Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mért van az emberek nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mért van az emberek nagy része a párkapcsolatban, egy bizonyos idö elteltével váltana?

Figyelt kérdés
Ezt latom, tapasztalom is hogy eltelik 10 év, es nem megy tovabb! Sokak benne maradnak boldogtalanul! Mi a véleményetek? Mért van ez? Az emberi temészet ilyen?
2016. okt. 20. 14:43
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Elmúlik a lila köd, és akkor derül ki, hogy mégsem passzol össze a 2 ember. Akkor látják először józan fejjel a másikat, és ha ez nem tetszik nekik, mennek tovább.

A másik verzió pedig az, hogy elmúlik a lila köd, és akkor azt gondolják, ennyi volt, már nem szeretik egymást. Illetve a szeretet nem elég. Sokaknak szükségük van erre a lila ködre állandóan. Ők sosem fognak tudni megmaradni egy ember mellett életük végéig, mert ez az állapot múlandó.

2016. okt. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Amikor kialakul hogy nem tudsz Nőként a nőre és Férfiként a férfira...
2016. okt. 20. 14:54
 3/10 A kérdező kommentje:
Tekinteni
2016. okt. 20. 14:54
 4/10 anonim ***** válasza:

Baromság.

Sokaknak már 2 év után sem megy, csak addig nem akarnak kilépni, amíg nem találnak másikat. Aztán 10 év után ül seggre, hogy még mindig nem talált helyette senkit.

Van, akiknél még 20 év után is működik, mert nem felejtik el, hogy férfiként és nőként kezeljék egymást, a kapcsolatért pedig dolgozni kell.

2016. okt. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Mert a kapcsolatoknak van egy szavatossága. A szavatosság lejárta pedig rajtatok múlik. Van akiknél hamarabb és van akiknél később következik be. És létezik egy kis százalék, un. lelki társak akik el sem tudják egymás nélkül képzelni az életet. Őket látod idősen is összegabalyodva kézen fogva.
2016. okt. 20. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
71%

A saját tapasztalatomat tudom megosztani.

Sok év távlatából is azt mondom, hogy bár választhattam volna jobban is, azért annyira nem volt nagy melléfogás az exem, sok mindenben összeillettünk. Ami miatt nem működött mégsem, az két tényező:

-Az egyik, hogy belekényelmesedtünk a kapcsolatba. Nem tettünk azért semmit a hétköznapokban, hogy megmaradjon a láng, nem jeleztük egymás felé a problémákat, csak csendben reménykedtünk, hogy majd változik a helyzet.

-A másik tényező, hogy változtunk mindketten. 10 év alatt az ember garantáltan nem marad ugyanaz, aki volt.

-A két tényező összefüggésében: mivel nem működött jól a kommunikáció köztünk, és inkább egymás mellett, de nem együtt éltünk, így nem együtt fejlődtünk, hanem egymástól elfelé. Amikor meg észbe kaptunk, már késő volt. Addigra teljesen mások voltak a céljaink, elképzeléseink. Próbáltuk még helyrehozni, de már nagyon távol voltunk egymástól.

2016. okt. 20. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mert nagyon sok embernek fingja nincs, hogyan kell fenntartani egy jó kapcsolatot. Egyáltalán nem lehetetlen, csak korcsosulunk... Mindenki végtelenül önző. Már úgy indítják a kapcsolatot, hogy titkaik vannak - és ez természetes. Egymás telefonjába belenézni szakítóok. Ha ne adj isten a férjem keresgél az e- mailjeim között egy régi rendelést vagy bármit és húúú még talán ki is nyit egy újonnan érkezettet, akkor szintén válnom kellene a mai logika szerint. Ugyanez fordítva. Az "enyém - tiéd" nagy hangsúlyt kap szintén. Nincs olyan, hogy "MI" - mert az felháborító, hiszen nincsenek ők összenőve ugyebár... A külön bulizás is rendben van, ha meg megcsalásra kerül sor, akkor ráfogjuk az italra. (Mi is tök jól érezzük magunkat, csak épp együtt. A barátaink meg köszönik, át tudnak fáradni hozzánk, nem kell ehhez eltűnni külön-külön éjszakákra.) Ugyanez megy a gyerekvállalás után is, ami a legkritikusabb időszak - itt jön be sokszor a harmadik is. Az emberek egymás mellett élnek, de nem EGYÜTT, nem párként. Bekajálják a másik hazugságait, noha sokszor legbelül tudják hogy a párjuk miféle ember. Nemtől függetlenül. Nem kell tartani a másiktól, ha tudod hogy kivel vagy együtt. (Én pl. tudom, hogy a férjem nem a tönkretételemre pályázna váláskor, mert neki, a gyerekeinknek és a családjának is érdeke, hogy ne utolsó aljaként éljünk. Így nevelték. Aki meg azt mondja hogy váláskor az ember "megváltozik" az igazából csak nem ismerte a párját, maradjunk annyiban. Láttam már nem egy példát, de ezt általában a kívülállók közül - pl. családtag - sokan kezdetektől észlelik, csak a hősszerelmesek nem.) Szóval nagy az önbecsapás meg a nyelés a másik személyiségét illetően is, ami szintén szarvashiba. Kifelé mutatják hogy minden rendben - mert hát a közönségnek meg kell felelni, fb - ra is nyomni kell tízesével a képeket hetente - közben a négy fal között meg gyilkolják egymást. Nincs semmiféle összetartás. Sőt, az összetartás az GÁZ. Ha mi a férjemmel egymás társaságára vágyunk csak, az az ilyen emberek szerint GÁZ. Bár mi azt látjuk, hogy 10 év és 2 gyerek után is egyre jobban szeretjük egymást, egyre jobb és változatosabb a szex és egyre több tervünk van együtt. Valamit csak jól csinálunk. Tehát én ott látom a hibát, hogy külön utakon járnak a párok és ők egymásnak nem az ELSŐK és nem EGYMÁS FELEI, hanem a puszta KÍSÉRŐK életük fő vonala mellett. Nem ugyanaz. És sajnos egyre inkább ez lesz a természetes. Ezért megy tönkre sok házasság és kapcsolat. Mindenki a saját életét éli, nem közösködnek. Ők csak kirakat, mert ezt lehet manapság, következmények nélkül lehet váltogatni. Ennek ez az eredménye. A párkapcsolat nem egy komoly és mély érzelmeken alapuló dolog manapság, sokkal inkább egy hétvégi kis szórakozás ha az ember úgy akarja.
2016. okt. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Igen dolgozni kell érte, de amikor csak az eggyik fél teszi ezt, a másik meg nem, akkor egy idő utan beleun abbahaggya az is aki szeretné hogy működjön a kapcsolat! Vár hogy majd jobb lesz, aztán rájön hogy nem...

Visszafordíthatatlan lesz! A passzív fél pedig felháborodik hogy miért is nem ugrasz a nyakába, mért nem nézel rá csillogó szemekkel? És hibáztat! Holott ö tette ezt!

2016. okt. 20. 16:22
 9/10 anonim ***** válasza:

Kérdező. Jól látod. Régen rossz ha csak az egyik fél tesz a kapcsolatért. Sajnos sok helyen ez így van.

Házasságban éltem. Éreztem hogy kezd lapos lenni. Próbálkoztam. Mindig volt kifogás fáradt stb... ha volt szex az sokszor összecsapott kritikán aluli dolog volt a részéről. Na már most nem vagyok hülye hogy ezek után próbálkozzak. Ő jobbra én balra. Megtudtam hogy megcsal. Hogy miért nem léptem le ? Nem tudom. Talán mert féltem hogy egyedül maradok. Vagy az anyagi biztonság. Nem tudom. Egy biztos. Szar élet volt az. Egymás mellett éltünk. Nekem is lett valakim. Amikor vele voltam boldog voltam de rossz volt haza menni a rosszba. Mosni főzni takarítani olyan valakire akit már nem szeret az ember a legrosszabb dolog. Lelkileg megviselt. Olyan kapcsolatra vágytam ahol nincs titok. Kértem segítséget. Lelkileg erős lettem. És eljöttem onnan. Ezerszer jobb. De ugye a múltat nem lehet elfelejteni. Rossz azon agyalni hogy mi lett volna ha... lehet én is hibáztam de hát ezt nem fogom már megtudni...


Nem mellesleg sok ismerősünk házassága egy vicc. A nő úgy tudja minden szuper. A pasi meg félre megy mert otthon minden oké de kell egy kis plussz. Akkor ebben mi a jó ? Miért nem szólnak otthon az asszonynak hogy hahó valami hiányzik. És ennyi. Nem.. inkább félre lépnek. Ebből mi lesz később ???

2016. okt. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A fentiek mellet még azért is, mert nem jön más, nem jön új, nem jön szebb, aki felvillanyozza őket vagy ha jön, nem garantált, hogy viszonzott a dolog, illetve senki nem szeretné, ha a gyerekének elvált szülője lenne , aztán meg a többségnek nem lenne pénze válás esetén házat venni magának, esetleg a szüleihez visszaköltözhetne, de mi van , ha nem abban a városban élnek, ahol ő épp dolgozik vagy nem laknának már együtt a szülők a gyerekkel vagy a gyerek a szülővel ..stb.
2020. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!