Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Társfüggő vagyok?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sajting kérdése:

Társfüggő vagyok?

Figyelt kérdés

Nem felnőtt párkapcsolatról van szó, de ebbe a témába illik talán a legjobban.

Az a helyzet, hogy albérletben ketten vagyunk a barátommal és úgy érzem, hogy sosem becsül meg eléggé, bármit csinálok nemtudok megfelelni, ugyanakkor ő a legjobb barátom is egyben.

Szinte bármit megtudok neki bocsájtani.

Úgy érzem, hogy függök tőle, és ez nagyon rossz, naponta sokszor gondolok arra, hogy mi lesz ha összeveszünk ilyesmik. Mit tudok tenni, hogy ne függjek tőle ennyire ?

Mindketten fiúk vagyunk, de nem melegek meg semmi ilyesmi


2015. júl. 6. 23:37
 1/1 anonim ***** válasza:

Rajta kívül van még barátod? Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de lehet mégis vannak látens érzelmeid. És szigorúan érzelmeket mondok nem vágyakat. Én egy barátomnak se akartam sose megfelelni. Attól volt mindig jó a barátságom egy-egy személlyel, hogy elfogadtuk egymást úgy ahogy voltunk. A legtöbbel nem is balhéztunk még soha. Akikkel meg igen, azokkal is csak azért, mert vagy más elveket vallottunk egy-két témában vagy a személyiségünk tűz és víz volt így néha robbant a bomba, vagy orbitális félreértés történt. De pl soha nem gondoltam arra, hogy mi lesz ha összeveszünk? Így belegondolva semmi, nem beszélünk pár napig esetleg, aztán kibékülünk ha meg mégsem, akkor annyit ért az a barátság, tanulópénznek jó lesz.


Ha nincs más barátod esetleg barátokat kellene szerezned. Illetve én egy pszichológust is ajánlanék ha megteheted. Ha tényleg függőséged van azzal egyedül szinte lehetetlen megküzdeni, főleg ha érzelmekkel kapcsolatos.


De egyébként szerintem első körben azt kellene magadban tudatosítanod, hogy nem neki kell megfelelned, hanem magadnak. Nem a pincsikutyája vagy, hogy bármit megtegyél neki (gondolom én abból, hogy nem becsül meg téged).

2015. júl. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!