Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Milyen arányban fizessük a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen arányban fizessük a lakhatást? 24F

Figyelt kérdés

A barátnőm 22 éves én 24 vagyok.


Jelenleg mindketten szülőknél élünk ( ő amióta a világát tudja, egy helyen élt, a szülő hàzukban ).


Én 5 év után először jöttem haza külföldről, most édesanyáméknál lakom, mivel így esik jól . (5 év alatt volt olyan év is amikor 1* tudtam haza látogatni a fiatalabb tesoimhoz, és volt ami kimaradt, most fél évet szivessen együtt töltünk )

Gyermek koromban mélyszegénységben éltem, anyagi gondok miatt szinte mindig költözni kellett egyikről a másik helyre ( 18 éves koromig kb 10/11x) így nekem nem jelent gondot ha egy helytől meg kell válnom.


A barátnőm először költözne, nem tudom mire számíthatok a részéről.

2 éve ismerjük egymast, 1 éve vagyunk eggyutt, nyáron pattant ki az ötlet a fejemből, amire ő csak időt kért először, másodjára pedig konkrét nyár eleje lett megjelölve mint költözési cél . ( május / június )


Jelenleg én 800.000 nettót keresek havonta mint vállalkozó (profit) még a barátnőm 285.000 nettót mint alkalmazott.


Lakásokat kb 150.000+rezsi (30k) tájékán néztem, + szerintem még havi 150.000 kellene kettőnknek.

(Tisztítószer / kaja )


Milyen arányban fizessünk szerintetek? Ő szerinte a fele fele lenne ideális, de tudom, hogy csak illemből mondja így .


Arra gondoltam, hogy a lakást fizetem + az étkezés felét én, ő pedig az rezsi 30k. Es étkezés felét 75k .


Ez neki havonta : 105.000 Ft fix kiadás lenne, amiben minden benne van. ( 180.000ft maradna a saját pénztárcájában havonta )


Nekem havonta : 150.000+75.000 azaz 225.000 forint lenne a fix költségem . Amivel maradna kb 400k meg spórolás havonta .


Ez reális, vagy fizessen többet ő vagy én ?


2021. dec. 14. 07:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
#10 Az rendben van, de inkább tudnám elképzelni külföldön azt a 800 nettót pályakezdőként (vállalkozás ide vagy oda), mint itthon. Na mindegy, tényleg csak kíváncsi vagyok. :)
2021. dec. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ne teljesen fele-fele arányban fizessetek, vagy a kajába, vagy a rezsibe, mindegy mibe, de vállalj nagyobb %-ot, mint ő. Ennyire azért nem érdemes mindent felezni, ha óriási keresetbeli különbség van.

Vagy ha mégis feleztek minden havi költséget a barátnő miatt, akkor esetleg, ha majd szerveztek utazást, azt fizesd teljes egészében te, és akkor így adsz neki vissza. (De ennek ellenére ne te dönts mindenről, hagyd őt is beleszólni az utazás szervezésébe, úgy lovgias.)

2021. dec. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
85%

mondjuk ha 800 nettot keresel, akkor okosabb dolog lenne inkabb sajat lakasra gyujteni es a hitel torlesztojet fizetni.


szerintem alapjaraton az 50-50% a korrekt, azt te erzed, hogy beleferne-e, ha az egesz alberltet te allnad. ha a csaj beleegyezik, akkor a ti dolgotok.

csak kesobb ne vagd ezt a fejehez es nem allitsd ne ugy egy esetleges veszekedesnel, h o csak kihasznal. maradj kovetkezetes.

2021. dec. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Ha olyan barátnőm lenne aki a pénzre bukik, már nem lenne a barátnőm mert kiraktam volna mint János bácsi a macskát sz*rni.

Egyébként nem hiszem hogy hiánya lenne akar miből is.


24 évesen úgy keresek ennyit, hogy kriptobányászattal kialakítottam egy passzív jövedelmet és ez mellet van egy nagyon laza chilles mellék hobby munkám ami hoz még extra 150/200 ezret havonta .

- a tőkét külföldön dolgoztam össze, rengeteg kemény munka es megalázkodàs során :)

Ha valakinek kérdése van, nyugodtan írjon privatban.


Saját lakást nem akarok venni. Amíg “egyedül “ vagyok addig semmiképp mivel engem nem köt le fizikailag sem lelkileg egy egy adott hely. Utánna ha már éltünk együtt egy időt es minden rendben, akkor jöhet a lakásvásárlás is akar közösbe is.


Ha elmegyünk nyaralni, én azért kompenzálnám azt, hogy nem keres annyit. Pl utoljára én fizettem a kiruccanást, az éttermet felesben (olyankor direkt olcsóbb ételt eszek) és az oda utat pedig ő . Mindig nézem, ilyen helyeken is, hogy amennyiben lehetséges fele annyit költsön mint én, de közben legyen meg minden. Azért próbálnám így fű alatt, hogy ne legyen olyan eltartott érzése, mondta sokszor, utalja az olyan dolgokat ..


Ha viszont csak az 50/50%-ba megy bele, akkor majd azért lehet kompenzálni kéne, pl autovasarlas terén adok bele neki, annyi amennyi kiesik a kompenzáció miatt ( ha felesben akkor 12hó * 70k=840k ) vagy annyit nyaralásra ..

2021. dec. 14. 11:26
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

#14 Én voltam az érdeklődő és sejtettem, hogy ez vagy valami simli, vagy krypto. :D

Sok sikert hozzá a bányászathoz, okosan kezeld ezt a pénzmennyiséget, lehet, hogy 10 év és nyugdíjba is mehetsz. :)

2021. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!