Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Ez szakító oknak számít?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez szakító oknak számít?

Figyelt kérdés
Láttam neten egy videót amikor interjút csináltak egy párral hogy 5 percre adják oda egymásnak a telefonjukat és a csávó nem akarta (mert csalta a csajt). Én is mondtam a páromnak hogy csináljuk meg ( 10 éve együtt vagyunk) és tök nagy drámát csinált belőle hogy nagyon gáz hogy ellenőrizgetni akarom és ez szakító ok. Szerintetek?
szept. 9. 20:27
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
84%

Én se adnám oda senkinek a telefonom. Magánügyek vannak benne, és ami még fontosabb: más emberek magánügyei, amit ők velem osztottak meg, nem mással. Plusz munkahelyi belsős dokumentumok, amikhez semmi köze senkinek, még a páromnak se.

Amúgy nem csalom a párom, meg egyéb titkolnivalóm sincs, de a privát szférám az enyém.

Ha viszont a párom ellenőrizgetni akarna mert nem bízna meg bennem, elgondolkoznék hogy van-e értelme ezt erőltetni.

szept. 10. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
77%

Igazából itt több dolog is problémás.

Az ellenőrizgetésnek sem vagyok a híve, meg - barátnőmmel pont ezt beszéltük nemrég - a telefonban való turkálás akkor is durván a magánszféra bolygatása, ha semmi rosszat nem csináltunk. Ha barátnőm most átkutatná a telefonomat, akkor konkrétan megtalálná azt, hogy mit rendeltem neki születésnapjára. Amit azért nem lenne szerencsés, ha idő előtt megtudna. Mint ahogy azt sem, hogy hétvégére milyen meglepetést szervezek neki. Ezek mind kiderülnének, ha megnézné a levelezésemet, vagy a keresési előzményeimet. És lehet még jópár olyan helyzetet találni, amikor semmi rossz nincs a háttérben, mégis kellemeglen lenne, ha a másikunk belekotorászna a telefonunkba.

Aztán személy szerint az ilyen netmajmolós ötletektől is falra tudnék mászni. Tipikus agyatlan tiktokmajmolás. Nem kell mindent mániákusan utánozni, ami a neten van.

Viszont ettől függetlenül ezen így begőzölni az semmiképp nem jó ómen. Lehet azt kulturáltan is közölni, hogy neki ez nem tetszik, nem kell egyből dührohamban kitörni. Ez már csak azért is intő jel, mert ezek szerint komoly indulatkezelési problémái vannak.

Egyébként egy elég kényes kérdés a bizalom kérdésköre. Mert ugye ha vakon megbízunk a másikban, akkor simán lehet, hogy pofára esünk. Ha meg nem bízunk benne, akkor azt a kapcsolatot már a fene megette.

Viszont azért az is igaz, hogy aki titkolózni akar, az nem fog maga után olyan nyomokat hagyni, amit a másik lazán megtudhat.

szept. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
27, esetleg másoknak van önbecsülése.
szept. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
100%

Itt egyesek tényleg nem értik, hogy mi a különbség a transzparencia és a teljes kontroll közöt.


Én semmit nem titkolok a párom elől, tudja a jelszavamat is, igazából ha szükséges, bármikor használhatja bármelyik eszközömet.

De átkutatni a másik telefonját? Valami olyan piti bizalmatlanság és önbecsülési probléma szüli ezt a vágyat, aminek nincs helye egy kapcsolatban.


Ha a páromnak nem elég, hogy láthatóan nem titkolok semmit, hogy nyugodt szívvel nála hagyom a telefonom, ha épp keresgél rajta valamit, hanem neki kutakodni kell rajta ahhoz, hogy meggyőződjön a hűségemről, akkor előbb nézzen magába nagyon mélyen...

szept. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
0%
34, de itt nem errol van szo, hogy nyugostan hozzaerhet a telefonjahoz a kerdezo. Pont arrol van szo, hogy tabu a telefon, mint ha itt valaszolok 99%-nak a telefon olyan titkos, hogy ra se lehet nezni es hozza sem lehet erni.
szept. 10. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
50%

#35

Többen is leírtuk, hogy nem "titkos", hanem privát szféra.

szept. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
68%

35

És ha tabu? Vannak párok, akik hugyoznak, szarnak egymás előtt és vannak, akik nem. Ezt el kell fogadni, nem mindenki szereti, ha nyakig belemásznak a privát terébe.

szept. 10. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim válasza:
49%

En megcsaltam a felesegemet. Egyik ejjel elvette a telomat es keresgelt benne. Talan mar tul vagyunk a valsagon. Viszont mostmar nincsenek titkok. Mindenemhez hozzafer. Nem erdekel, nem zavar.

A szexualis eletunk pl. hatarozottan kilott emiatt, mert mar nincsenek titkok es mindenki tudja, mire ugrik a masik.

szept. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
68%

Én sem adnám oda, és nem azért, mert rólam lenne bármi kompromittáló, vagy cslok, stb, hanem mert a legjobb barátnőm pl hüvelyproblémái vagy egészségi kérdései rhadtul nem a vőlegényemre tartoznak.


Ennyi. A levelezéseim privátok, méghozzá a MÁSIK fél érdekében.


Én sem örültem, amikor az egykori barátnőm pasija "ellenőrzésképpen" végigolvasta a barátnőm üzeneteit. Onnantól kezdve semmi személyeset nem írtam neki, mert innentől a pasija is láthatja, és végül megszakadt a kapcsolat.

szept. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:

Nehéz kèrdés.

Szakitó oknak elég gáz ok.

Nem csalom az asszonyt de akkor se kutakodjon a telómban.

És nem teszem,pedid megbasz az ideg amikor egész este pötyög valakivel vagy görget mint az a mondabeli faszi a sziklát.

szept. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!