Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » A közös háztartásban lévő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A közös háztartásban lévő élelmiszerek, (hűtőben lévők és speizban tároltak ) amelyet közös kasszából vásároltok ,mennyire szabja meg a társatok hogy mikor miből ehettek vagy éppen melyik felvágottat bonhatjátok meg ?

Figyelt kérdés

2021. jún. 8. 18:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
88%

Semennyire ez mennyire soher.

Nem majd kiszámolom hogy 5 karika szalámi és egy szelet kenyér jár ha éhes vagy még , így jártál.

Azért nem vagyunk koldusok, hogy ételre sem jutna rendesen. Dolgozunk mindketten és ehetünk ami jólesik nem szól ránk a másik.

2021. jún. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%

Semennyire. A kérdés is meglepő számomra.


Annyi szokott lenni, ha valamit megeszünk, akkor szólunk a másiknak, hogy ne számítson rá.

De ha valami különlegesebb kajáról van szó, vagy nasi, vagy ülcsi, akkor meg sem tudnánk enni/inni egyedül. Közösen fogyasztjuk el. Vagy nagyritkán ha megbontjuk, akkor meghagyjuk a felét.

2021. jún. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat. Igen amit írtatok ez lenne a normális minden párkapcsolatban , ha igy működne. Viszont van másfajta más jellemű ember is. Aki eddig ilyennel nem találkozott az nagyon szerencsés. Sajnos idővel mutatkozik ki mindenkinek az igazi arca jelleme. Ráadásul óriási változást hoz a nyugdíjas kor, amikor valaki egyik napról a másikra otthon marad ,mindenkiből más tulajdonságokat hoz ki valakiből jót valakiből a rosszat.

Írok egy példát : Általában közösen reggelizünk ha én valamit szeretnék enni azt nem lehet csak olyat hozhatok ki ami vagy megvan bontva vagy amiből ő is eszik mert mondjuk amit én ennék azt ő most nem kívánja viszont felét kifizette a másik fele meg fog romlani ,mert az az övé ugye ,azt én nem ehetem meg. De ha esetleg megenném a következő vásárláskor hozzá számolja a számlához. Kipróbáltam ha az akarata ellen csinálok valamit akkor addig szekál, mondogat ,zsörtölősködik amíg elmegy az étvágyam és felállok az asztaltól .

2021. jún. 8. 21:43
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Huu, elég faramuci helyzetben vagy kérdező. Nálunk csak annyi szokott lenni, hogy mivel csak én főzök, meg jóformán bevásárolni is csak én szoktam, ezért ha olyan dologról van szó, akkor megkérdi a párom ehet-e belőle. Mert volt már olyan, hogy késő este vagy aznap reggel megette az ebéd egyik alapanyagát. Pl. 1 csomag bacon volt, és én baconbe tekert húst akartam sütni. Egyébként mindenki eszik amit akar. Esetleg ha valamiből kevés van, akkor megkérdezzük kér-e a másik. De olyan is van, hogy veszünk xy dolgot és csak az egyikünk eszi meg az egészet, mert a másik nem kívánja.
2021. jún. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves kapcsolatról van szó?


Igen, mikor az ember nincs lekötve, túl sok ideje van gondolkodni. Ilyenkor könnyen előjönnek új szokások, rigolyák.


De még olvasni is szörnyű.


Főleg, hogy férjem is korosodik, jönnek elő új dolgai, és pont ezen gondolkodtam már sokszor. Mi lesz ha olyan szokásai jönnek elő amikkel nagyon nehéz lesz együtt élni.

2021. jún. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
10 éve vagyunk együtt, de tavaly nyugdíjba ment és kifordult önmagából. Amíg dolgozni járt le volt kötve, gondolom levezette az energiáját , nem foglalkozott a konyhával, a hűtőszekrényt nem ellenőrizte úgy mint most .
2021. jún. 8. 22:07
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Amikor kapcsolatban voltunk, minimális szinten volt mindkettőnknek beleszólása - ilyen jelleggel pl., hogy ami hamarosan lejár felvágott, azt előbb együk már meg, mint azt, ami még 1-2 hétig eláll, vagy hogyha kifejezetten egy vendégvárásra / vkinek a születésnapjára / "batyusbálra" vettünk nasit, azt ne egye meg a másik. Illetve ami még nálunk "bejátszott", az az volt, hogy nekem speciális diétám van, nem ehetek elvileg cukrot (néha nagy ritkán azért lecsúszik, de igyekszem tényleg követni) - a cukormentes nasik meg általában drágábbak. Tehát ha magamnak hoztam pl. cukormentes csokit, pudingot, tejberizst, táldesszertet, akkor ne egye már meg, mert akkor úgyis veszek magamnak még egyet, és az jóval drágább, ő meg simán meg tudja enni az olcsóbb cukrosat is - és azt jobban is szereti. Egyszer volt olyan, hogy kicsit leb...tam, amikor megette a cukormentes desszertemet, és még volt képe azt mondani, hogy miért vettem ilyen sz...t.

(amúgy a nasit mindig külön vettük; az alap élelmiszereket együtt)

2021. jún. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Mi külön kasszán vagyunk, de még így sincs ilyen. Mindenki azt eszik amit akar, és annyit, amennyit akar. Van, hogy én megyek boltba, van hogy ő. Én gyakrabban a munkája miatt. Általában egyszer egy héten nagyobb bevásárlás van, akkor összeírjuk ki mit szeretne, mi fogyott el stb. De még olyan is volt, hogy megcsináltam mondjuk az ebédet, de ő azt nem kívánta pont akkor, és evett mást, nem volt ez miatt balhé.
2021. jún. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Semennyire.

Olyat szoktunk, hogy közösen eldöntjük mit bontsunk meg, mert 2 fős háztartásban nem fogynak olyan gyorsan a dolgok, nem akarjuk hogy ránk romoljon 2 bontott valami.

Illetve van, hogy akarok hozni pl. joghurtot magamnak reggelire, akkor vásárlás közben megmondom neki hogy én azt szeretném enni reggelire, fog-e ő is kérni belőle majd, mert akkor veszünk többet.

2021. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Amikor megakarjuk. De azért megkérdezzük egymást néha ha nem is mindig hogy kell e abból a valamiből. Volt hogy megett előlem dolgokat amiket aztán kerestem... Tudta hogy azt magamnak tartogattam. Akkor mérges voltam.
2021. jún. 22. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!