Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az eljegyzés függ anyagi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az eljegyzés függ anyagi háttértől, személyes egzisztenciától?

Figyelt kérdés
2011. márc. 3. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Ahol a külsőségek számítanak ("nekem csakis fehérarany gyűrű kell, brillel"), ott igen. Ahol nem, ott nem :)
2011. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
48%
Az eljegyzés manapság egy gesztus, nemigen kötelez semmire, így nem is függ semmitől.
2011. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Sztem nem. Ma már nem feltétlen kell utána rögtön vagy nem sokkal megházasodni, szval inkább egy olyan gesttus jellegű értéke van, hogy a két ember tényleg szereti egymást, és kész lenne megházasodni. Persze, biztosan szebb meg romantikusabb, ha meg van adva a módja, de nem az számít igazán... hanem az, hogy a párom komolyan veszi a kapcsolatot, és kész lenne velem leélni az életét. Ehhez még gyűrű sem kell, csak egy kimondatlan eskü :).
2011. márc. 3. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem családtól is függ. Mi sem akartunk eljegyzést, mert mi tudtuk, hogy szeretnénk összeházasodni. A szülők viszont mondták, hogy csak akkor adnak, ha szépen egy díszebéddel eljegyzést tartunk. Akkor nagyon mérges voltam, mert a szűk család 30 ember... Ma már örülök, mert nagyon szép emlék, azóta a lagzi is megvolt:-) Szerintem, ha megtudjátok engedni magatoknak az eljegyzést,akkor kár kihagyni:-)
2011. márc. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
31%

nem. ha szerelem számít és az h megtaláltad életed párját.


ha meg a rongyrázás,akkor igen.


ezt nekjed kell érezni.


amikor a férjem megkért,albiban laktunk,semmink nem volt csak egy öreg skoda. de megkért.aztán elvett. 2 tanúval, szertartás nélkül.


azóta is boldogok vagyunk,már 7éve,2 gyerekkel.


aki attól etszi függővé az eljegyzést,esküvőt, h mikopr lesz pénze többszázezres ruhára,lagzira,nászútra háááttt..


az gáz. ott biztos nincsenek igazi érzelmek.

2011. márc. 3. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Az eljegyzés nálam a szerelem függvénye.. Tudom, hogy a párom életem szerelme és repesnék a boldogságtól, ha megkérné a kezemet.. Nálam ez azt jelenti el fog venni feleségül, lehet csak később, mikor már lesz pénzünk, de el fog venni és összekötjük az életünket.. Az eljegyzés, nem függ pénztől, egzisztenciától, attól az esküvő függ nálam, ami az eljegyzést követ valamikor..
2011. márc. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem. Hogy érted azt, hogy "függ tőle"? Szerintem attól függ, hogy a pár mit akar. Ha két ember meg akar házasodni, akkor általában ezt eljegyzés előzi meg, ezzel nyilvánítják ki házasodási szándékukat egymás és a család felé.

Az, hogy milyen az eljegyzés, az meg attól függ, hogy milyet szeretnének, és esetleg itt már szóba jöhet, hogy anyagilag hogy állnak, ha pl. az eljegyzésüket egy étteremben akarják ünnepelni, esetleg kicsit puccosabban, akkor az ugye nincs ingyen. Ha nincs pénzük erre, akkor ilyet valószínűleg nem is fognak tartani. De történhet úgy is az eljegyzés, hogy csak ők ketten vannak ott, a lány kap egy gyűrűt, és persze megkéri a kezét a fiú, akkor ők onnantól kezdve jegyesek.


Vagy te arra érted, hogy pl. régebben csak akkor jegyezte el a férfi a nőt, amikor már elért egy bizonyos egzisztenciát? Mert szerintem ez ma már nem függ ettől. Eleve a párok nem csak az esküvő után élnek együtt a legtöbb esetben, ezért nem is kapcsolódik olyan szorosan össze a kettő. Régen általában nem volt addig lejegyzés, vagy méginkább esküvő, amíg nem volt biztos a kettejük közös megélhetése. De azért régen is sokan éltek a szülőkkel együtt.

2011. márc. 3. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Atroposz ***** válasza:
100%

Nem ,

engem már az se érdekelt volna ha bizsuval kérnek meg.

2011. márc. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem se érdekelne milyen a gyűrű csak kérne már meg....nem vagyok anyagias, meg ékszerfüggő, nem az a lényeg hanem a gesztus:)
2011. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!