Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan ne legyek féltékeny,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan ne legyek féltékeny, ha tudom, hogy nincs is alapja?

Figyelt kérdés
Nem mondanám magam kórosan féltékenynek általában, mert a páromnak azért van pár női ismerőse, mégse vagyok rájuk féltékeny (kolléga, volt osztálytárs vagy valaki), mégis van valami amin könnyen felhúzom magam. Nevetséges pedig az egész. Arról van szó, hogy egyetemi tanár a párom és hallgató ismerősök is jelölik facebookon, de amúgy nem vagyok féltékeny mert valahogy nincs benne semmi extra, más tanárokat is bejelölnek, meg nekem is van mindenféle ismerősöm. Viszont tanított most először külföldieket is és ha meglátom, hogy egy kínai lány bejelöli, felhúzom vele magam. Részben azért, mert volt, hogy amúgy nem is ő vizsgáztatta őket (csak 1-2 órát tartott nekik a félévben, a többit a kollégája) de a kollégát, akit keresett az egyik csaj, nem tudták elérni. Most meg megint valami lány ismerőse. Engem ez azért zavar, mert idegesít, hogy miért a páromnak kell azokkal a hallgatókkal is foglalkozni, akik amúgy nem nála vizsgáznak, mert a másik tanár nem jól végzi a dolgát. Arra a kollégájára amúgy is sokat panaszkodott már, az egész tanszékük nem bírja. Ha egy ilyen lány bejelöli, mindig idegesít, pedig ennyi erővel minden nap idegelhetném magam, mert épp elég hallgató van az egyetemen. Mégis csak ezek zavarnak, talán azért mert ezek kínaiak és mert nem a páromnak kellene velük foglalkozni.
2019. jan. 10. 17:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm az új választ! Igazából mindkét dologban igazad van. Az is zavart, hogy bejelölték, mert szerintem minek kell egy tanárt bejelölni, főleg ha még csak nem is évek óta tanítja mondjuk, vagy nem valami sokat beszélnek. Én ezzel úgy vagyok, hogy a párom minek nézze, hogy ők mit tesznek ki facebookra, főleg, hogy mivel külföldiek, még annyira sem ismeri őket, mint azokat a hallgatókat akiket évek óta tanít (mert vannak olyanok is). Ha hivatalos dologban írnak, ahhoz meg nem muszáj mellé bejelölni is. Azóta beszéltem amúgy erről a párommal amúgy és akkor azt mondta, hogy egy jelölésben nincs semmi, meg hogy a facebook ismerőseinek fele amúgy is hallgatókból áll. Meg hogy amúgy sem tetszenek neki. Ehhez a sztorihoz tartozik még valami, ami idegesített. Ezeknek a hallgatóknak nem egyedül tartotta az órát, hanem egy kollégájával, pontosabban a kollégája tartotta főleg, a párom inkább csak segített neki ott informatikai dolgokban meg vagy 2 órát tartott a félévben. Vizsgáztatni sem ő vizsgáztatta őket, bár segített a kollégájának ha kellett bármi, feladatlapot összeállítani és egyebeket. De a lényeg, hogy a kollégája vizsgáztatja őket, ezért neki kellene írjanak, de mivel a páromat könnyebben érik el, ezért írnak neki. Szóval mindig ha írnak a páromnak, akkor neki kell tovább irányítani őket máshoz, meg megmondani milyen címre írjanak, de amúgy nem az ő dolga lenne a vizsgájukkal foglalkozni. Az a kollégája meg amúgy is olyan, hogy szerintem sok mindenben párom segítségét kéri, de mégis sokat piszkálja meg veszekszik, ha valami nem úgy van, ahogy akkor kitalálja. A párom egész félévben panaszkodott erre az órára, ezzel volt a legtöbb baja és már most sem hagyják békén.
2019. jan. 10. 21:01
 12/17 anonim ***** válasza:
A párod nem kisgyerek, hanem felnőtt - egyetemi tanár. Bizonyára nem szorul mindennapi tanácsra az életvitelét illetően. Hidd el, hogy meg tudja oldani az esetleges problémáit. Ám, ha te csak azt keresed, hogy miért kell féltékenynek lenned rá, akkor ... (sajnállak). Vagy megbízol benne, vagy váljatok szét. (Másra nem leszel féltékeny...!)
2019. jan. 10. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Oké, de amúgy akkor sem értem, hogy minek kell mindenképpen jelölgetni a facebookon.
2019. jan. 10. 21:23
 14/17 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.

Kérdező egy fb jelölésben mi zavar? Az kb. egyenlő a nullával. neked attól rosszabb lesz vele a kapcsolatod hogy ott van az ismerősei közt Kis Pista hallgató? Vagy Piroska hallgató? Van bármilyen hatással is a kapcsolatodra? Azon kívül hogy fb jelölésben rögtön a "rossz" szándékot keresed. Arra a kérdésre hogy miért, nekik lehetne az a válaszuk hogy miért ne, hiszen valamilyen szinten lehet h ismeri. ha csak köszönés szintjén is. Sokaknak ez meg elég ahhoz hogy bejelöljenek valakit. Na puff. nem lesz tőle semmi bajod, nem értem miért kell ezen ennyit rugózni.

A párod felnőtt ember, majd megoldja, lerendezi az ügyet úgy, ahogy neki jó.

2019. jan. 10. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy felnőtt ember, nem kell erről felvilágosítani. Csak szerintem semmi értelme, hogy ma már mindenki jelölget boldog-boldogtalant. Persze akárhogy működik a világ, attól még ez a saját véleményem meglehet.
2019. jan. 10. 23:45
 16/17 A kérdező kommentje:

Igaz, miért ne, de amúgy különösebb hasznuk sem lesz belőle. Majd pont egy tanárt fog érdekelni, hogy mit tölt fel, a párom meg nincs oda a facebookért, nem tesz fel szinte semmit.

Azt jelöl mindenki akit akar, de attól még semmi értelme. Főleg, hogy ezek külföldiek, szóval előbb-utóbb úgyis visszamennek a hazájukba.


Meg ha nem a páromról lenne szó, akkor is ezt mondanám, hogy miért olyan jó gyűjteni a facebook-ismerősöket, meg olyanokat akivel az ember nincs is annyira jóban, hogy mutogassa neki a dolgait. Engem ha jelöl egy idegen, legtöbbször vissza sem jelölöm. De ha még ismerem is látásból, akkor se látom sok értelmét mert sose beszélek vele, akkor minek.


Most látszik rajtam, hogy mennyire nem vagyok oda a facebookért, de nekem is lehet róla véleményem.

2019. jan. 10. 23:50
 17/17 A kérdező kommentje:
Azért köszönöm a válaszokat!
2019. jan. 10. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!