Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mik azok a kérdések, témakörök amiket a jegyesség alatt mindenképp meg kell beszélni? Házasok, több tizen év távlatából adnátok tanácsot?
Gondolok itt pl:
-kell-e gyerek, ha igen, hány, és hogyan nevelitek
-szülőkkel mi lesz, ha már idősek
-hosszú távú anytagi tervek
-hol akarunk élni, város, falu, stb
-vallás
-politikai nézetek
Szerető, megcsalás témakör. Ne hagyd ki azokat a témaköröket, amiket meg kell oldani, ha beüt a baj. Például készüljetek fel előre az elhisegülésre. Vagy a barátokkal tartott kapcsolat, szabadidő... Olyan dolgok, amiket nem szeretnél, hogy elvesszenek. Olyan dolgok, amiket szeretnél, hogy bekússzanak az életetekbe. Fektessétek le a kapcsolat, házasság, család alapjait.
28/F/nem házas/társkereső
Ha esküvő van már szóban, akkor nem hiszem, hogy kellene a háztartásról vagy a politikai nézetekről beszélgetni, mert annyira talán ismerjük egymást. Egy csomó téma szóba kerül a kapcsolatban már, szóval én ezekre nem térek ki. Ami kapcsolatban nem feltétlenül, de házasság esetén fontos lehet:
Kell-e gyerek, ha igen, hogy osztjuk fel a vele kapcsolatos feladatokat, hogyan akarunk gyereket (hogyan lehet egyáltalán), ki megy gyesre, milyen előkészületeket igényel, miért akarunk egyáltalán gyereket.
Kassza: közös, külön, lesz-e vagyonszerződés, mi a tiéd és mi a miénk, hogy kezeljük a pénzügyeinket. Ha akarunk, hogy lesz közös lakást, veszünk-e fel hitelt, stb.
Távolabbi jövő: külföld vagy belföld, vidék vagy város, költözünk máshova vagy az a terv, hogy maradunk, ahol vagyunk jelenleg, időskorra mit tervezünk, akarunk-e gyűjteni a nyugdíjra
Karrier: akarunk-e extra képzéseket, lesz-e olyan munkánk, ami utazással jár, belemennénk-e abba, hogy egyikünk kimegy dolgozni külföldre. Van-e bármi, ami miatt eleshetünk (tervezetten) valamelyikünk fizetésétől, mennyire fontos a karrierben való előrehaladás
Vallás: templomi vagy polgári esküvő, akarunk-e egyáltalán, fontos-e, mennyit áldoznánk rá, mikor, stb...
Jó, amiket írtál.
Én olyanokat írnék, amiket nem megbeszélni kell, hanem figyelni a másikat és észrevenni, ha ő másképp gondolja. Ill. akkor beszélni róla, amikor problémaként fölvetődnek.
1. Mennyire vagytok társasági emberek? Mennyire természetes nektek, hogy vendégségbe jönnek párotok rokonai, barátai, máskor pedig ők hívnak magukhoz? Ebben ne legyen túl nagy különbség.
2. Levált-e mindkét fél a szüleiről? Ha anyagilag megoldható, külön laknak-e? Tudják és akarják-e maguk kézben tartani a saját dolgaikat, vagy ráhagyják a szüleikre, mondván "úgyis jobban értenek hozzá". Néha olyan árulkodó jelek vannak, mint hogy pl. a nőnek ottalvós randi előtt az anyukája pakolja össze a holmiját.
3. Mennyire képes a másik önreflexióra? Hajlandó-e belátni, hogyha téved? Megsértődik-e, ha valamit szóvá tesznek neki?
4. Mennyi önuralma van? Hogyan viseli, ha (nem a másik miatt, hanem külső körülmények miatt) a komfortzónáján kívülre kerül?
5. Mennyire lehet vele megbeszélni a dolgokat, netán nézeteltéréseket? Pragmatikusan, célra törően, a megoldást keresve.
Nekem is elég furcsa, ha ezeket külön meg kell beszélni.
Szerintem ezek a dolgok egyszerűen kiderülnek, ahogy pár hónapot együtt töltesz a másikkal.
Akartok-e gyereket, ha a igen mennyit
Hol akartok élni
Pénzügyek ,közös/ külön/ hibrid kassza?
Házimunka elosztása
Ezek a legfontosabbak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!