Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kérdésem először olyan elvált...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdésem először olyan elvált szülőkhöz (apukákhoz)szól akik új kapcsolatba kezdtek oldalukon az előző kapcsolatból született közös felügyelet alatt álló 4 éves kisgyermekükkel. Mi a kötelezettsége az újdonsült becsatlakozott(nőnek)?

Figyelt kérdés
2022. szept. 17. 16:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Kötelezettsége? Ez egy vicc? Nincs kötelezettség, pláne más gyereke felé.
2022. szept. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Apak neveben nem tudok nyilatkozni, de mint elvalt no ugy tudok hogy mit ne csinaljon a gyerekemmel az uj no. Eloszor is legyen jo baratja, fogadja el, szeresse stb. Nem kell neki potanya, mert nem halt meg az anyja. Szoval ne hivassa magat anyanak es ne rajta elje ki az anyasagot mert az o nevelesi szokasai utkozhetnek az igazi anyaeval es csak konfliktust ver kozejuk. Szoval a baratsag eleg.
2022. szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok érintett, csak annyiban, hogy én is nevelek gyereket.


Nos, alapvetően az, hogy elfogadja a gyereket, mint a párja "kellékét".

A közös felügyelet azt jelenti, hogy egy hetet anyjánál lakik a gyerek, egy hetet meg apjánál?

(Magánvéleményem, hogy ez nagyon nem jó egy ekkora gyereknek, de ez más lapra tartozik.)

Ebben az esetben együtt élnek. Szükségképpen fogja nevelni az új nő a gyereket, mert ez együttélésben kikerülhetetlen (ezt 1-esnek írom). És nyilván a maga elképzelése szerint.

Alapvetően amikor náluk van, akkor ők egy családként kell, hogy funkcionáljanak, tehát pl. ha az új nő főz, akkor annyit és olyat főzzön, hogy a kisgyerek is megegye. Ha náluk betegszik meg, akkor valakinek orvoshoz kell vinnie, otthon kell vele maradnia. Ez elvileg kizárólag a férj kötelessége, hisz ő a vér szerinti hozzátartozó. Egy jól működő családban viszont az teszi ezt, aki könnyebben otthon tud maradni. A lényeg, hogy a pár tagjainak ilyenkor együtt kell működniük, közösen kell megoldaniuk a problémát.

Elengedhetetlen, hogy a 3 felnőtt egymással tudjon kulturáltan kommunikálni. Ha anyukának is lesz új kapcsolata, akkor ez mind a 4 felnőttre fog vonatkozni.

2022. szept. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok, javítom magam:

Szükségképpen fogja nevelni az új nő a gyereket, mert ez együttélésben kikerülhetetlen (ezt 2-esnek írom).

2022. szept. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Rendesen főzök mosok takarítok a gyerekre is . Illetve játszok is vele amikor időm és erőm engedi. Amikor beteg általában a nagyszülők vigyáznak rá amig az apja haza nem ér. Én ritkán vagyok vele de ha szükséges én is vigyázok rá természetesen. Mivel nem vagyok az édes anyja így én nem maradhatok itthon vele táppénzen. Nevelni nem nevelem de ha valami nem jó azt általában megbeszéljük. A nevelésre ott vannak a szülei.
2022. szept. 17. 18:42
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Akkor minden rendben.

Miért írtad ki a kérdést?

2022. szept. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az mit jelent, hogy nem neveled? Nem szólsz rá, nem tiltasz meg neki dolgokat? Nekünk mindkettőnknek vannak gyerekei az előző házasságból, és evidens, hogy a másik fél is neveli a gyereket, mert különben nem lehetne normálisan együtt élni. Tehát a férjem gyerekei ugrálnának a kanapén, az enyém meg nem tehetné, mert neki azt nem szabad? Vagy csak az enyémnek kell elpakolnia a játékokat, amiket a többiek is használtak? Mert ezek mind a nevelés része.
2022. szept. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
6os kommentelőnek. Sokszor túlzásba esnek. Nem értik meg ha pihennék . Reggel mindig felkejt a gyerek sosem kelek magamtól ezt értem a hétvégékre pedig dolgozom háztartást vezetek és én is vágynék tovább aludni és az apja nem szól rá. Szoktam játszani vele de nekem sincs mindig időm energiám hangulatom hozzá.
2022. szept. 17. 19:24
 9/13 anonim ***** válasza:
70%
A nevelt gyerek nettó szívás. A háztartás részét te viszed (mosás, főzés, takarítás) + elviszi a szabadidődet, és annyira sincsenek rád tekintettel, hogy hétvégén tovább alhass. Legkésőbb kiskamasz korban megkapod hogy hagyjál békén nem vagy az anyám.
2022. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
7 eves a parom kisfia, ket eve elunk egyutt. Nalunk evidens volt, hogy amikor nalunk van a gyerek, en is nevelem. Ugy gondolom, ha eleteszem a tanyer etelt es jatszok vele, akkor ra is szolhatok ha rosszat csinal. Anyuka ebbe eddig meg nem kotott bele.
2022. szept. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!