keresztül égetni magukat azzal, hogy ők jegyesek.
Persze lehet, hogy nektek nem lesz ilyen gondotok és ez sok embert nem zavar!
Sok sikert!
Nekünk karácsonykor volt az eljegyzésünk. Már augusztusban megvoltak a karikagyűrűk, közösen választottuk ki azokat. A kisérőgyűrűmet a párom egyedül intézte.
Szóval a karácsony: én megkaptam a bal kezemre a karikagyűrűt, rá a kísérőt, a párom pedig az ő karikagyűrűjét.
Esküvőn majd átkerülnek a jobb kézre.
A pasinak csak egy gyűrűje van.
A kísérőgyűrűs dolgot még a középkorban találták ki a gazdagok (persze a férfiak), hogy így is mutassák, hogy van pénzük elvenni a lányt.
Ez ma már szokás lett mindenkinél, általában egy köves gyűrű tölti be ezt a funkciót.
A pecsétgyűrűről annyit tudok mondani, hogy nálunk nem szokás ilyet venni, igaz, apunak van, de ő még az ballagásra kapta a szüleitől anno.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!