Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha a nő sokkal többet keres,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha a nő sokkal többet keres, hogyan legyen a közös kassza?

Figyelt kérdés

Most fogunk összeköltözni, 6 hónapos kapcsolat. Ő majdnem 3x annyit keres mint én. Az ő lakásába költözünk, nekem albérletem van csak. Én úgy gondoltam, hogy nyitunk egy közös számlát vagy egy kis széfet kinevezünk és mindenki odateszi a megélhetésre szánt pénzt fele-fele. Mivel övé a lakás, így én a hitel felét is fizetném vagy amennyit gondol (ott egy albérlet 160 ezer forint, a hitele meg kevesebb).

Ő nem is gondolt ebbe bele, majd lesz ahogy lesz, de szerintem az veszekedéshez vezetne. Meg áteshetnénk véletlenül abba, hogy az ő pénzét költöm amit nem szeretnék.


2019. júl. 23. 08:44
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

A hitelét mégis minek fizetnéd?

33/f

2019. júl. 23. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Mi az összefüggés? A közös kassza lényege, hogy egyként vezetitek a pénzes dolgokat. Ehhez vajnyi kevés köze van annak, hogy ki mennyit keres. Legjobb barátomék és mi is közös kasszán vagyunk a párjainkkal, pedig mindkét kapcsolatban az egyik fél nem kereső.
2019. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

A hitelét ne fizesd, az az ő lakása. Én biztos nem engednem.

Kezdentnek jó az, ha a megélhetési öltségeket felezitek.

2019. júl. 23. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
30%
Mondjuk a lakást használja, leamortizálja ő is, éppen belefizethet valamennyi jelképes összeget a hitelbe.
2019. júl. 23. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A hitel felét semmi esetre se fizesd.Ez később okozhat problémát,ahhoz semmi közöd.A rezsi felét fizesd,meg a kaja,tisztítószer,közös dolgok.Nem albérletbe költözöl.
2019. júl. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolkodtam, hogy ha nem fizetnék neki akkor olyan mintha ingyen laknék nála és eltartana. Most 60 ezer albérletet fizetek, ezt akarnám neki is odaadni.
2019. júl. 23. 11:22
 7/8 anonim ***** válasza:
78%

A lakáshitelt akkor is fizeti, ha te nem vagy ott, viszont ebből később gondok, viták, követelőzések lehetnek.


Szóval én a helyedben megbeszélném vele, hogy a hitel az ő dolga, abba nem mászok bele, és a rezsi + háztartás + kajára szánt összeg felét állod.


Mi mondjuk 100 000-et fizetünk albérletre, mindketten 100at teszünk a "dobozkába", és abból vásárolunk, fizetünk rezsit.

Ha az én lakásomban laknánk, biztosan nem engedném belefizetni a törlesztőbe neki, hogy ha véletlenül nem alakulnak úgy a dolgok, ahogy szeretnénk, simán el tudjon menni, ne hánytorgassa fel, hogy ő ennyit meg ennyit belefizetett a lakásomba x idő alatt, ahogy én sem szívesen fizetnék bele a párom lakás törlesztőjébe, ha én költöznék oda, pont azért, hogy ha eljön az ideje, rá tudjam csapni az ajtót anélkül, hogy az lenne, hogy persze, 2 milliót meg én adtam bele...

Mert más albérletre kifizetni, meg más hitelt törleszteni.

De üljetek le és beszéljétek át, ti hogy gondoljátok ezeket a dolgokat.

2019. júl. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A hitel fizetését én sem tartom jó ötletnek, mert ezzel lényegében tulajdonrészt szerzel a lakásából, ami egyikőtök számára sem lenne túl szerencsés.... Gondolj bele, te semmire sem mész egy huszad-harmincadrésznyi lakással, de ő nem tudna kitenni, ha úgy alakul...

Én a helyetekben azt csinálnám, hogy összeszedném az összes havi kiadást (rezsi, tisztítószerek, kaja, stb.), azt elfelezném (vagy ha nagyon akarod, a "lakhatásért" cserébe fizethetsz te többet). Ezen felül a közös programokat lehet közösen is, előre összedobva, vagy ha úgy nektek jobb, meghívhatjátok egymást, akár felváltva is. És mindenkinek maradjon saját költőpénz-kerete is (közlekedésre, egyéb kiadásokra).

Egy lehetőség az is, ha te ingóságokat veszel a lakásba, amire éppen szükség van. Nem tudom mennyire felszerelt, de biztos mindig akad valami, amire épp szükség lehet. Ezeket vedd meg te, és tudjátok közösen használni, de ha esetleg szakításra kerülne sor, tudod magaddal vinni simán (a mosógéptől a tévéig bármi lehet...)

2019. júl. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!