Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Miért gondolja mindenki, hogy amint elmúlt 18 éves, már felnőtt kapcsolati gondjai vannak?
Tele van a rovat olyan emberekkel, akik jobbnál jobb tini kérdéseket tesznek fel a felnőtt rovatba, ha meg valaki rákérdez, akkor azzal magyarázzák, hogy 18-19, de akár 20 évesek is már.
Nem érzitek, hogy a tinédzser kontra felnőtt kor inkább élethelyzet függő, és nem életkor?
Az olyan kérdésekre gondolok, hogy:
- mindketten tanulnak még
- mindketten otthon laknak
- 1-2 ezer forinton megy a balhé, mert egyiküknek sincs keresete, az egyetemen meg az azért nagy pénz
- instagram belájkolások, facebook kapcsolatban értékekkel kapcsolatos kérdések
Ezek 99%-ban tini problémák attól, hogy elmúltak 18 évesek, az élethelyzet még bőven tinédzser.
Részben egyetértek veled, de a tini párkapcsolatokban meg 99%-ban a 13-15 éves korosztály kérdései mennek, miszerint tetszik az oszi, hogy szólítsam meg, szerintetek bejövök-e neki és társai.
Ehhez képest a 18-20 éves korosztály kérdései egy fokkal komolyabb szintet képviselnek. Nyilván azért itt kérdeznek, mert odaát (ritka kivétellel) szintén ugyanazok a kiskamaszok válaszolnak, akik kérdeznek is. Ergo itt nagyobb az esélye az értelmes válasznak.
(Ideális esetben lenne itt egy "fiatal felnőtt" vagy hasonló alkategória.)
Aha. Fingom sincs! Akkor most laptopot vegyek 360-ért, vagy Ájfónt?
Mondjuk nincs szükségem egyikre se, de gondoltam jelzem, hogy nincs anyagi problémám és már nem vagyok tini.
"Ergo itt nagyobb az esélye az értelmes válasznak."
Ebben van igazság.
De akár azt is kérdezhettem volna, hogy akkor miért érzik szükségét, hogy válaszoljanak is?
Mikor egy 30+ éves ember leírja a problémáit, sok esetben házastárssal, gyerekekkel, munkahelyi gondokkal, jön valaki, megmondja a tutit, hogy "azonnal kirúgni", "soha nem engedném ezt meg a páromnak", "nálunk ilyen gond sosincs, így nem normális", majd a végén kiderül, hogy már 4 teljes hónapja párkapcsolatban van, nagyon szeretik egymást, és odabiggyeszti, hogy 21l vagy 24f...
Értem, hogy a tini rovatban nem kapnának értelmes tanácsot, cserébe a felnőttben meg ők adják az éretlenebbnél éretlenebb válaszokat, ahol körülbelül ugyanakkora a szakadék, mint amiért ők menekülnek a tinik közül.
Körülbelül, ezen okból járok ide jókat nevetni.
Döntő többségben, épen csak felnőtt emberkék válaszolnak itt, olyan komolysággal, meggyőződéssel, mintha 3-4 életet már leéltek volna.
#3 Szerintem ez nem föltétlenül korfüggő, van aki így kezeli a kapcsolatait idősen, ahhoz képest meg néha a tinik is kitartóbbak a kapcsolatokban. Olvastam már értelmes válaszokat 18-20 évesektől, és teljesen értelmetlen, szűklátókörű baromságokat 30 évesektől.
Ha létezne olyan funkció, amivel el lehetne különíteni a fiatalokat és időseket, én nem venném hasznát, inkább a retardáltakat szeretném elkülöníteni, akik minden korosztályban megjelennek.
1#
Pont az a gond, hogy sok 20+ éves is ilyen kérdéseket tesz fel, hogy hogyan szólítson meg lànyokat.
Ettől ektekintve egyetértek veled.
Nem tudom.
Az "Instán bekövetett egy csajt a párom" kezdetű kérdésekre, vagy az iskolába zajló történetekre lehetséges, hogy egy 15 éves relevánsabb választ tudna adni, mint egy felnőtt ember (még akkor is, ha a kérdező már felnőtt 19 éves).
De mindent egybevéve egyetértek, hogy nem a kor számít, hanem az élethelyzet.
Pont ezért gondolom, hogy egy dolgozó, több éves párkapcsolatban lévő, esetleg gyerekes 20 éves simán lehet, hogy felnőtt kérdést/választ tud adni, míg egy egyetemista, hetente 3x találkozik a barátjával ember még 22 évesen is inkább tini életszakaszban van, akár a kérdéseit, akár a válaszait tekintve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!