Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Milyen látszólagos külömbség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen látszólagos külömbség van az ezüst, fehér arany és acél gyűrükön?

Figyelt kérdés

Úgy értem hogyan állapíthatná meg róla valaki aki nem szakembe? Melyik lenne tartósabb?

Nagyon szépeket láttam acélból is,mind karika mind eljegyzési gyűrben. Nem lenne gáz pl az acél karikagyűrű?


2012. márc. 11. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
86%

Olyat veszel, amilyet akarsz. Ha le is szólják, azt nem az anyaga, hanem a kinézete miatt teszik.

Amúgy én pl látom a külöNbséget az ezüst és a fehér arany között, pedig nem vagyok szakember...

2012. márc. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Igen olyat veszünk amilyet akarunk!Azért kérdezem mert nem láttam még egymás mellett a 3 féle ékszert.

Az arany színű acél gyűrű elszineződik?

És mi a különbsé köztük?

2012. márc. 11. 19:22
 3/8 anonim ***** válasza:
Elszíneződni nem színeződik el szerintem, csak lekophat a felső réteg, mert alapból nem olyan színű, csak "befestik", ha jól tudom. Az ezüst színeződik... Én a fehér arany híve vagyok, bár tény, hogy nem az a legolcsóbb.
2012. márc. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A különbség színben pedig látható. Az acél matt, az ezüst és a fehér arany hasonló ránézésre, de az arany sokkal tisztább fehér. És az ezüst ugye hamar elszíneződik, akkor pedig már jelentős a különbség.
2012. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen csak a felülete más színű.

Acélból is láttam mattot és fényeset is. Akkor fényesen jobban hasonlíthat a f.aranyra?

Köszi a válaszokat!

2012. márc. 11. 19:35
 6/8 yuda ***** válasza:
100%

Szerintem egyáltalán nem gáz milyen anyagból lesz a gyűrűtök, ráadásul azt sem hiszem el, ha valaki nem szakértő, ránézésre megmondaná. Ez olyan lárifári dolog. Messziről jött ember azt mond amit akar.

Teszem hozzá, most készíttetek ezüst karperecet és lehetett kérnem matt legyen, vagy fényes(polírozás), és aranyból is lehet mattot és nem folytatom, mert remélem eddig leírtamból látszik a sokféleség sokfélesége és ember legyen a talpán, aki ránézésre megmondja mi micsoda.

2012. márc. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én most kaptam fehérarany gyűrűt :)

Ránézésre sokkal "tisztább" fénye van, mint egy ezüst gyűrűnek.

Persze nehéz kibökni, de egymás mellett azért látszik.

Az acél pedig kicsit sötétebb mint az arany meg az ezüst.


De szerintem az sem gáz ha fakarikával jegyeznek el valakit, a lényeg a "procedúrában" rejlik, nem az eszközben :)

2012. márc. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én az ezüstről és a fehéraranyról tudok nyilatkozni. A fehérarany sokkal szebben csillog, kevésbé karcolódik, és még kevésbé kopik. Az ezüst gyűrű rendszeres viselés alatt 5-6 év után is már szemmel láthatóan kopik 15-20 év után meg csúnyán elvékonyodik. Az arany sokkal tartósabb, és értékálló is. Acél ékszerekkel nincs tapasztalatom.
2012. márc. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!