Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt már sosem érezhetem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Emiatt már sosem érezhetem magam teljes értékű nőnek?

Figyelt kérdés

Gyerekkorom óta gond van a fogaimmal, 8-10 éves korom óta rendszeresen járok. Kifogtam két rossz fogorvost is, akik emellé még rengeteg kárt is csináltak.

Ha csak annyi lenne a baj, hogy be kell tömni őket, az nem okozna gondot, mert bár idő és pénz, meg lehetne oldani.

Viszont az ínyem nem visel el semmit. Gyakran még a töméseket se, sokszor begyulladt tőlük, erre meg nincs megoldás. Gyakran már sírva keltem fel, hogy megint fáj az ínyem, a fogorvos meg kb tanácstalan, mert erre nincs megoldás. Cserélik a töméseimet időnként, de a végtelenségig azt se lehet.

Illetve nincs is ingyen, kb az egész fizetésemet a fogorvoshoz hordom, volt kritikusabb időszak, amikor hetente kellett magam megnézetni.

Sajnos nincs valami magas bevételem, mivel még egyetemista vagyok.

Az össz, amit még gyerekként meg tudtak állapítani, hogy a probléma gyökere valami olyasmi, hogy bizonyos ásványi anyagokat nem fogad el a szervezetem, ezért romlanak a fogaim a tömések ellenére is tovább (alatta is akár), abszurd.

Néha már nem is akarok emiatt emberek közé menni, szégyellem magam. Bár ránézésre normális, rendezett fogsorom van, már a belegondolás, is, hogy ennek fele igazából csavarok meg tömések....

Más lányok ruhára meg cipőre költik a fizetésüket, én meg évek óta amit tudok, elrakok, nem is veszek magamnak lassan már semmit, mert mi van, ha megint kelleni fog a fogorvosra.

Tavaly egy évig sajnos törött első foggal voltam kénytelen járkálni, mert egy fogorvos se vállalta, hoyg megcsinálja, max azt, hogy kihúzza. Aztán nagy nehezen találtam valakit, aki visszaépítette, vele meg vagyok elégedve, azóta is odajárok.


Van párom, őt állítólag nem zavarja, de én attól még utálom magam :(


L


2017. okt. 12. 09:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Dehogynem.

Gasztroenterológus, belgyógyász, dietetikus segítséget kérj még.

A malabsorptio belgyógyászati probléma, annak csak a következménye a fogászati gond.

Üdv, egy dip.áp. :)

2017. okt. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
87%
Az a baj, hogy meg lett mondva, hogy valami belso problema van, de te tovabbra is a tuneti kezeles sikertelensege miatt orlodsz.
2017. okt. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az, amit rólam megállapítottak, nem kezelhető. Szedtem tabletta formában az adott anyagokat, de nem vette fel a szervezetem sehogy sem. Tovább meg eddig még nem jutottak az orvosok. Többnyire elrendeztek azzal, hogy marad a rendszeres fogorvos látogatás, pedig több orvos is vizsgált már.
2017. okt. 12. 09:46
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Én teljesen megértelek, mert én is hasonló gondokkal küzdök, nekem is gyengébbek a fogaim, mivel rosszabb az összetételük, mint egy átlag embernek. Folyton megkopnak, széttöredeznek, emiatt pedig folyton tömni kell. Emiatt egyáltalán nem kéne kevesebbnek érezned magad másoknál. A probléma nem a fogaiddal van, hogy nem hogy nem becsülöd önmagad, folyton másokhoz hasonlítod magad, meg akarsz felelni egy ideálnak, ami a fejedben tökéletes. De mindenki úgy tökéletes, ahogy van, a hibáival együtt. Régen én is másokhoz hasonlítgattam magam, de aztán felhagytam vele, és rájöttem, hogy a többi ember sem különb nálam, és hibái egyébként is mindenkinek vannak dögivel.
2017. okt. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Diavolino44 ***** válasza:

Van parod s ezt o elfogadja akkor szerintem probald meg elfogadni.


Milyen tipusu anyagcsere zavarod van?

Irok par tanacsot, joszandekbol irom, probald ki oket.. Ami “erdekes” az iny problema, nem szabadna perio-nak lennie, mar pedig nagyon ugy tunik ez az.


Nyilvan totalisan betartod szajhigienias tanacsokat, szoval arra nem vesztegetek idot. Nem tudom mennyit szoktal nassolni, de erdemes lenne, a nassolasokat a kajalas vegen enned mint napkozben. Minden etkezes utan moss fogat. Ne hasznalj kozvetlenul fogmosas utan szajvizet. Viszont ha tudod ne oblitsd ki a szadat, fogmosas utan. Nah ez nekem nem megy evtizedeken mostam ugy fogat, hogy kioblitettem a szamat. Amit viszont megtudok csinalni, hogy a szajvizbol vannak gyengebb mentolos valtozatok,s azt nem kell kioblitenem. Csak kikopom s hagyom rajta kb fel orat.

Az inyedet erdemes naponta egyszer meleg sos vizzel megmasszirozni. Valamint az iny alatti fogkovet eltavolitani, ha van. S mikor ezt csinaljak, akkor ne menj olyan dokihoz, aki nem ad erzestelenitot.


Amiket irtam, egy picivel lassitani tudjak a folyamatot. Ez sajnos ilyen, te nem nyertel a genetikai lottón ilyen tekintetben. Erdemes implantatum gondolkodni, mert az bar marha draga, de ha a csontokkal minden rendben van, akkor az vegleges megoldast tud adni.

2017. okt. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 acelsziv ***** válasza:
K2 vitamint szedj. Az felel a kalcium beépüléséért a testben. A töméstől meg azért durran be a fogad, mert magas. Ha kilóg akkor az adott fogra sokkal nagyobb terhelés nehezedik és begyullad a gyökere.
2017. okt. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

tépesd ki mindet és implantátum legyen helyette


tökéletes, tartós és lehet, hogy hosszú távon olcsóbb is

2017. okt. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nem vetethetem ki mindet és implantálhatom, hiszen a tömést se bírja az ínyem, akkor az implantot sem bírná.

Illetve az 28 fog szorozva 4000€-val, az pontosan 112 000€, azaz 33 600 000Ft.

(Itt, ahol élek, 4000€ egy átlagos foginplantátum)

2017. okt. 12. 11:43
 9/12 anonim ***** válasza:

Teljes értékű nő vagy és ezt a párod is tudja. Emiatt ne érezd kevesebbnek magad!

Magán orvost érdemes lenne megpróbálni a gyökérokkal kapcsolatban.

2017. okt. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező nem okoskodást kért, hogy mit kéne szednie. Gondoljátok, hogy nem próbált ki már mindent? Én is mindent kipróbáltam.
2017. okt. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!