Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért beszélnek egyesek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért beszélnek egyesek "férfi többségről", mikor majdnem kétszer annyi egyedülálló nő van, mint férfi?

Figyelt kérdés

[link]


Ebben nincs benne a korok szerinti megoszlás, de ne mondja nekem senki, hogy annyira nagy különbség lenne arányaiban mondjuk a huszonéves korosztályban.


2018. júl. 31. 19:39
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Meg lehet nézni a gyerekes egyedülállók számát is (pl. 294 ezer nő és 53 ezer férfi van, aki egy gyereket nevel).


Odaírtam, hogy nincs korosztályokra lebontva, de nem mondja senki, hogy a fiataloknál pont fordított az arány (amit egyesek emlegetni szoktak), vagy akkor magyarázza meg, hogy mi írtja ilyen mértékben a férfiakat.

2018. júl. 31. 20:00
 12/20 A kérdező kommentje:
#10 Szerinted, de mivel magyarázod? Mi támasztja alá?
2018. júl. 31. 20:00
 13/20 anonim ***** válasza:
27%
Mert akárhova megyek, mindenhol több a férfi, mint a nő: egyetem, kollégium, munkahely, utca, tömegközlekedés stb. Erre számomra a magyarázat az, hogy a csajok vagy bujkálnak/véletlen folytán elkerülöm őket vagy tényleg kevesebben vannak...utóbbi tűnil valószínűbbnek.
2018. júl. 31. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
*tűnik
2018. júl. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Azok az egyesek valójában a fiatal illetve középkorosztályban levő férfitöbbletről beszélnek és igazuk is van, bár a különbség csak néhány %-nyi.

Itt egy szintén KSH féle grafikon (tehát ha a tiedet elfogadod érvényesnek, akkor ezt is el kell): [link]

Ebből jól látszik, hogy 47 éves kor alatt több a férfi, mint a nő, társkeresési szempontból pedig ez a korosztály számít. De akkor hogyan lehet két eltérő eredmény?

A válasz pedig az, hogy az általad linkelt adatok az ország teljes felnőtt lakosságára vonatkoznak. Az köztudott, hogy öregedő nemzet vagyunk, tehát több az idős, mint a fiatal. Az idősek között pedig jóval több a nő, mint a férfi ( a 75 éveseknél pl. 37,9% férfi, 62,1% nő ), így a fiatalkori férfitöbbletet bőven ellensúlyozza az időskori nőtöbblet.


Az utcán pedig idegenekről lehetetlen megállapítani, hogy szinglik vagy sem. Attól, hogy egyedül intézik az ügyeiket, még lehet kapcsolatuk.

2018. júl. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Előrebocsájtanám, hogy nem vagyok statisztikus.


Viszont 60 alatt csak tényleg 1-2%-kal több a férfi (amit én eleve nem neveznék hatalmas "férfi többletnek" és olyan veszélyesnek, ahogy egyesek beállítják), 60 felett pedig olyan 20% van a nők javára összességében (egészen 100 éves korig nézve). Ez tényleg annyira megforgatná a dolgokat, hogy statisztikailag majdnem kétszer annyi egyedülállő nő legyen?

2018. júl. 31. 20:18
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Bizony. Nézd a számokat. Jelöld ki mondjuk a 18-40 közötti korosztályt. Úgy fog kinézni, hogy 1 511 642 férfi lesz és 1 446 927 nő. A különbség 64 715, tehát ebben a korosztályban ennyivel több a férfi. Csak a szemléltetés kedvéért, kb. ennyi Sopron lakossága.

Most akkor nézd meg a 60-100 éveseket. 1 019 655 férfi és 1 539 945 nő. Itt a különbség 520 290 a nők javára. Jól látszik, hogy ez bőven kompenzálja a fiataloknál tapasztalható férfitöbbletet.

2018. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
43%

minden állatnál és az embernél is eleve több hím születik..


békeidőben nem esünk el a háborúban, fejlett államban nem vagdal agyon az áram..szóval megmaradunk


viszont szerintem több a bzi mint a lszbi, ez némileg javít..

2018. júl. 31. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
57%
20 év fölött minden korosztályban több a nő Magyarországon, mivel a kivándorlók többsége férfi. Ex has évi 40.000-ből 30.000
2018. júl. 31. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 mikeXxX ***** válasza:

A ksh adat pont egyenlő a nullával erre gondolom nem is gondoltál .

Regelj fel egy társkeresőre de inkább menj el szórakozni és számolj az jobb lesz mint a ksh.

2018. aug. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!