Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek van esélyem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek van esélyem hozzám illő párt találni a mai világban?

Figyelt kérdés

Nem párkeresés céljából írom ezt a kérdést, csak kíváncsi vagyok, hogy mit gondoltok, esetleg van-e valaki hasonló helyzetben. Az a problémám, hogy nagyon nem állnak közel hozzám a mai párkapcsolatok, úgy érzem, hogy 100 évvel ezelőtt kellett volna születnem. Nem azt mondom, hogy a mai kapcsolatok rosszabbak, mint régen, ahogy a világ változik, vele együtt az emberek és a kapcsolataik is. Csak egyszerűen én nem vagyok ebbe a világba való és képtelen vagyok olyan dologra kényszeríteni magam, amit nem érzek helyesnek.

Még csak 20 vagyok, de a korosztályomban szinte minden ismerősömnek már volt legalább 1-2 barátja vagy barátnője. Én még csak egy pár éve érzem magam elég érettnek egy párkapcsolathoz, de eddig egy pár találkozó után elutasítottam minden férfit, aki nálam próbálkozott. Nem tehetek róla, de képtelen vagyok egy olyan férfival lenni, aki úgy gondol a párkapcsolatára, hogy "most jól érezzük magunkat, aztán lesz ami lesz", vagy már volt előttem 3-4 barátnője, de még "keresi az igazit". Nem hiszem, hogy létezik a "nagy Ő", egy párkapcsolat sem működik, ha nem hoz érte áldozatokat mindkét fél. Nem érzem úgy, hogy bármiben is különb lennék, mint az illető előző barátnői, mert én sem vagyok tökéletes, és engem is ugyanúgy el fog dobni, ha hibázom. Egy barátom volt eddig, persze mindketten hibáztunk, de én mindig megbocsátottam a neki, mert szerintem ez a lényege egy párkapcsolatnak (nyilván vannak olyan sérelmek, amiket nem könnyű megbocsátani, én kisebb dolgokról beszélek). Én komolyan gondoltam a kapcsolatunkat, vele terveztem a jövőt, elhittem, hogy ő is ugyanilyen komolyan gondolja a dolgot, de képtelen volt megbocsátani a hibáimat, betudta annak a dolgot, hogy nem én vagyok neki az "igazi", emiatt is ért véget a kapcsolatunk. Úgy látom, a legtöbb párkapcsolat ma így működik, együtt vagyunk 2-3 évig, majd valamelyikünk hibázik és képtelenek vagyunk megbocsátani neki. Egyre inkább kétségbe vagyok esve, mert úgy érzem, hogy ma már senki nem szeretne komoly kapcsolatot. Nem tudok olyan férfival lenni, aki mellett folyamatosan görcsölnöm kell, nehogy hibázzak, mert tudom, hogy az első hibám után más nőt fog keresni. Tudom, hogy nem normális a hozzáállásom, de soha nem éreztem helyesnek a mai kapcsolatokat, egyszerűen nem nekem való a dolog. Legfeljebb a vallásos ismerőseimnek vannak olyan kapcsolatai, amilyet én is szeretnék, viszont én nem vagyok vallásos, úgyhogy gondolom esélytelen, hogy egy hívőt érdekeljek. Szerintetek van a mai világban olyan férfi, aki hozzám hasonlóan gondolkodik? Vagy nagyon beteg vagyok és jobb, ha nem is reménykedem?


2017. dec. 21. 20:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát... azért 100 évvel ezelőtt korántsem voltak, olyan ideálisak a kapcsolatok, mint ahogy azt sokan képzelik. Nagyon nem. Persze ez nem jelenti, hogy most jobb lenne a helyzet.
2017. dec. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem is mondtam, hogy azok voltak. De azért akkoriban még egy életre szóló dolognak tartottak egy párkapcsolatot.
2017. dec. 21. 21:03
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, de nem valami romantikus ábránd miatt hanem mert egyrészt anyagilag 1000x jobban egymásra voltak utalva a házastársak másrészt pedig a válást elítélte a társadalom.
2017. dec. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Régen nem a szex volt csak a fontos, és a házasságot egy életre tervezték. Ha probléma adódott, azt megbeszélték, megoldották. Ma nem tudnak, sokan nem is akarnak alkalmazkodni a másikhoz, inkább elválnak.

Ha kevesen is, de vannak még, akik tartós kapcsolatot akarnak, még te is találhatsz magadhoz való párt. Az egyik unokám 28 évesen, szűzen ment férjhez. Addig nem volt kapcsolata. 15 éve élnek boldogan. együtt.

2017. dec. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Régen nem a szex volt a fontos, mert teljesen tabu volt. A lányok azt sem tudták mi a menstruáció, nem volt semmiféle felvilágosítás stb.


"Ha probléma adódott, azt megbeszélték, megoldották."

Persze-persze... régen minden jobb volt. Javarészben semmit nem beszéltek meg.

2017. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ne is reménykedj.
2017. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
78%

Akkor szólj anyádnak, keres neked egy megfelelő kant és kijelenti hogy jó most együtt lesztek. Azt meghazasodsz szulsz gyereket négyet minimum.

A feladatodat már remélem tudod a helyedet is megtanulod..



Na ez volt 100 éve nem örök szerelem

2017. dec. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Utolsó, nyilván hozhatjuk a mai és a régi kapcsolatok közül is a legrosszabb példát, de nem erre irányult a kérdésem. Nem veszekedni jöttem, meg bizonygatni, hogy régen minden jobb volt, és ma minden rossz, mert nem így gondolom. Tanácsokat, véleményeket kértem a saját szituációmmal kapcsolatban, nem személyeskedést és leb_szást. Kérlek, ha csak veszekedni szeretnél, akkor máshol éld ki magad.
2017. dec. 21. 22:28
 9/12 anonim ***** válasza:

Pedig létezik olyan, hogy nem illik össze 2 ember. A nagy Ő-ben én sem hiszek a hagyományos értelemben. Szerintem vannak könnyebb, és nehezebb természetű emberek. Nyilván, aki nagy általánosságban ideálisabb belül, és szebb az ördögnél, sokkal több "nagy ő-t" találhat, mert szélesebb skálájú embertípussal kijön. Nem mindenkivel, de sokakkal. Nos, az ilyen emberek vannak kapcsolatban fiatalkoruk óta, ha belebotlottal egy személybe, aki belefér a skálájukba. Akik picit nehezebb természetűek, azoknál kisebb a keresztmetszett, főleg, ha nem is elég tudatosak, és pusztán vonzalmi alapon összejönnek másokkal, akikről egy idő után kiderül, hogy nem kompatibilisak velük (teljesen mindegy, melyik fél részéről van a probléma). Ezt némileg még kiegészíteném azzal, hogy minden ember mást hoz ki a másikból. Én a korábbi kapcsolataimban elég féltékeny és bizonytalan voltam, nem beszélve arról, hogy a bolhából is elefántot csináltam. Jelenlegi kapcsolatomban viszont én vagyok a megtestesült nyugalom. Nem féltékenykedem, nem aggódom, és nem problémázok igazából semmin. Pedig párom nem csinál semmi különlegeset. Egyszerűen működik köztünk a kommunikáció, ami a korábbi kapcsolataimnál nem volt így. Szerintem minden embernél ilyen apróságon múlik a harmónia, amit ha egyszer elér, megtapasztal, küzdeni fog érte (már ha olyan beállítottságú, hogy komoly kapcsolatra vágyik).

Szóval nagy ő nincs, de léteznek olyan személyek, akikért az ember képes áldozatot hozni, és megfutamodás helyett igenis tesznek közösen a kapcsolatért. Szerintem kicsit túl mereven veszed ezt a témát, de ez valószínűleg a tapasztalatlanságod miatt van. Picit engedj le, és ne írj le egyből azért valakit, mert volt már kapcsolata előtte. Se azért, mert egy kb ismeretlennel nem tervez azonnal egy életre szóló kapcsolatot. Ezek szerintem egyik esetben sem végzetes bűn, és ezek egyike sem jelenti azt, hogy képtelenek lennének igazán szeretni és szükség esetén küzdeni, ha szeretnek valakit. Az pedig, hogy nem vagy különb, mint bárki más, igaz, de nem is vagy ugyanolyan. Különbözöl tőlük, és pont ez jelentheti azt, hogy az illetővel működik-e majd, vagy sem.

2017. dec. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Bocsánat hogy ugy érezted hogy lecsesztelek de.


1912 ugye 100 éve volt. Olvass utána soufragette vagy hogy hívják, a lényeg a nőknek kuss volt a nevük. Amiről te megbeszélés címszó alatt írsz az annyi hogy én mint férfi elmondom te mint nő befogod.

Ez nem megbeszélés az én szotaram szerint.ha neked igen akkor itt van a probléma gyökere.neked ami van egy nagy adag kisebbségi komplexusod, és egy nagy kupac elkeozelesed rozsaszin mesekönyv alapján egy világról ami nem is létezett.


Nem akarlak megbántani (mondjuk nevetséges hogy a tények közléset már bantasnak veszed) szóval ELNÉZÉST kérek hogy a valóságot próbálom közvetíteni de magadban kellene sokmindent rendbe pakolni. Igen, 2017 év vége van lehetőség van új embert megismerni elválni szetmenni. Ez egy szabadság ami nehéz dolog mert kényelmesebb csöndben maradni, de ebbe születtél bele.

2017. dec. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!