Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Mennyire normális dolog, ha valaki a párjától kér pénzt kölcsön ?
Köszönöm szépen a válaszokat , mindegyikbe van valami értékes, elgondolkodtató, hasznos meglátás.
Lehetséges, hogy gondolhat arra a férfi, miért akar a társa egy külön házat venni. De ha nincs félnivalója ,akkor miért tart attól hogy esetleg el akar költözni a párja. Ha egy kapcsolat megromlik nem kell ahhoz saját ház, ha valaki el akar költözni.
De miért nem elfogadható ha a nő szeretne magának egy párkapcsolatban is anyagi biztonságot és nem függni a férfitól lépten nyomon, Közös kassza, abból előbb utóbb csak a vita és a baj van. A közös kasszából nemcsak közös dolgokra költenek, hanem mindenki a saját igényei szerint vásárol belőle . Nem hinném ,hogy egészséges dolog ,ha egy nő teljesen ki van szolgáltatva a férfinak legyen az barátja ,férje ,élettársa teljesen mindegy ,hogy nevezzük .
Nekünk is teljesen más az érdeklődési körünk, mégis közösen vezetjük a pénzügyeinket. Ha valamelyikünk szeretne valami nagyobb értékű dolgot, azt megbeszéljük.
Nincs közös bankszámlánk, de közös kasszán vagyunk - kölcsönadni a másiknak olyan, mintha az egyik zsebedből a másikba tennéd a pénzt.
#12
A válasz stílusából gondolva biztosan férfi vagy, mert ez a férfiakra jellemző ,hogy a nőket alacsonyabb rendű lényeknek képzelik ,akiket lehet használni és kihasználni.
Sajnos ez a hozzáállás már nagyon régóta megvan, régen ha fiúgyerek született az apa repdesett a boldogságtól viszont ha lány született akkor nem. Itt a kérdés : miért is értékesebb a fiúgyermek mint egy lány gyermek . Egyáltalán nem értékesebb ,mindkettő egyen értékű, ebből a meglátásból és hozzáállásból van az ,hogy a nőket máshogy kezelik . Főleg akiket úgy neveltek , mert mindenki otthonról hozza a személyiségét és a viselkedési normáit.
A "párom" szó nálam azt jelentené, hogy együtt laktok, közös kasszán vagytok, közös jövőt terveztek.
Ti együtt laktok, de nagyon találóan írta valaki, hogy lakótársak vagytok (+ szexpartnerek).
Ha közös jövőt terveznétek, akkor boldogan tenné bele a saját spórolt pénzét, viszont a beletett pénz arányában tulajdonjoga lenne az új házban. És nem vennéd, hanem vennétek a házat, vagyis ketten együtt választanátok ki olyat, amelyikben mindketten szívesen élnétek. De eszerint ez sem benned, sem őbenne nem merült fel.
Akkor pedig igaza van azoknak, akik írták, hogy gyakorlatilag egy lakótársának adna kölcsön, aki ha fizetés nélkül lelép, egy reménytelen pereskedés kezdődne, és évek múlva, vagy sosem jutna a pénzéhez. Úgyhogy teljesen megértem a lakótársadat.
A magyar jogban élettársnak számít az a két különnemű ember, aki együtt él, közös érzelmi és értékközösségben. Magyarul, ha van szex és a rezsit legalább közesen fizetitek, akkor már élettrásnak számítanak. Nincs ilyen, hgoy 5 év meg 15 év. Viszont nem közös vagyon van, ha különválásra kerül a sor, bizonyítani kell, hogy a kanapét ki vette, hogy ki mennyivel szállt be a házba. Örökölni sem lehet.
Ha viszont regisztrált (nem bejegyzett, mert azok az azonos nemű párok) élettársak lesznek, akkor már más a helyzet, de itt erről szó sincs.
Itt vannak a jogi hátterek, pontos megfogalmazások. 18-as vagyok. :)
„Élettársi kapcsolat áll fenn két olyan, házasságkötés nélkül közös háztartásban, érzelmi és gazdasági közösségben (a továbbiakban: életközösség) együtt élő személy között, akik közül egyiknek sem áll fenn mással házassági életközössége, bejegyzett élettársi életközössége vagy élettársi kapcsolata, és akik nem állnak egymással egyenesági rokonságban vagy testvéri kapcsolatban.”
Az élettársi kapcsolat fennállásának igazolása nem mindig könnyű. Éppen ezért hozták létre 2010-től az Élettársi Nyilatkozatok Nyilvántartását, azaz az ÉNYNY-t. (Igen, ezt valóban így rövidítik.) Célja, hogy megkönnyítsék az élettársi kapcsolat fennállásának bizonyítását és igazolását.
Jelenleg az élettársak között vagyonjogi szempontból kötelem, azaz szerződéses jogviszony áll fenn, (kötelmi jogi igény) és az élettársak önálló vagyonszerzők az életközösség alatt, közöttük nem keletkezik vagyonközösség. A vagyonszaporulat megosztását az életközösség megszűnése esetén követelhetik egymástól.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!