Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Normális, hogy egyedül dönt...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy egyedül dönt erről?

Figyelt kérdés
Együtt él két harmincas ember néhány éve, az egyik úgy dönt kölcsön ad valakinek egy nagyobb összeget. Nem kérdezte meg a másikat róla, el sem mondta neki. Ez normális? Elárul ez valamit a kapcsolatáról velem? (nem vagyok neki fontos, stb.)Ezt a pénzt ő kereste meg, de együtt élünk. Én fordított esetben biztos megbeszélem vele.
2015. aug. 7. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
18%
Saját pénzével azt csinál amit akar.
2015. aug. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
9%
Figyu ez még istenes, haveroméknál, a közösből adott kölcsön a férj nem is keveset,úgy, hogy gyerekek is voltak.Szóval ez nem annyira gáz szerintem.
2015. aug. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha a közös kiadásokat nem érinti, akkor az ő dolga. Viszont embere válogatja, én azért megbeszélném a párommal, de mi eleve teljesen közös kasszán vagyunk.
2015. aug. 7. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Ez teljesen egyéni kérdés. Ha a közös élet azt is jelenti, hogy közös kasszán vagytok, egy közös célért gyűjtögettek, és függetlenül attól, ki-mennyit keres, minden pénz közös, akkor igen, akkor probléma, hogy kinek-mennyit ad belőle az ember. Amennyiben a közös együttélés nem terjed ki az anyagiakra, vagyis a közös kiadásokat felezitek, de amúgy a pénzével mindenki maga rendelkezik, akkor nem. Akkor egyiknek sincs kötelezettsége beszámolni arról, hogy a maga által megkeresett pénzzel mit kezd.
2015. aug. 7. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%

Akkor is ha különkassza van, illik megemlíteni, hogy adni fog. Én biztos mondanám neki és meg is kérdezném lehet a véleményét róla, hogy jó ötlet e.

Szerintem ha együtt vagyunk valakivel, együtt élünk, nem lehet vagy nem tud már ember olyan különkasszán lenni, hogy na ez csak az enyém, csak a tiéd.


Hallottam már én is a páromtól, hogy de hát ha én maszekoltam érte? Mondom jó, de amikor elfogy neked, mert sűrűn elfogy idő előtt, mondom akkor az enyém is csak az enyém lesz! Kérj kölcsön akárkitől majd, de ne tőlem.


Szóval szerintem ez a hozzáállás, hogy ehhez semmi közöd, meg sem kérdezlek, árt a kapcsolatnak, hogy még a véleményét sem kérdezi meg.

2015. aug. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
68%

Belegondoltam, hogy ha mondjuk a legjobb barátnőm kérne tőlem kölcsön, és tudnék neki adni a saját jövedelmemből, akkor én bizony nem mondanám el a páromnak.

Hogy miért? Mert a számomra fontos emberek bizalmas ügyeit nem teregetem ki SENKI előtt. Az, hogy valaki nehéz anyagi helyzetbe kerül, számomra ilyen bizalmi kérdés, ha a barátnőm velem osztja meg, és tőlem kér segítségét, akkor belém helyezi a bizalmát, és én ezzel nem élek vissza.

"Cserébe" a párom biztos lehet benne, hogy az ő bizalmas ügyeit sem teregetem ki a barátaim előtt.

2015. aug. 7. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez a kapcsolat minőségétől is függ, valamint, hogy mennyi az a néhány év.

Én azt mondom, hogy nem kell leltárt vezetni nyilván mindenről, de egy nagyobb kiadást azért elmondok, ha már együttélek hosszú ideje valakivel. Ez alól csak akkor kivétel a dolog, ha mindenki a saját fizetését éli fel és az albérlet ahol laknak az is felesbe megy. (bár szerintem ez inkább egy barátság, mint egy együttélés ahol így van... sokkal egyszerűbb ha pl A keres 150 e ft-ot B 160 e ft-ot, ebből közösbe -kaja, rezsi, közös programok, stb beadnak annyit, h a feleknek 10-10 ezer maradjon amolyan költőpénznek.)

2015. aug. 7. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Normális, a saját pénze, miért kéne a másikkal együtt döntenie?
2015. aug. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Biztosan kikérném a véleményét, főleg, ha érinti a közös pénzüket. Ha úgy állapodtatok meg, hogy marad mindenkinek saját felhasználásra pénze, akkor is szólhatott volna. Szerintem ez alap dolog. Lehet, hogy nem voltak kétségei, és tudta, hogy megbízhat a kölcsönkérőben, de akkor is érdemes megbeszélni ezt valakivel.

A mai világban még szerencsés is lehet, ha nem csak a két ember tudja a kölcsönzés tényét.

2015. aug. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is sérelmezném, és nem magáért a pénzért, hanem, hogy egy fontos dolgot nem beszélt meg velem mielőtt megtett.Még akkor is ha az a saját pénze és azt csinál vele amit akar.De igenis bántana, hogy nem kéri ki a véleményem.
2015. aug. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!