Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Meg akarja kérni a kezem, de...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meg akarja kérni a kezem, de tartja a kapcsolatot az exével. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk már kisgyerekek, a harmincas éveink közepén járunk. A párom készül megkérni a kezem (egy közös barát elkotyogta). A kapcsolatunk igazából nagyon jó, de az egyik exével tartja a kapcsolatot, ami engem nagyon zavar. E-mailek és ráadásul egy helyen is dolgoznak. Mindezek mellett ezt persze előttem titkolja, ha kiderül, akkor beszél róla. Leültünk ezt megbeszélni. Azt mondja, hogy engem nagyon szeret és csak velem tudja elképzelni az életét, a másikkal nem működött, a párom szakított a csajjal. Mondtam neki, hogy zavar a kapcsolattartásuk. Na ezek után kezdett el titkolózni a beszélgetéseikről. Előtte nyiltabban csinálta. Mikor kiderül és rákérdezek, mire volt jó titkolni, akkor az a válasz, hogy nem akart megbántani. Azóta persze minden hülye sms csippanás, vagy e-mail hangtól összeszorul a gyomrom, hátha ez a ribanc írt neki. A dolog lényege, hogy vagy 4 éve szakítottak, azóta előttem járt már mással is. Azt persze nem kérhetem, hogy szakítsák meg a kapcsolatot, mert hogy gondolom én ezt? Ő (a párom) nem akar bunkó lenni, hogy esetleg elhajtsa a csajt, vagy ne válaszoljon a leveleire. Többnyire a csaj kezdeményez, a párom csak válaszol. Állítása szerint. A nőt sem értem, miért ilyen pofátlan, ha tudja, hogy komoly kapcsolatban élünk.Meg szerinte egyébként is csak féltékeny hiszti a részemről. Megjegyzem sosem hisztizek, mindent normálisan közlök már csak az életkoromra is tekintettel. Be van nőve a fejem lágya. Na most azon agyalok, mit is mondjak, ha felteszi a kérdést.Mit tennétek a helyemben?
2012. ápr. 13. 13:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
72%

Saját magának csinálod a problémát. Tényleg azért titkolja, mert nem akar téged megbántani. Ez abból is látszik, mert miután kiderül, nem is tagadja, hogy valóban így történt.


Nézd.Az én párom is jóban van az exeivel, eleinte engem is zavart a dolog, főleg az a lány, akivel előttem volt, de megbeszéltük. Elmondta, hogy velem szeretne élni, a lánnyal nem véletlenül szakított, és egyszerűen csak jóban maradtak, mert egyébként egy kedves lány. Megbízok benne ezért nem hisztizek miatta.


Próbáld meg elfogadni, hogy a párod jóban maradt vele, ez nem egy nagy dolog. Ettől még nem akar tőle semmit, csak beszélgetnek. A nő meg nem pofátlan, egyszerűen csak egy jó embert lát a barátodban és a kapcsolatot szeretné fent tartani. Egyáltalán nem biztos, hogy a nő bármit akarna tőle.


Szóval bízz meg a párodban, és ha megkéri a kezedet és te őszintén szereted és tudod, hogy vele akarsz élni, akkor mondj igent. Az exével pedig nem foglalkozz, mert teljsen felesleges.

2012. ápr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
68%
*saját magadnak
2012. ápr. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
75%
Hagyd abba a féltékeny hisztit. Bízz meg a párodban. Ezt tegyed.
2012. ápr. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
Szerintem te reagálod túl. Az, hogy tartja a kapcsolatot az exével normális keretek között (márpedig a leírásból ez jön le) teljesen normális. Része volt az életének, és ez így van rendjén. Az én párom is tartja a kapcsolatot az exével (sőt, nem is eggyel!). Attól, hogy beszélnek, tanácsot ad neki stb. még engem szeret, és nyilván azért lett vége, mert nem működött. Minden emailezésről/smsről beszámol, hiszen nincs mit titkolnia. Sőt, még én is tartom a kapcsolatot az exemmel. Valaha fontos volt, miért kéne megszakítani a kapcsolatot vele? Én is nyugodtabb vagyok, ha rendben tudom. Sajnos azt is meg tudom érteni, hogy a párod egy idő után elkezdett titkolózni, hisz felesleges feszültségkeltés, ha ilyen rosszul reagálsz rá. Legyél magabiztosabb, az ex nem fogja veszélyeztetni a helyed, hisz a párod is ezt mondja!
2012. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%
az egész titkolodzás a te hibádból kezdődött.. mond meg a párodnak hogy nem örülsz hogy tartják a kapcsolatot, de inkább ne titkolja mert az rosszabbul esik...
2012. ápr. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Én baromira megértelek! Gondolom bízol a párodban és nem akarsz féltékenykedni, de mégis ott motoszkál benned a "mi van ha?" Velem is ugyanez a helyzet, a párom tartotta a kapcsolatot az exével, akiről mellesleg mindig csak annyit mesélt hogy meseszép, modell lábai vannak, és még találkozgattak is! Volt hogy előttem telefonált előtte és számomra ez nagyon bántó dolog volt! Elmondtam neki, ő is igazat adott nekem, hogy megérti és azóta nem is beszéltek! Én simán megmondtam neki hogyha valóban nem fontos a lány, de én az vagyok akkor nem beszélnek többet. Hát nem is tették. (Mellesleg az az ex vissza akarja őt a mai napig! szerezni.)
2012. ápr. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
81%

Tényleg hisztizel. Én mindkét exemmel jóban vagyok, a férjem is az övéivel, az esküvőnkön is ott voltak! Soha nem téma ez nálunk. Szép is lenne, ha meg akarnám szabni a páromnak, hogy kivel állhat szóba (vagy fordítva).


Nincs okod féltékenykedni. Ha meg emiatt nem mondanál neki igent...magadnak csinálod a problémát, tényleg.


36N

2012. ápr. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Ment mindenkinek a zöld véleménytől függetlenül. Bízom a páromban, de igencsak bánt ez a hozzáállása. Én egyik exszel sem tartom a kapcsolatom, pedig senkivel nem mentünk szét haraggal. Én úgy vagyok vala, hogy ami volt elmúlt és mivel nem vagyunk igazából senkije a másiknak a saját partnerünkre nézve bántó, ha mégis visszapiszkálunk a múltba. Mert ha barátkozni akarunk, akkor ott vannak a batárok, akik végig kísérik az életünket úgy, hogy közben szerelmek jönnek-mennek. Ha már ebben a kapcsolatban egyszer volt szerelem, az utána már nem barátság, hiába is neveznénk így. Azért az több annál. Mi lehet annyira fontos benne, hogy megérje a kapcsolattartás. Az más tészta lenne, ha egy fiú barátjától tiltanám el, mert azt milyen jogon? Meg sem fordulna a fejemben. De azért valljuk be férfi-nő barátság? Amiben szex is volt? Na neeee. Mi az amit csak vele tud megbeszélni és velem, vagy a barátaival nem? Baromság. Na az meg, hogy ott legyenek az esküvőnkön. Bocsánat, de ez gyomorforgató. A szülőszobába ne hívjam őket????
2012. ápr. 13. 14:11
 9/15 anonim ***** válasza:
75%

Én írtam, hogy a mi exeink ott voltak az esküvőn. Nem mondtam, hogy ti is hívjátok meg a csajt, csak annyit, hogy nem mindenhol természetes dolog kizárni az exet, csak mert ő ex.


Nem véletlenül voltam együtt évekig az exemmel, a lelki társam is volt egyben, most azért, mert időközben elhidegültünk egymástól (ez vezetett a szakításhoz), mint barát, mint ember továbbra is érdekel. Neki is családja van azóta, az ő felesége sem ágál ellenem.


Így is lehet.

2012. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
67%
Kérdező én tök megértelek téged. Bár én még csak a huszas éveim elején járunk, de én is úgy vagyok a dologgal, hogy bármennyire is nem haragban váltunk el, szerintem egy párkapcsolatból nem tudunk barátságot csinálni. Az a két ember egykor szerelmes volt egymásba, látták egymást mesztelenül, tudták egymás minden kínját baját, ismerték egymás porcikáját.. Mégis a legutóbbi szakításunkkor az én volt párom is avval jött, hogy tartsuk a kapcsolatot, és elkezdet hetente hívogatni, mert hogy nagyon megszeretett emberként, és szeretné ha továbbra is tudna a dolgaimról,tudna segíteni stb. Hát le vagyok döbbenve, úgy néz ki ez egy ilyen pasi dolog. Még nem mondtam neki semmit, de elég fura, hogy több hónap után is random felhív, hogy szia miujság?
2012. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!