Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ti hogyan osszátok be a penzetek, milyen praktikákat alkalmaztok ez ügyben?
Mi is mint az elsõ, annyi, hogy pl spórolok az üdítõkön, munkahelyen elég a víz olcsó ásványvíz. Heti menüt írok mikor mit fõzzek ne a boltban vegyel 3 fajta ételhet mindenfélét.
Most próbálom a mosószódát s mosóparfümöt.
December nagyon húzos mert 14 embernek szoktam ajándékot venni így tudom ki mit szeret ha év közben látok meg valamit akkor megveszem s így nem egy hónapban kell annyit kifizetnem.
Amin nem spórolok az a közös programok, rengeteget járunk kö
Nem tudom, hogy ez mennyire számít átlagosnak, de hátha segít neked, nálunk így néz ki a kassza és a felosztása havi szinten:
A hátterünk (ez is elég fontos!):
Én 25, párom 30 éves, felsőfokú végzettséggel rendelkezünk, de nem a szakmánkban dolgozunk.
50 nm-es budapest peremkerületi lakásban lakunk, ami egy családtagé, ezért nem kell érte fizetni lakbért, ketten vagyunk párommal, gyerek nincsen, csak két macska.
A spórolás mellett próbálunk mindig valami programot csinálni magunknak, egy mozi és/vagy étterem havonta mindig van, legalább is igyekszünk tartani. Évente 1 alkalommal megyünk el 3 napra hosszúhétvégére valamerre belföldön (ilyenkor 3 vagy 4 csillagos hotelbe megyünk, félpanzióval).
Sportolás terén előnyben részesítjük az otthon vagy szabadban végezhető tevékenységeket (párom biciklizik, én jógázok általában + itthoni mobil edzőgépeket használunk) + úszni szoktunk eljárni néha, de ezt szépkártyával fizetjük!
Amin spórolunk:
Nem járunk bulizni, nem cigizünk, nem iszunk, próbálunk felesleges dolgokra nem költeni (pl nem viszek haza minden hónapban 2 pár új cipőt, meg párom nem cseréli le kéthavonta a telefonját egy legújabb kiadású csúcskategóriás telefonra stb).
Munkahelyen csak akkor rendelünk ételt, ha véletlenül otthonfelejtjük a kaját, egyébként főzünk, otthon sem rendelt kaját eszünk és minimalizálni próbáljuk a gyorséttermi kajálásokat.
A fizetésünk:
Mindketten átlagos fizetéssel rendelkezünk
A költségeink:
Félretét (lakáshitel önerőjéhez; ez az első és nem nyúlunk hozzá, bármi is történjen): 170.000 Ft
Rezsi (mindennel együtt): 70.000 Ft
Kisállatok ellátása: 20.000 Ft
Kaja: 90.000 Ft
Utiköltségek: 20.000 Ft
Szabadidő, szórakozás és sport: 15.000 Ft
Többi fennmaradó: kb 60.000-100.000 Ft a fizetéstől függően, ez képezi azt a tartalékot, amihez bármilyen egyéb költség esetén nyúlni tudunk.
Számunkra a fentiek beváltak, de ehhez nagy elszántság kell! Nekünk jövőre van tervben az esküvő és utána a saját ház vásárlása is hitelből(csok-ot felejtsük el, mert nem éri meg)! Ahhoz, hogy ehhez összejöjjön minden pénz, elég komolyan el kellett határozni magunkat. A fizetésünkből kiskirályként élhetnénk, ha nem raknánk félre havi szinten egy átlagfizetésnek megfelelő pénzösszeget, de nekünk nem ez a prioritás!
Biztos van ennél jobb és természetesen rosszabb pénzbeosztási taktika, és ami nekünk bevált, az nem feltétlenül lesz jó neked!
Remélem, tudtam adni neked egy kézzel fogható választ. Ha van kérdésed, akkor írj privátban :)
Szép napot!
25/N
Évek óta van egy bejáratott Excelünk, ezt párom hozta a kapcsolatba.
Megadjuk a kötelezően kifizetődő tételeket és a félrerakandó összeget amiket levon, a többit elosztja naponként és tudjuk 1 napra átlag mennyi jut. Hó közben frissítjük és mindig látjuk mennyivel vagyunk előrébb vagy visszább. Következő hó első napján külön lapra kiírjuk az induló és végző összeget, hogy lássuk, mennyit sikerült félretenni.
Emellett ésszerűen vásárolunk, mindent - ételt, elektronikus cikket, stb. Minden nagyobb költést megrágunk, igyekszünk nem impulzusból vásárolni. Évente 2x van nagyobb ruhavásárlás, de akkor is csak pótoljuk azt ami tönkrement előzőleg.
Mivel fel van listázva minden rendszeres kiadásunk, gyorsan el tudjuk dönteni hogyha valamiről le kell szoknunk mert túl sok.
Mi is most esküvőre, nászútra, gyerekre gyűjtünk. Jó a fizunk, de emellett is kell a fegyelem, mert két gyereket szeretnénk egymás után és a pár év gyes azért vissza fog minket vetni, arra készülünk előre.
Kifizetjük a kötelezőket, utána egy fix összeget tartunk kp-ben magunknál/otthon, amiből vásárolunk. Ha programok vannak, azokat is ebből fizetjük.
A maradék pénz megy megtakarításba.
Minden költségünket vezetjük excelben (jellemzően megtartjuk a blokkokat, és hó végén férjem beírja). Így látjuk, hogy melyik hónapban mennyit költöttünk, és mire.
A felesegem reszmunkaidoben dolgozik es most nincs annyi munkaoraja ugyhogy 1 honapja nem is voltunk etterembe, pedig azert kb 2 alkalommal elmegyunk 1 honapban. En teljes allasban dolgozok es minden honapban ugyan annyi munkaoram van.
Sajnos az alberlet draga de ennel olcsobbat a kornyeken nem talaltunk. Jelenleg a havi bevetelunk fele elmegy alberletre plusz rezsire.
A fizetesunk masik fele megy a kajara, biztositas, uzemanyag, autohitel.
Kajat a munkaba otthonrol viszunk. Uditot nem iszunk. Autohitel az sok meg a biztositas, foleg hogy 2 kocsi van. A regire onmagaban nem is lenne sok a biztositas. Uzemanyag nem sok mert kozel van a munkahelyunk.
En 95%ban vizet iszok de az sem palackos hanem van visszuros kancsonk. A viz amugy eleg vegyszeres izu lenne. Neha iszok gyumolcslevet.
Most a klima mar nem megy ugyhogy a villanyszamlan sporolunk. A futest se kapcsoltam meg be.
Szorakozni gyakorlatilag nem is jarunk sehova.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!