Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Nagy hátrány (kapcsolatok terén), ha valaki pszichopata?
Köszönöm a hasznos válaszokat.
Orvosilag igazoltan Aspergeres vagyok, bár más szakemberek szerint skizofrén, paranoiás, súlyos generalizált szorongásos, pánikbeteg, kényszerbeteg, stb..., tehát magam sem tudok dűlőre jutni ezen a téren. Ugyanakkor, tünetek szempontjából, az enyhébb fokú autizmus, generalizált szorongás, paranoia és kényszerbetegség mindenképp jelen vannak.
Nagyon érzékeny vagyok, és úgy gondolom, talán ki tudom szűrni a pszichopatákat.
8-as vagyok
10-es: de hát én is átlag ember vagyok.... :)
Másrészt szerintem félresiklott nálad picit a mondanivalóm a kommentedből ítélve, pontosítanék: nem a tanult érzelmekre utaltam ezzel ( az empátia is tanulható), hanem arra, hogy az ember általában ösztönösen, tudat alatt is érzi/érzékeli, ha az illető viselkedése, nonverbális kommunikációja nem őszinte.(valóban sajnálkozol és együtt érzel vagy csak azért mondod, mert eltanultad a mintát) Tudat alatt is érzékeled a jeleit, ha valaki hazudik neked, már ha odafigyelsz az apró árulkodó jelekre, nem megfogható fogalmazással szólva "hallgatsz az intuíciódra" és nem hessegeted el 1 mp alatt ezeket.
Tehát ezért írtam, hogy a betanult viselkedési formák egy valódi pszichopatánál például igenis észrevehető lehet. Ahogy észreveszem pl ha egy megjátszomból adott "sajnálom" mint együttérzés nem őszinte. Vagy ha egy széles mosoly hirtelen tűnik el az arcól és a következő másodpercben nyoma sincs sehol, a valóságban ez elég groteszk és szembeötlő volt pl nekem, kicsit creepy... Nekem pl egyből leesett, hogy csak szociális mosoly, nem őszinte, amivel önmagában nincs baj, de túl sokszor láttam rajta.
Pedig nyilván tanulta ezeket ő is, meg olvasott is pl az empátiáról is, nézett filmeket, az ember vesz át mintákat sok helyről is alapból. De azért szeretem pl a nonverbális kommunikációt ahol egy-egy apró oda nem illő mozdulat is árulkodik a valós érzelmekről- vagy azok hiányáról.
Nem tanultam egyébként pszichológiát, csak hobbiból olvastam utána. - Na meg persze az említett ismerősöm után volt párszor, hogy hajnalig olvasgattam ilyen anyagokat... :)
Én a társaságból még a haverkodásunk elején kiszűrtem a kamu érzelmek megnyilvánulását nála, már a hanglejtéséből nekem pl ordított hogy az érdeklődő kérdése valaki felé nem őszinte. Gondolj bele, milyen ha valakivel kapcsolatban vagy, netán együtt is élsz vele.
0-24-ben nem tud senki állandóan szerepet játszani, ott azért 1-2x előkerül a valódi arca a mindennapi életben... Tehát ha valakit nem vakítja el a köd és látja, illetve figyel is a másik igényeire, érzelmeire ( én magamból indulok ki, de azért nem hiszem, hogy az átlag ennyire béna lenne ebben), azért elég valószínűnek tartom, hogy ha tényleg érdekel a másik személye és érzései,akkor rájössz és érzed, hogy valami van vele.
U.I kérdező, ne haragudj, ha esetleg bántásnak vetted a hasonlatomat, az érzelmi reakciók nehézkes felfogására gondoltam, azoknál, akik valóban nem képesek értelmezni azok jelentését.
#13
Értelek. És igen, kissé félreértettem, amit írtál. Ne haragudj, nem vitatkozni akartam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!