Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Egy ilyen szituációt hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy ilyen szituációt hogy oldanátok meg? Karácsonyt együtt és a családdal is ünnepelni. Nálatok hogy működik?

Figyelt kérdés

Adott egy pár, akik nagy boldogságban, egyetértésben, szerelemben élnek együtt. Csakhogy, az egyik fél külföldről érkezett a másik szülővárosába, így karácsonykor nem tudják megoldani, hogy hipp-hopp elugranak egymás szüleihez. És mivel jó gyerekek, a családdal, szülőkkel is együtt szeretnének lenni karácsonykor.


Az alap konstrukció az egyik családnál, az az, hogy 25én össznépi kajálás van, minden rokont meghívnak valamelyikükhöz, és ott nagy vidám karácsonyozást csapnak.

A másik családnál viszont (akik külföldön élnek) 24én van egy nagyobbacska vacsora, majd másnap vagy harmadnap, ahogy esik, mennek egy másik városba, meglátogatni a mozgássérült rokont, aki egyedül él, és nem tud magától elmenni hozzájuk.


Mindkét család ragaszkodik a maga hagyományaihoz, hiszen korábban is volt esküvő, mégis megoldották az új emberek is, hogy az adott napokon eljussanak a családi ünneplésre. Nekik viszont nem volt olyan problémájuk, hogy ha mennek az egyik rokonsághoz, akkor a másikat mindenképpen mellőzni kell. És a pár szeretné együtt tölteni a karácsonyt- még ha most rögtön nem is olyan lényeges, hamarosan szülők lesznek, akkor meg már biztos, hogy saját kis családként éldegélve nem akarnak kettészakadni ezekben a napokban.


Ti hogyan oldanátok meg ezt a helyzetet? Nálatok hogy néz ki a karácsonyozás?


2015. dec. 24. 14:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Van ilyen ismerősöm, úgy oldják meg, hogy egyik évben az egyik családnál, a következő évben a másik családnál. Mindenki elfogadta, hogy nem tudnak több ezer kilométer utazgatni, nincs belőle sértődés.
2015. dec. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mennyire távoli az a külföld?

Nem vagyok konkrétan ilyen helyzetben, de vannak külföldön élő ismerőseim, rokonaim, közelebb-távolabb. Nem mindegy, hogy egy bécsi vagy egy amerikai kiruccanást kell megoldani.

2015. dec. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
300 km. Nem olyan vészes, csak határellenőrzés van, ami ugye megdobja pár órával az utazást magát, és emiatt mindenképpen ottalvós lenne.
2015. dec. 24. 15:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezt még éppen egyszerűbb megoldani, nekem anyai nagyszüleim laknak hasonlóan messze, csak országon belül (6 óra az út vonattal csak egy irányba), szóval ha megyünk hozzájuk, akkor vagy nekünk is ott alvós (de inkább csak nyáron, mert most öregen már maguknak csak egy szobát fűtenek be), vagy hajnali indulás, esti visszaérkezés, de akkor csak pár óra van ott.
2015. dec. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Most komolyan ez akkora probléma?


800 km-re élünk Magyarországtól, a férjem nem magyar. Egyik évben itt karácsonyozunk és Szilveszterkor utazunk haza, a másik évben Magyarországon karácsonyozunk, és Szilveszterkor megyünk vissza.


Ti is meg tudnátok oldani, csak akarat kérdése. Nyilván nem megoldható, hogy 2 helyen legyetek 25-én úgyhogy évente váltogatni kell, ennyi.

2015. dec. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!