Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Milyen együttélési formák...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen együttélési formák vannak? Illetve házasságról tudnátok mondani pár dolgot?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és dunsztom sincs az ilyenekről. Nyelvvizsgán feladat ezekről beszélgetni, de nem tudom mit lehetne mondanom. Gondoltam arra, hogy kiindulok abból, hogy nem mindegy, hogy egy pàrnak milyen volt az esküvője, milyen emlékeik vannak, mivel ez meghatározhatja a későbbi közös életüket. Vagy ez nagy hülyeség lenne?

#esküvő #párkapcsolat #együttélés #együttélési formák
2019. okt. 27. 14:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szüleid nem házasok?? Vagy nagyszüleid? Pl az én nagyszüleim 52 évig voltak, nagyapa haláláig.

Tipusok: járás 16 éves vagy csak láttál már olyat,összeköltözés,eljegyzés jegyben járás...klasszikusan eljegyzés után 1-1,5 éven belűl lagzi.

Bejegyzett élettársi kapcsolat olyasmi mint az házasság de kevesebb jog van egymás örökségére. Viszont könnyebb felbontani mint a házasságot. Csak be kell jelenteni az önkormányzatnál. Ez lehet a melegeknek is.

Szeretők vagy mindenki kapcsolatban van vagy csak az egyik fél. Megcsaláson alapúl. Dugó pajtik függetlenek és nem is adják fel de az ágyban hűségesek.

2019. okt. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

#1

Az én szüleim például kiskoromban elváltak, soha többé nem házasodtak meg, a nagyszüleim pedig meghaltak nagyon korán, más családtagokat nem ismertem.

A szomszédaink mind elvált vagy özvegy emberek voltak, honnan tudtam volna bármit is a házasságról.

2019. okt. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2es sajnálom,számomra az a megszokott hogy anyu apu házas
2019. okt. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Ilyen feladatnál szépen hazudni kell. A házassággal kapcsolatban annyit tudok elmondani, hogy az ég világon semmit nem változtat egy kapcsolaton és hatalmas kamu, hogy az esküvő életed legszebb napja. Egy jó kapcsolatban nem ezek az emlékek lesznek meghatározók, kismillió ennél sokkal fontosabb lesz. Nekünk több száz olyan napunk volt ami ezerszer szebb emlék, az esküvő kicsit sem volt fontos.

Ez a valóság, de nyilván ha ezt elkezded sorolni nyelvvizsgán akkor égnek áll a hajuk. Papoljál elköteleződésről, szerelemről ilyenekről meg hogy ezáltal vállalnak felelősséget egymásért. A valóságban nincs ehhez köze mert azt maga a kapcsolat adja (vagy nem adja) nem pedig a házasság, de ezeket az álomképeket szokták szeretni.

2019. okt. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Hát nem nagyon vannak példáim, így jobbnak láttam kiírni, mert például a szüleim ezzel kapcsolatban. Nagyon sajnálom #2 ! 💗

2019. okt. 27. 17:20
 6/8 A kérdező kommentje:
Esetleg arról tudtok valami információt, hogy mennyire számít az alanyok ismételgetése nyelvvizsgán? Mert engem például nagyon idegesít, hogy folyamatosan azt kantálom, hogy,,ich" (németben az én). Attól félek, hogy hasonló dolgok sokat dobnak a latban és nem adják meg😞
2019. okt. 27. 17:23
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy nyelvvizsgán soha nem azt figyelik, hogy amit mondasz igaz-e. Az a lényeg, hogy érthetően beszélj, ismerd a témához kapcsolódó szavakat, többé-kevésbé helyes és összefüggő mondatot alkoss. Egyáltalán nem baj, ha saját véleményt formálsz meg, amíg az nem sértő. Ha a házasságról kell beszélni, nyugodtan kezdheted azzal, hogy ilyen fiatalon nincs tapasztalatod, majd mondhatsz példákat a környezetedből, a saját véleményedet, elképzeléseidet.

Sokkal egyszerűbb, ha saját kútfőből merítesz, mintha idegenek tapasztalatait próbálod felidezni és megfogalmazni. Ha nincs véleményed, ki is találhatsz olyat, amit könnyen megfogalmazol. A szavak ismétlése nem gond. A lényeg, hogy a mondanivalód változatos legyen, és ne egy gondolatot ismételgess.

2019. okt. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!😌
2019. okt. 30. 17:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!