Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Gyerekvállalás előtt mennyit...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Gyerekvállalás előtt mennyit érdemes együtt lenni?

Figyelt kérdés

Nem csak a nagyszüleimnél, vagy a szüleimnél, de a nővéremnél is azt láttam, hogy kb másfél-két évet voltak együtt a gyerek előtt. Nővéremék ennek az időnek a felében együtt is lakva. És mindenhol a mai napig jól megvannak együtt egymással (tesómék pl 6 éve).

Ennyi idő akkor gondolom elég hogy rájöjj, tényleg a másikkal akarsz-e gyereket, igaz?


Kérlek olyat ne írjatok, hogy "majd érzed a dolgot".


26/f


2017. szept. 28. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
2 ev minimum, fiatalabbak eseteben pl akik 17-18 evesen jottek ossze, ennek legalabb a duplaja, legalabbis ha egyutt is akarjak felnevelni a gyereket.
2017. szept. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hat, tudod , barmennyi ideje is vagy egyutt valakivel semmire sincs garancia. Sterintem ennyi ido eleg lehet, de az ember valtozik...leget ket ev utan ugy erzed, tole akarsz gyereket, ujabb ket ev utan meg mar maskepp latod. Ismerek olyan esetet is, ahol 10 ev egyutt jaras utan hazasodtak, terveztek a babat, aztan mikor megszuletett, egy ev alatt elvaltak.
2017. szept. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat!


2: Akkor nekik is azt kellett volna csinálni, hogy 2 év után baba, aztán a gyerek még 9 évet élhetett volna házasságban, együtt mindkét szülővel :D

2017. szept. 28. 17:02
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Igen és nem.

Egyrészt igen, ennyi idő után tudod, hogy komolyan tervezel vele, akarsz-e közös gyereket.

Másrészt egy gyerek felnevelése minimum 20 év: ez alatt bármi történhet, amiért egyikőtök válni/szakítani akar.


A jó hír az, hogy többségében ez a bármi az, hogy az apa (itt ugye te) beleun a kakis pelusba és a terhességi csíkokba, és lelép egy gyerektelen nővel.

A másik jó hír, hogy ezek után is te maradsz a király, a gyerek anyja még kapja a megvetést, a mindennapos megalázást, és gyakran azért is gyűlölik, ha az éhenhalásnál jobb színvonalat biztosít a gyereknek. (Tudod: dőzsöl a gyerektartásból.)


Igazából férfiként semmi kockázatot nem vállalsz, ha nem jön be az apaság, fizetsz 20 ezret havonta, és koccolsz, mintha ez sose történt volna meg. Még csak feléjük se kell nézned, ha nem akarsz.

2017. szept. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sokoldalú és pártatlan véleményt :D


De az elején még tényleg írtál értelmeset, pl hogy ez valóban egy 15-20 éves projekt és úgy is kell hozzá állni, meg hogy persze az emberek változnak, vagy rájuk jöhet az ötperc és lehet bármi. De durván 2 év elég, hogy lássuk hogy a mostani állapotában akarunk-e a másikkal, vagy sem.

2017. szept. 28. 17:14
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hány évesek vagytok, hol tartotok az élettel. Te most 26 éves vagy, felnőtt ember, feltételezem ha ezen gondolkodsz, párkapcsolatban élsz, vagy aktívan keresel, dolgozol állandó bevétellel és van saját (ilyen szempontból mindegy hogy bérelt vagy vett, hiteles vagy teljesen kifizetett) lakásod amit egyedül fenntartasz, úgyhogy neked a két év reálisnak tűnik.


Én 19 éves vagyok, egy éve kapcsolatban, a párom egy évvel fiatalabb. Egyetemre járok külföldön, kollágiumban lakom, kb 1 hónap tapasztalatom van háztartásvezetésben. Munkám nincs, és ha találok is, az a következő 3-4-5 évben csak valami részmunkaidős pultos vagy eladói állás lesz minimálbérért, mert másra nincs időm és képesítésem. Jövőre tervezünk összeköltözni, amikor ő is elkezdi itt az egyetemet, ő akkor fog életében először különköltözni. Hiába leszünk akkor mi 2 éve együtt, hatalmas felelőtlenség lenne gyereket vállalni, hiába tudjuk hogy együtt tervezzük leélni az életünket. Magamnak azt mondanám, hogy majd ha 7-8 éves a kapcsolat, akkor érdemes gyereken gondolkodni.


Szóval nem feltétlen a kapcsolat korához kötném, hanem hogy ha megszületne az a gyerek, tudnátok-e neki olyan körülményeket teremteni, mind lelki, mind fizikai, anyagi értelemben, amiben jó felnőni, tudnátok-e jól működni családként.

2017. szept. 28. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk elég hamar jött a (tervezett) gyerek. Másfél éve voltunj együtt, amikor megszületett.

Már az elejétől úgy álltunk a kapcsolathoz, hogy ez örökre szól, hamar össze is költöztünk, és teljesen jól alakult, azóta sem bánunk semmit.

Persze ez nem így alakul feltétlen, de mi tudtuk, mit akarunk, és komolyan gondoltuk.

2017. szept. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

18 voltam, mikor az exemnel megismerkedtem, 7,5 év után különváltak útjaink. Terveztük a családalapítást, de valahogy nem lett belőle semmi.

Ezután megismerkedtem az Emberemmel és 1,5 után már terhes is lettem, amit bár nem tudatosan hoztunk össze, de nem is tettünk meg mindent ellene.

A kettő között lényeges különbség volt, hogy az előző kapcsolatot főiskolásként, szülőktől függve kezdtem, a mostanival pedig munka- és élettapasztalattal, saját egzisztenciával, magabiztosabban. Tudtam mit akarok és mit nem.

2017. szept. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kinek mi...


Én mindig úgy gondoltam, hogy egy "szimpla" kapcsolat számomra önmagában kevés ehhez. Ezt úgy kell érteni, hogy kizárólag házasságba szültem volna gyereket, minimum 5 éves házasság után. A közös terv is ez volt.

Más kérdés, hogy nálunk ez másképp alakult. Ugyanis bár 25 vége felé jártam amikor összeházasodtunk, 31 évesen sincs gyerekem, mert még 26 évesen megtudtam, hogy nem is lehet. Ekkor mi ezt átbeszéltük, (a lehetőségeinket is) és arra jutottunk, hogy akkor ennyit a gyerek témáról, nem lesz és kész.

Kb 3 évre rá, puszta kíváncsiságból a férjem is elment egy vizsgálatra, és neki is azt mondták, hogy minimális az esélye. Már jó ideje végleg berendezkedtünk arra, hogy kettesben éljük le az életünket. Annyira nem vágyunk gyerekre, hogy kezelésekre, lombikra járogassunk, vagy örökbefogadjunk.


Amúgy egyéni véleményem annyi, hogy 6-8 éves kapcsolatnak legalább lennie kellene a tényleges gyerekvállaláshoz.


Meg ugye az anyagi biztonság, normális lakókörnyezet, havi megtakarítás, és + csak a gyerekre szánt összeg a megélhetésre való pénzen, és a félretett pénzen kívül, hogy ne hónapról hónapra tengődjön az ember.

Mások meg másképp gondolják és odaszülnek egy 2 szobás penészes, omladozó házba/lakásba 3-4 gyereket, akik 1 szobában nyomorognak és remegve várják a családi pótlékot, különben nincs pénz kajára.


Amúgy mindig az anyuka az, aki kockáztat a gyerekvállalással. Mivel a gyerek úgyis 99%-ban hozzá kerül. Ha a pasi lelép mert megunja a szaros pelenkákat, max fizet gyerektartást, a normálisabbja rá is néz a gyerekre, de különösebben nem sok vizet zavar az életében, nem nála él stb.

Míg egy nőnek aktívabb szerep jut ilyen téren. Alapvetően ő neveli a gyereket, nála lakik, ő foglalkozik vele ha beteg, ő van vele napi kapcsolatban.


A gyerekvállalás nem csak érzés kérdése, hatalmas felelősség, emberileg és anyagilag is. Nem árt, ha a kapcsolatnak amibe 2 ember vállalja, van alapja. Ami határozottan nem 2-3 év. Nem állítom, hogy nem válhat be, de elég kockázatos.

2017. szept. 28. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!