Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan nő aki nem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van itt olyan nő aki nem vette le a volt férje vezetéknevét?

Figyelt kérdés
Nem a -né végződésűekre gondolok hanem aki a férje vezetéknevét viseli a keresztnévvel. Azzal magyarázza hogy egy vezetéknéven akar lenni a gyerekkel...
2019. júl. 23. 16:43
 1/8 anonim ***** válasza:
64%

Én kötőjelesen vettem fel és maradt is.

A fő indokom: azért ha az ember x évig visel egy nevet, azzal él, mindenki úgy ismeri, akkor azonosul vele. Persze lehet ezt mondani a lánykori névre is, de valahogy az mégsem ugyanaz... gyerekként, fiatalon még nem volt annyira kiforrott a személyiségem, identitástudatom. Felnőttként váltam teljesen önazonossá és akkor épp a férjezett nevem volt a nevem, szóval azzal azonosítottam önmagam. Innentől kezdve pedig képtelen lennék levetni: így vagyok én!

Az kifejtésben szereplő szempontot, vagyis ahhoz hasonlót én is mondtam már, de nem pont így... árnyalnám. Én nem azt mondom, hogy a gyerekemmel azonos néven akarok lenni, hanem ha bárkiben is felmerül, hogy a nevem az exem iránti köteléket jelenti, akkor elmagyarázom, hogy nem, mert a gyerekemet is így hívják, és a vele való kötelékhez ragaszkodom. Tehát nem arról van szó, hogy mindenáron a gyerekemmel azonos néven szeretnék szerepelni! Hanem azt cáfolom ezzel a magyarázattl, hogy az exemmel azonos néven szeretnék szerepelni. Remélem, érthető a különbség...

2019. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,van ilyen ismim. indok? X éve Varga Júliának ismerik ( most írtam valamit) ,így szokták meg , illetve nincs pénze / de leginkább ideje minden hivatalos okmányát megváltoztatni.
2019. júl. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Első: és volt/van azóta új kapcsolatod? Ő hogy áll ehhez? Mert én nem egyet ismerek aki visszavette a saját nevét és nem hivatkozik arra hogy ettől jobban kötődne a gyerekhez/gyerekekhez. Azt gondolnám hogy ha a volt férj meg volt ezzel tisztelve akkor az új partner is meg lehetne azzal hogy visszaveszi a saját nevet.


Második: nemrég óta van hogy ingyen vissza lehet venni a nevet. Nagynéném huszonvalahány év után visszavette a lánykori nevét úgyhogy szerintem ez sem kizáró ok (ráadasul orvosként ismert...)

2019. júl. 23. 17:31
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A nővérem 12 éve vált el, és ne vette vissza a nevét. Főleg amiatt, hogy vállalkozása van 15 éve, így ismerik. Van új kapcsolata, őt nem zavarja.
2019. júl. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
# 3: Lett közben új kapcsolatom, de nem lett belőle házasság, nem is terveztük. A párom elfogadt, hogy ez a nevem, így ismert meg. Azt tudta, hogy a közös gyereken kívül más közöm nincs az exemhez, úgyhogy nem volt miért problémázni rajta.
2019. júl. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"új partner is meg lehetne azzal hogy visszaveszi a saját nevet."

Ez teljesen nevetseges. Aki elmult mar huszoneves az tudja, hogy ez nem igy mukodik. Egy "partner" miatt ki cserebereli a nevet? Egyetlen esetben van ertelme ezt a kerdest megtargyalni, ha a partnerbol ferj lesz.

2019. júl. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyébként ez miben más, mint amikor valaki megváltoztatja felnőttként a nevét, mert az eredeti nem tetszett neki? Több olyan embert ismerek, aki más néven élt, mint ami a születési neve és nem házasság miatt, hanem mert felvette valamelyik nagyszülője nevét, vagy más módon változtatta meg. Van olyan férfi ismerősöm, akiről több évnyi ismeretség után tudtam meg, hogy más a születési neve, mint amit használ. Sosem volt házas. Egyszerűen csak volt egy tucatneve, nem szerette, hozzátoldott egy szótagot és elkezdte úgy használni, aztán később hivatalosan is felvette azt a nevet.

Bárkinek jogában áll megváltoztatni a nevét.

2019. júl. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja és van olyan nőismerősöm, aki bár házas, mégis úgy változtatta meg a nevét, hogy nem a férjéét vette fel, hanem a felmenői közül választott nevet, hozzátoldotta a sajátjához. (A nőnek is, a férjének is tucatneve van... általában ilyenkor fordul elő.)
2019. júl. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!