Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz a nevem?

Figyelt kérdés
a barátomnak 3 neve van és az érdekelne hogy ha így akarom felvenni a nevét hogy Péter józsefné akkor felvehetem- e vagy péter József pálné lennék?
2011. nov. 28. 17:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Visszatérve az eredeti példára vagy úgy veszed fel, hogy Péterné vagy pedig Péter József Pálné, tehát vagy vezetéknév, vagy teljes név. Ebből nincs más variáció.

Hogy hogy írsz alá, az a te dolgod.

2011. nov. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
28%
Én is tudok olyat, akinek 3 keresztneve van
2011. nov. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
83%
Magyarországon hivatalosan senkinek nem lehet 3 keresztneve!!!!
2011. nov. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az alábbi lehetőségek közül választhatsz, Csjt.:

25. § (1) A feleség a házasságkötés után

a) kizárólag a maga teljes nevét viseli, vagy

b) a férje teljes nevét viseli a házasságra utaló toldással, amelyhez a maga teljes nevét hozzákapcsolhatja, vagy

c) a férje családi nevét viseli a házasságra utaló toldással és ehhez a maga teljes nevét hozzákapcsolja, vagy

d) a férje családi nevéhez hozzákapcsolja a saját utónevét.

2011. nov. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
52%

18:40 és 18:41 (lehet, hogy ugyanaz a személy vagy, akkor bocs).

Úgy lehet három keresztnevem, hogy régen még más volt a névadási rendszer, akkor még adhattak valakinek három utónevet.

Aki nem hiszi, nézzen utána.

Ma már nem így van, ezt én is tudom.

Akik meg emiatt lepontoztak, azoknak gratulálok, talán tájékozódni kéne, mielőtt nyomjátok a piros kezet.

Mondjuk pont lesz*rom, csak az irritál, hogy valakinek gőze nincs valamiről és úgy írkál meg nyomkod.

L/24

2011. nov. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
52%

Ja, a sok tudálékos, aki már-már felháborodva írja, hogy Magyarországon nem lehet senkinek 3 keresztneve, komolyan nézzen már utána a dolgoknak, mielőtt baromságot ír.

És utána meg a sok szintén nagyon okos őket pontozza fel, engem meg le, csak mert nekik szintén fogalmuk sincs a dologról.

A mostani törvény szerint igen, valóban csak 2 utónevet kaphat valaki, de régen másképpen volt.

Mit nem lehet ezen érteni?

Szerintem nem olyan bonyolult...

L/24

2011. nov. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!