Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ha hónap közepén költözök a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha hónap közepén költözök a páromhoz akkor csak fél havi fizetésem tegyem hozzá az övéhez?

Figyelt kérdés
Megkérdeztem ezt tőle és egy jót nevetett csak, nem válaszolt. Én még eddig a szüleimmel laktam csak, sose kérték el a fizetésem, nem tudom, hogy működik ez a közös kassza dolog. Ő már magába lakik és ő mondta, hogy közös kassza legyen.

2017. febr. 9. 17:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Bár ez így nem egészen közös kassza.
2017. febr. 9. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvan. De miert te teszed a fizetesed az ovehez? Ossze kene tenni, nem az egyiknek odaadni a masiknak :)
2017. febr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Összetenni úgy értettem. Akkor hogy van a közös kassza pontosan?
2017. febr. 9. 17:16
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nalunk szerencsere nincs olyan. Kettotoknek kell megbeszelni. De ne menj bele olyan feltetelekbe, amik neked nem tetszenek, csak azert mert o azt mondja.
2017. febr. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A közös kassza dolog úgy van, ahogy ti csonáljátok. Nem értem, mi a kérdésed lényege.


Ha nektek úgy jó, hogy mindent a közös kasszába dobtok, csináljátok úgy. De ez sok problémát vethet fel, ha közös az összes pénz, akkor privát vásárlásokról nehezebb dönteni, sokkal könnyebb "beleszólni" a másik dolgába, ami gond lehet. Én nem szeretem ezt a megoldást.


Lehettek külön kasszán teljesen, megegyeztek, hogy ki mit fizet, így a másik ellenőrzése és beleszólása nélkül gazdálkodhattók a pénzetekkel. Így viszont nehezebb megszervezni a nagyobb közös kiadásokat.


Vagy keverhetitek a kettő előnyeit, mint mi. Egy közös kasszába dobtok minden hónapban valamennyit, amiből kényelmesen kijön a kaja, rezsi, hitel, takarék, lakbér meg minden stabil kiadás, plusz még valemennyi maradék a várható, de változó kiadásokra (ez a közös pénz). Azzal, ami külön mindkettőtöknek megmarad a fizetéséből, azt csináltok, amit akartok, a másik beleszólása nélkül. Így megtartjátok a külön és közös kassza előnyeit (közös pénz / privát pénz) és csökkentitek a hátrányokat.

2017. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
Az igazán közös kassza az, amiben minden közös. Ehhez persze komoly kapcsolat kell.
2017. febr. 9. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt költözés előtt kellett volna megbeszélnetek, nem csak pár nappal.

Azért ezt tisztázd. A közös kasszánál nincs felezés, nincs én pénzem és te pénzed, hanem összedobjátok, amit kerestetek, kifizetitek amit kell, a többivel meg gazdálkodtok igény szerint.

2017. febr. 9. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 1112 ***** válasza:
Na hát hogyha most úgy értette a közös kasszát az úgy jó lehet például, hogyha mindkettőtök számára elérhető helyre rakjátok, és mindketten beleteszitek az összes pénzeteket, de ez amúgy szerintem csak nagyon hosszútávra jó, mondjuk , ha szétmentek, tudjátok felezni, de ne készüljünk egyből a válasra, mikor ti most akartok összeköltözni, és lehet, hogy végleg így is marad. Szóval vagy az is lehet, hogy mindkettőtöknek külön-külön a saját pénztárcájában van a saját maga által megkeresett pénz, és akkor fizetéshez arányosan; mindenki a maga fizetéséhez képest annyit tesz bele a rezsibe, hogy a keresetetek ugyanannyi százalékát, pl ő keres 100 000-t, te 50000-t, akkor abból mondjuk mind a kettő a sajátjából (saját 100%-ából) levont 30%-ot teszi bele a rezsibe; vagy pedig egyik keres 10X-et másik keres 20X-et, akkor az egyik bele tud rakni 5X-et, a másik a nagyobb keresettel rendelkező meg 10X-et, vagy pedig, hogy megvan a rezsi összege egy lapon, és mind a ketten felét-felét fizetitek. (Magára eső részt, 50%) Na ezek a variációk így jók lennének; viszont, hogyha valamelyikőtök úgy értelmezi a közös kasszát, hogy egyik egy ilyen anyuka, vagy másik egy ilyen apuka-szerepben lenne a kapcsolatotokban, akkor az úgy nem lenne jó, tehát, hogyha te odaadnád neki a teljes fizetésedet, és csak ő rendelkezne vele, csak ő mondhatná meg, hogy te mennyit vehetsz ki az általad megkeresett pénzből, az már úgy olyan formában nem lenne jó. Hogyha te vagy ő valamelyikőtök nem férne hozzá a pénzhez. Szóval olyan értelemben jó a közös kassza, hogyha mind a ketten full hozzáfértek, és ha valakinek kell valamire valami, és mondjuk külön pénztárcában tartjátok ki-ki a maga pénzét, akkor az egyik kisegíti a másikat, pl ha szétment a cipője és új kell, de egyiknek nincs rá keret. Vagy a full közös, az is jó lehet, amikor beszórjátok egy helyre.
2017. febr. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem pont az övéhez kéne tenned. A zsebébe vagy hova? Mi is közös kasszán vagyunk, de mindegyikünknél van pénz, és hogy ki mikor mit fizet, az tök mindegy, mert úgyis közös. Azért ne tejelj le neki.
2017. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem kezdésnek nem kell rögtön bedobni mindent vagyis a fél fizud most, mert akkor nem marad privát pénzed! Ne legyen azért lehúzás. Ha közös kassza akkor közös számla! Ha az egyik félnél van minden pénz az nem jó!


Mi ezt azért nem szeretjük mert ha ajándékot veszünk pl egymásnak vagy randi, akkor lényegében az ő pénzéből tesszük... Plusz mindig szólni, ha meg nincs már ott annyi mint kellett volna az nem jó, hajlamosabbá tenne a szórásra minket.


Csak a rezsi rád eső részét fizesd ki, gondolom tudja mennyi egy emberre a költség, kérj számlákat azért és felezzétek el a teljes költséget, kaját is felezzétek, illetve egyéb költségeket amik vannak nála, ezt kell majd havonta bedobni, illetve a te részed most csak ennek a fele lesz mert fél hónap.


Mi is így vagyunk: fizukor utalunk a költségekre pénzt egy közös számlára, mindennek a felét, takarék, hitel, kaja, csekkek, innen vonnak mindent. Így mindkettőnknek marad saját kis pénze amivel azt csinál amit akar és mivel felesbe dobunk a tartalékba is, így a nyaralás/váratlan kiadás nem gond.


Nálunk a külön nem működne mert nem tudjuk úgy elosztani az ilyen "egyszer/ezt te, másszor/azt én" ugyanis én pl lényegesen többet járok vásárolni, párom lényegesen többször tankol.. Követhetetlen is és nem éreznénk fair-nek, filléreskedni meg főleg nem akarunk.

2017. febr. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!