Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Annak jár özvegyi nyugdíj...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Annak jár özvegyi nyugdíj vagy járulék, akinek van élettársa?

Figyelt kérdés
Apám élettársa özvegyi nyugdíjat kap,és az érdekelne hogy így is jogosult, ha van élettársa,mert állítólag ezért nem engedi hogy megcsináltassa hozzá a lakcímet, nehogy elvegyék tőle az özvegyit.

2015. nov. 22. 16:08
 1/6 anonim ***** válasza:
2015. nov. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi hogy belinkelted, de nekem ebből nem derül ki
2015. nov. 22. 16:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem bejegyzett élettársi kapcsolatban élnek akkor biztos jár,mvel semmilyem hivatalos papír nincs arról hogy ők együtt élnek.Amennyiben még is bejegyzett úgy nem tudom mik a törvények erre vonatkozóan.
2015. nov. 22. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
az 1.-nek is csak annyira van esze hogy a googlebe tudjon keresni, azt egy majom is megtudja csinalni.
2015. nov. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

2014-es cikk, nem tudom, azóta ez módosult-e.

[link]


Az özvegyi nyugdíjra való jogosultság megszűnik, ha az özvegy a reá irányadó öregségi nyugdíjra jogosító életkor betöltése előtt házasságot köt, vagy bejegyzett élettársi kapcsolatot létesít.

2015. nov. 22. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Nagy_Gábor válasza:
Igen, tökéletesen igazuk van h nem jelentik be h közös a lakcím ugyanis ha élettársi kapcsolatot létesít akkor nem jár
2016. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!