Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Szerintetek bunkó vagyok, ha nem is köszönök vissza azoknak a korombeli csajoknak, akiknek barátjuk van?
Jó nagy tapló vagy!
Az Embereknek köszönünk vissza, nem csak dugható csajoknak.
Jézusom, te jó Isten, kérlek mondd, hogy ez valami szar poén...a köszönés alapvető intelligencia kérdése, és nem hallottam még róla, hogy bármiféle összefüggésbe lehetne hozni az ember kapcsolati státuszával.
Művelődj:
Köszönés
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
A köszönés a kommunikáció egy formája, mely során emberek szándékoltan egymás tudtára hozzák jelenlétüket, figyelmet mutatnak, és egyben valamilyen emberközi viszonyt fejeznek ki (általában szívélyest, például tisztelet, barátság, szeretet, hódolat). Ugyanúgy lehet az egyének vagy csoportok közötti társadalmi státusz (formális és informális) kifejezője. Köszönést sokszor közvetlen a társalgás elindítására használnak, vagy elhaladáskor köszöntik egymást az emberek, mint például az utcán. A köszönési szokások nagyban függenek a kultúrától, szituációspecifikusak és változhatnak a kultúrán belül is a családi és szociális viszonyok függvényében, de mégis minden kultúrában jelen vannak. A köszönést hanggal és érintéssel is ki lehet fejezni, és gyakran mindkettő részt vesz a köszönésben. Ez a téma kizárja a katonai és ünnepi köszöntéseket, de magában foglal a gesztusoktól eltérő szertartásokat is. Egy köszönés (köszöntés) írott kommunikációban is kifejezhető, mint például levélben és e-maillben.
Egyes korok és kultúrák nagyon gondosan kidolgozott köszöntési szokásokkal rendelkeztek, például az uralkodó köszöntése. Ezzel szemben, egyes titkos társaságok gyakran titkos, rejtett köszöntéseket használtak, mint például egy titkos kézfogás, amely segítségével egy bizonyos körhöz tartozó emberek felismerték egymást.
Egyes nyelvekben és kultúrákban ugyan az a szó, vagy gesztus használatos a köszöntésre és a búcsúzásra is. Például a "szia" magyarul, "Good day" angolul, "aloha" Hawaii nyelven, "shalom" héberül, "namaste" hindiül és a "ciao" olaszul. A meghajlás és kézfogás szintén használatos köszöntésre és elbúcsúzásra is.
Egyaltalan nem vagy bunko. En ugy ismerkedek, hogy nem is koszonok. Es amikor irjak, hogy “koszones, szia, vagy valami?” Akkor folytatom a magamet. Hivatalban sem koszonok. Boltban sem. Sehol sem. Es azota kb mindig sikerelmenyem van. Lanyoknal neten...bar akik a bunkosagra mennek, kb egy forintot nem ernek. De nah....
Szoval szerintem teljesen elfogadott, hogy nem kell koszonni sehol sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!