Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi lesz a nevem?

Figyelt kérdés
a barátomnak 3 neve van és az érdekelne hogy ha így akarom felvenni a nevét hogy Péter józsefné akkor felvehetem- e vagy péter József pálné lennék?
2011. nov. 28. 17:44
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Hivatalosan Péter József Pálné leszel,de nem kell mindet használnod
2011. nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
De igen, ha így veszed fel, mindet kell használnod, legalábbis hivatalos helyeken. Akinek két keresztneve, az se választhat, hanem mindkettővel alá kell írnia.
2011. nov. 28. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
24%

Második: nekem pl. három keresztnevem van, mégiscsak egyet használok. Soha nem irtam alá a másik kettőt sehol, pedig úgy vagyok anyakönyvezve.

Kérdező: szerintem ha a férjed használja a második keresztnevét, akkor felveheted úgy, ha nem akkor szerintem nem, hiszen ő sem úgy használja.

De biztosan nem tudom, tehát inkább kérdezd majd meg az anyakönyvvezetőt, vagy egy ügyvédet.

L/24

2011. nov. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
77%

Én is Földvári Imre Jánosné voltam,de mindenhol, ha alá írni kellet azt írtam alá Földvári Imréné,,még a személy igazolványomba is!

Csak akkor kell leírni a teljes nevet ha valami hivatalos papírt töltesz ki. De az aláírás ott se kell mind a 3 név.

28 éve nálam így van :)

2011. nov. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
6%
Ha jól tudom, már a -né-t sem kötelező használni, pl.: Péter - saját neved. Tegyük fel: Péter József Pálné Kovács Anna Krisztina kicsit hosszú név lenne. Tehát én azt javaslom, vedd fel a keresztnevét és a saját magad nevével köttesd össze egy apró kötőjellel. :)
2011. nov. 28. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
84%
Három keresztneve meg amúgy sem lehet.
2011. nov. 28. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
34%

Bocs az OFF-ért:

Utolsó, lehet 3 keresztneve, nekem is annyi van.

Vezetéknevem+ Petra Enikő Rita.

És mint irtam, csak egyet használok (a Petrát), tehát mindenki maga dönt ilyenkor.

L/24

2011. nov. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
86%
Hármas: hivatalosan két keresztnevedet lehet (az állami anyakönyvben).
2011. nov. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Hetes: Mégis, hogy van három keresztneved? Bérmanév, vagy mi? Mutasd meg az anyakönyvedet, abban kettő lehet.
2011. nov. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Gondolom a "Péter" az a vezetékneve, mert 3 keresztneve nem lehet senkinek.
2011. nov. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!