Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A közös háztartásban lévő élelmiszerek, (hűtőben lévők és speizban tároltak ) amelyet közös kasszából vásároltok ,mennyire szabja meg a társatok hogy mikor miből ehettek vagy éppen melyik felvágottat bonhatjátok meg ?
Semennyire ez mennyire soher.
Nem majd kiszámolom hogy 5 karika szalámi és egy szelet kenyér jár ha éhes vagy még , így jártál.
Azért nem vagyunk koldusok, hogy ételre sem jutna rendesen. Dolgozunk mindketten és ehetünk ami jólesik nem szól ránk a másik.
Semennyire. A kérdés is meglepő számomra.
Annyi szokott lenni, ha valamit megeszünk, akkor szólunk a másiknak, hogy ne számítson rá.
De ha valami különlegesebb kajáról van szó, vagy nasi, vagy ülcsi, akkor meg sem tudnánk enni/inni egyedül. Közösen fogyasztjuk el. Vagy nagyritkán ha megbontjuk, akkor meghagyjuk a felét.
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Igen amit írtatok ez lenne a normális minden párkapcsolatban , ha igy működne. Viszont van másfajta más jellemű ember is. Aki eddig ilyennel nem találkozott az nagyon szerencsés. Sajnos idővel mutatkozik ki mindenkinek az igazi arca jelleme. Ráadásul óriási változást hoz a nyugdíjas kor, amikor valaki egyik napról a másikra otthon marad ,mindenkiből más tulajdonságokat hoz ki valakiből jót valakiből a rosszat.
Írok egy példát : Általában közösen reggelizünk ha én valamit szeretnék enni azt nem lehet csak olyat hozhatok ki ami vagy megvan bontva vagy amiből ő is eszik mert mondjuk amit én ennék azt ő most nem kívánja viszont felét kifizette a másik fele meg fog romlani ,mert az az övé ugye ,azt én nem ehetem meg. De ha esetleg megenném a következő vásárláskor hozzá számolja a számlához. Kipróbáltam ha az akarata ellen csinálok valamit akkor addig szekál, mondogat ,zsörtölősködik amíg elmegy az étvágyam és felállok az asztaltól .
Hány éves kapcsolatról van szó?
Igen, mikor az ember nincs lekötve, túl sok ideje van gondolkodni. Ilyenkor könnyen előjönnek új szokások, rigolyák.
De még olvasni is szörnyű.
Főleg, hogy férjem is korosodik, jönnek elő új dolgai, és pont ezen gondolkodtam már sokszor. Mi lesz ha olyan szokásai jönnek elő amikkel nagyon nehéz lesz együtt élni.
Amikor kapcsolatban voltunk, minimális szinten volt mindkettőnknek beleszólása - ilyen jelleggel pl., hogy ami hamarosan lejár felvágott, azt előbb együk már meg, mint azt, ami még 1-2 hétig eláll, vagy hogyha kifejezetten egy vendégvárásra / vkinek a születésnapjára / "batyusbálra" vettünk nasit, azt ne egye meg a másik. Illetve ami még nálunk "bejátszott", az az volt, hogy nekem speciális diétám van, nem ehetek elvileg cukrot (néha nagy ritkán azért lecsúszik, de igyekszem tényleg követni) - a cukormentes nasik meg általában drágábbak. Tehát ha magamnak hoztam pl. cukormentes csokit, pudingot, tejberizst, táldesszertet, akkor ne egye már meg, mert akkor úgyis veszek magamnak még egyet, és az jóval drágább, ő meg simán meg tudja enni az olcsóbb cukrosat is - és azt jobban is szereti. Egyszer volt olyan, hogy kicsit leb...tam, amikor megette a cukormentes desszertemet, és még volt képe azt mondani, hogy miért vettem ilyen sz...t.
(amúgy a nasit mindig külön vettük; az alap élelmiszereket együtt)
Semennyire.
Olyat szoktunk, hogy közösen eldöntjük mit bontsunk meg, mert 2 fős háztartásban nem fogynak olyan gyorsan a dolgok, nem akarjuk hogy ránk romoljon 2 bontott valami.
Illetve van, hogy akarok hozni pl. joghurtot magamnak reggelire, akkor vásárlás közben megmondom neki hogy én azt szeretném enni reggelire, fog-e ő is kérni belőle majd, mert akkor veszünk többet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!