Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kiégés, kapuzárási pánik 37...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiégés, kapuzárási pánik 37 évesen (? )

Figyelt kérdés
37 éves férfi vagyok és teljesen kiégettnek érzem magam. Már azt sem bánnám ha holnaptól nyugdíjba mehetnék. Viszonylag jól fizető munkám, szép feleségem, gyerekem, lakásom, kocsim van, de egyáltalán nem érzem magam boldognak. Egy csomó mindent másképp csinálnék ha 15 évvel fiatalabb lennék és megőrülök a gondolattól, hogy 60 évesen ugyanezt fogom gondolni, de fingom nincs, hogy most mit kellene másképp csinálnom. A munkám untat, a feleségemet szeretem, de a kapcsolatunk eléggé kiüresedett. Napközben munka, este a gyerekkel a tanulás, meg a szokásos otthoni teendők. Beszélni sem nagyon tudok erről az egészről senkivel, mert nem akarom, hogy nyavalygásnak titulálják. Gondoltam már munkahelyváltáson, de ahová az eddigi tapasztalatommal és végzettségemmel menni tudnék ott kb. ugyanez várna rám, akkor meg minek. Már a kapcsolatomban is kerestem a hibát, de egyre inkább arra jutok hogy valószínűleg depressziós vagyok, vagy kapuzárási pánikom van. Volt már valaki hasonló helyzetben? Ha igen akkor segített valami?

2016. dec. 13. 15:46
 1/10 anonim ***** válasza:

Nos egy pszichológus pl. Burnout, egzisztenciális krízis, bármelyik lehet, én a másodikra tippelnék.

Nem feltétlen depresszió, de ugyanakkor súlyt érdemel, mert rólad van szó,a te életedről.

2016. dec. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is hasonlót érzek 39évesen. Szerintem ez a modern rohanó világ tehet erről... Nincs egy szabad külön délutánod amikor sétálsz,sportolsz,haverokkal kártyáról stb? Tuti jót tenne...
2016. dec. 13. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Az segítene, ha kicsit adnál az életérzésnek. :)

Mekkorák a gyerekek? Ha kicsik, akkor ilyenkor áldás, ha legalább egy nagymamára rá lehet őket bízni kicsit, ha nagyobbak, akkor kutya bajuk nem lesz, ha hétvégén otthon hagyjátok őket egy fél délutánra.


Kezd el fűzni a nejedet!

És most ne nézz hül.yének. :) Neked is kell egy kis izgalom, hogy férfinek érezd magad, neki is szüksége van rá. Vegyél neki valami szexi bugyit, aztán este tépd le.

Vagy vedd ki a szekrényből azt a ruhát, amit szeretsz rajta, hogy öltözzön, húsz perc múlva indultok, és "rabold el", üljetek be valahová egy kávéra, vagy vidd el táncolni, moziba, színházba, stb. Bárhová, ahová más a szeretőjét vinné. Csak te nyugodt lelkiismerettel romantikázhatsz, anélkül, hogy kockáztatnál bármit.

Pár ilyen akció után megtapasztalod a vérfrissítést a kapcsolatban az ő részéről is. Minden téren fel fog bátorodni.


Sőt, esetleg vele is beszélhetsz erről. Neki is lehetnek ilyen gondolatai, ilyen félelmei. Lehet, hogy ő is változtatna pár dolgon. Pl. hogy heti egyszer elmentek külön sportolni, vagy néha jó lenne kettesben tölteni a napot, kipróbálni egy új hobbit, egy extrém sportot, stb.


A swinger klub és a harmadik nem extrémsport, akkor már most mehettek is a válóperes ügyvédhez! Gondolom, nem az a célod, hogy anyagilag padlóra kerülj, és másik nő mellett kelve csináld végig ugyanígy a napot. :P

A nagy félrelépéses akcióknak is ez a vége: az életed konkrétan nem változik, ugyanúgy mész dolgozni, ugyanúgy esz az unalom, csak más nő mellé fekszel le esténként. Ennyi.


Úgyhogy ne a nőn változtass, hanem az életeden! Pl. ha van haverod, a feleségednek barátnője, akkor négyesben is összejárhattok, kimozdulhattok. Legalább kölcsönösen ki tudjátok ereszteni a gőzt, van kivel beszélni a napi gondokról.


És legyen egy célod, amit el akarsz érni: nyelvvizsga, lefogyni 5 kilót, hízni 5 kilót, lefutni idővel 20 km-t, összegyűjteni eleget egy old timer autóra, megtanulni főzni, vagy bármi, ami örömet is okoz!

2016. dec. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%

Gyakorlatilag önmagad rabszolgája vagy, nem szereted, amit csinálsz és nem csinálod azt, amit szeretsz. Robotolsz reggeltől estig, hiába van meg mindened, mégis boldogtalan vagy, csak gyűjtöd a sok pénzt, társadalmi elismerést, megfelelsz minden elvárásnak, kivéve a sajátodnak. Sosem értettem, miért választják oly sokan a középszerű, érdektelen(bár kétségtelenül biztonságosabb)utat, a rögösebb, zegzugosabb de sokkal boldogabb és élménygazdagabb út helyett. Nem új keletű ez a probléma, évszázadok óta rengetegen élnek le úgy egy életet, hogy abban semmi értelmet nem látnak, ez a modern mechanikus materialista társadalom persze még jobban ezt erősíti meg.

Az emberek oly rövid ideig élnek, ezért újra meg újra ugyanazokat a hibákat követik el...

2016. dec. 13. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Ha teheted, költözzetek vidékre, és keress valami jó kis kinti hobbit. Meg fogsz lepődni, milyen apróságok tudnak földöntúli boldogságot adni. A frissen vágott fű illata, a nyers fa érintése, stb.
2016. dec. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 icu75 ***** válasza:
100%

Ez nem kapuzárási pánik,hanem életközépi krízis.

Jól érzed váltanod kell,meg kell találnod ami tényleg érdekel. Másik munka,új hobbi,és a pároddal pár kettesben töltött nap gyerekek nélkül!

2016. dec. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked mindened meg van, amire a legtöbben itt vágynak. Igen, valószínűleg pszichológus. Csak egy valamit nem értek, a feleségeddel miért is nem tudod megbeszélni?
2016. dec. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Meg kell találnod ami érdekel. Jó dolgokat írtak előttem.

Persze a pénztárcából is többet vesz ki egy két dolog.

Például az extrém hobbik,de viszont nagyon fel tudja dobni az embert, ez tapasztalat. Az adrenalin csodákra képes.

De a párkapcsolati dolgok is amiket írtak elég jól hangzanak! Csak komolyan végig kell csinálni a dolgokat és időt szakítani rájuk, ha nem mozdulsz nem lesz jobb.

2016. dec. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Tényleg jó dolgokat írtatok. Köszi mindenkinek! Főleg ez tetszett: "Gondolom nem az a célod, hogy anyagilag padlóra kerülj, és másik nő mellett kelve csináld végig ugyanígy a napot" Én is azt gondolom, hogy előbb utóbb minden kapcsolatban eljön az amikor már megszokássá válik a dolog. Ilyen alapon az embernek 3-5 évente váltogatni kellene a párját ami viszont lehetetlen.
2016. dec. 14. 09:49
 10/10 anonim ***** válasza:
Már jó régi a kérdés, de mégis idekommentelem, hogy nálam ugyanez van csak feleség és gyerekek nélkül. A fásultság, érdektelenség, depresszió, kiégés anélkül is ugyanúgy megjelenhet. Ha van család, annak még ezen negatív érzelmek mellett is örülni kell, mert ha nem lenne, ugyanúgy rosszul érezné magát az ember, de eggyel még kevesebb motivációja lenne mindenhez. A munkára ugyanez vonatkozik. Engem pl. egyáltalán nem motivál, nem okoz örömet a meló, de azért mégis csinálom, mert tudom, hogy enélkül se lenne jobb, sőt még le is csúsznék a francba.
febr. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!