Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miből lehet megállapítani, hogy valakinek cirkónia vagy gyémánt köves gyűrűje van?
Itt nem a milliós gyémántra gondolok, hanem mikor valakinek "olcsó" van, olyan 200-300 ezres.
Látszik a különbség, hogy mégis csak gyémánt vagy olyan mint a cirkónia? Vagy nincs különbség, csak annyi hogy nem kopik csúnyán a gyémánt? Mivel a cirkónia elvileg gyorsabban kopik, megcsúnyul.
Biztos látszik a különbség, de én se biztos, hogy megtudnám mondani hirtelen, mert nem vagyok szakértő.
Anyukámnak van gyémánt gyűrűje és láttam már cirkóniát is, máshogyan csillog a gyémánt, egyértelmű a különbség.
Egymáshoz mellett nézve észre lehet venni a különbséget egyértelműen.
Két gyémánt között pedig értékben ugye a méret dönt, a csiszolás minősége, tisztasága,(talán a színe is? Asszem a sárga drágább), de ezt is csak úgy látom én speciel, ha kettőt összehasonlítok helyben.
Onnan, hogy ékszerész vagy. Akkor ránézésre tudsz egy idő után különbséget tenni (pont olyan rátanulással, mint ahogy a csirkék nemét is el tudod dönteni, ha elég csirkét láttál már, amiről tudod, hogy melyik lesz kakas és melyik tyúk).
Egyébként a cirkónia állítólag néhány év után kopottabb lesz némileg, legalábbis veszít a ragyogásából ott azért már észre lehet venni. Bár pl nekem cirkónia volt a gyűrűmben és 3-4 év után lett csak másra cserélve (nem gyémánt, színes követ akartam), de mindenki szentül meg volt róla győződve, hogy az gyémánt volt, még meg is jegyezték páran, hogy miért váltottam le a gyémántot belőle, mert nem nézegették 10 centiről egész nap, ahogy én tehettem. Nekem azért feltűntek a halvány karcok a csiszolt felületen, de nagyon meg kellett magam erőltetni hozzá.
#4
Szövegértelmezés? Hol írtam olyat, hogy gyémántnak képzelem? 😯Csak leírtam, hogy ennyi évtized után is mennyire strapabíró. Nem kopott a fénye. Mai napig megdicsérik, ha észreveszik.
"Onnan, hogy ékszerész vagy. Akkor ránézésre tudsz egy idő után különbséget tenni"
Tévedés! Nem tud különbséget tenni a legjobb szemű ékszerész/értélbecséú sem. Valószínűsíteni tudja, például az alapján, hogy ránéz a viselő ruhájára, és feltételezi, hogy nem egy öklömnyi gyémántot hozott éppen eladásra, de ránézésre nem létezik biztos módszer (persze, ha a cirkóni esetleg kopott az éleken, sérült, akkor az segít, de az sem 100%, mert semmi nem garantálja, hogy veszít a fényéből, az éléből standard használat mellett)
Alapjában véve 2 módszer van amivel megállapítják, az egyik egy karbid vagy gyémánt fejű tűvel megkarcolják. Ez a gyémántot leszámítva karcol mindent, ezzel csak annyi a probléma, hogyha mégsem gyémánt, akkor csúnya karc keletkezik az anyagon, és sokan nem örülnének, ha az üveg, cirkónia vagy más gyémánt helyettesítő kő tönkremenne a kedves emlékben (még akkor sem, ha az nem gyémánt)
A másik módszer az elektromos gyémánt teszter, ezekből már van olyan, ami egészen ügyes a szintetikus gyémánt helyettesítőkkel kapcsolatban is
És pesze ott a jó öreg mikroszkóp, ami segíthet sokszor, de olyan penge szeme egyetlen készerésznek sincs, hogy erős nagyítás nélkül megmondja (főleg nem egy apró kőről).
Persze, van aki szeret ebben a pozicióban tetszelegni, hogy ő szemre megmondja, de érdekes módon egyikük sem várásol gyémántot, gyorsan híre menne, hogy valamelyik zaciban cirkóniát vagy moissanitot is el lehet adni gyémánt árban ;)
7: igen, ez igaz... egy a baj vele! Hogy már egy G és egy H osztályú gyémántnak is más lesz a fénye, egy minimális eltérés a vágásban/csiszolásban ugyanazt eredményezi. És akkor arról beszélünk, hogy mindkét kő gyémánt. Ha keversz pár különböző csiszolású, tisztaságú, színű gyémánt közé pár szépen megmunkált cirkóniát, akkor látni fogod, hogy kövek többsége eltér lehelletnyit, de azt nem fogod megmondani, hogy melyik milyen...
(és akkor hozzáteszem, hogy a legtöbb magyar nő nem rohangál nem csak 1, de még fél karát körüli gyűrűkkel sem, 0.2-0.3 karátoknál meg a szemed kb mehet a kukába).
Nekem cirkóniaköves gyűrűm van, egyáltalán nem látszik, hogy naponta hordom. Ugyanolyan szépen csillog, mint az első nap.
Mondjuk én elvből sem hordok gyémántot, pont ahogy bundát se. Csak a gyémántért emberek halnak meg, nem állatok. Hogy aztán nekem villogjon a kezemen, miközben a kutya se látja a különbséget.
Amúgy a csillivillit és az ékszereket szeretem, több cirkónia köves ezüst ékszerem van. Többről csak onnan tudni, hogy az, mert akkora gyémántra amúgy se lenne pénzünk.
Meg kell vele karcolni egy darab üveget.
A cirkónium nem tesz semmi kárt benne, a gyémánt viszont nyomot hagy rajta.
Az üvegvágó gyárakban gyémántot tartalmazó vágófejeket használnak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!